Dzisiaj jest 23.04.2024 11:24

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22.10.2017 09:57 

Pochwały: 0
Teraz już może padać, oczko jest szczelne. Kropla wody nie wydostaje się przez beton.


Na górę
  
 
Post: 22.10.2017 10:14 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Ja zawsze żałuję dużych drzew...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.10.2017 10:16 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2015 16:07
Posty: 501
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
elka pisze:
Ja zawsze żałuję dużych drzew...

Ale nie na malutkich działkach ROD.

_________________
Moj ogrod


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.10.2017 18:11 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5959
Pochwały: 32
Każdych dużych drzew jest szkoda.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.10.2017 06:01 

Pochwały: 0
Zrobiło się teraz pusto w tej części, muszę pomyśleć nad posadzeniem roślin. Zrobię też płotek ponieważ ta część przeznaczona jest do gry w piłkę.


Na górę
  
 
Post: 24.10.2017 00:08 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2017 20:21
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 0
amadyn pisze:
Nie dajcie się nabrać, Stokrotka35 reklamuje swój sklep.

Ciekawa teoria, fakt - fajnie byłoby mieć sklep ogrodniczy - mogłabym mieć wszystkie rośliny jakie bym chciała, ale niestety tym razem Sherlocku się pomyliłeś. Polecam ten blog bo przeczytałam na nim dużo ciekawych informacji, także o cięciu żywopłotu bo akurat był mega obszerny artykuł na ten temat. Dopiero wkręcam się w tematy ogrodnictwa i chcę dowiedzieć jak najwięcej. Polecam mniej nieufności w stosunku do ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.10.2017 06:38 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Stokrotka35 pisze:
amadyn pisze:
Nie dajcie się nabrać, Stokrotka35 reklamuje swój sklep.

Ciekawa teoria, fakt - fajnie byłoby mieć sklep ogrodniczy - mogłabym mieć wszystkie rośliny jakie bym chciała, ale niestety tym razem Sherlocku się pomyliłeś. Polecam ten blog bo przeczytałam na nim dużo ciekawych informacji, także o cięciu żywopłotu bo akurat był mega obszerny artykuł na ten temat. Dopiero wkręcam się w tematy ogrodnictwa i chcę dowiedzieć jak najwięcej. Polecam mniej nieufności w stosunku do ludzi.

W regulaminie forum mamy zapis że
2.7 Użytkownik ma obowiązek powstrzymywania się od reklamowania na forum innych serwisów ogrodniczych oraz for ogrodniczych, a także jakiejkolwiek działalności komercyjnej. Nie wolno również zamieszczać linków do ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych.
W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje, wyłącznie po otrzymaniu zgody od Administratora Forum.

I tego się trzymajmy. :thumbsup:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.10.2017 19:30 

Pochwały: 0
Doszedłem do wniosku że nie zastosuję folii w moim oczku wodnym. Będzie wybetonowane. Takie oczko wygląda bardziej naturalnie ponieważ beton pokrywa się glonami i jest wtedy niewidoczny. Folia w przypadku mojego oczka (kształt) miałaby dużo zakładek.
Bardzo łatwo będę mógł zrobić kieszenie na rośliny. Postanowiłem że wiosną założę dodatkowe zbrojenie i zabetonuję je, aby mieć 100% pewność że skarpy wytrzymają.
Mam czas, mogę się bawić do lata.


Na górę
  
 
Post: 24.10.2017 19:51 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Narcyz123 pisze:
Doszedłem do wniosku że nie zastosuję folii w moim oczku wodnym. Będzie wybetonowane. Takie oczko wygląda bardziej naturalnie ponieważ beton pokrywa się glonami i jest wtedy niewidoczny. Folia w przypadku mojego oczka (kształt) miałaby dużo zakładek.
Bardzo łatwo będę mógł zrobić kieszenie na rośliny. Postanowiłem że wiosną założę dodatkowe zbrojenie i zabetonuję je, aby mieć 100% pewność że skarpy wytrzymają.
Mam czas, mogę się bawić do lata.

Abstrakcyjne kształty wyglądają być może i ładnie, ale są niepraktyczne w użytkowaniu i np. w ułożeniu folii w oczku.
Druga sprawa to betonowe oczko to jeszcze oczko? czy już basen?

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.10.2017 07:01 

Pochwały: 0
Jaka jest różnica pomiędzy betonowym oczkiem wyłożonym folią, a betonowym bez folii? Żadna poza kosztami.
Wizualnie wygra to drugie. Skoro mam je już wybetonowane to po co folia? To koszt min. 2500 złotych w moim przypadku. Lepiej wzmocnić beton i posmarować jogurtem :rotfl2:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl