Dzisiaj jest 19.04.2024 20:01

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16.05.2008 22:17 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2008 22:12
Posty: 17
Pochwały: 0
Słyszałam, że oczko wodne na balkonie to jest możliwe ale chciałam dociec jakie są koszta zafundowania obie takiej przyjemności w miastowym m? Zapraszam do dyskusji....

_________________
"... A wewnątrz domu było drewno cedrowe z płaskorzeźbami dyniowatych ozdób i girland kwiatów. Wszystko było z drewna cedrowego; nie było widać kamienia ..." ( 1Królów 6:18 )


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.05.2008 19:45 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.05.2008 20:01
Posty: 27
Pochwały: 0
To chyba żart , wiec odpowiem podobnie:) najtaniej wstawić sobie miskę z wodą na balkon:))). Złote rybki mogą tam spokojnie sobie pływać, o ile nie jest to na południe i się nie ugotują:))


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.05.2008 22:16 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Oczko wodne na balkonie wcale nie jest żartem i tak sobie myślę, że jak bym mieszkał w bloku z balkonem to bym sobie taką namiastkę wodnego świata stworzył. Oczywiście oczko w balkonowym wydaniu jest w wersji mini a cena stworzenia takiego miejsca uzależniona tylko i wyłącznie od naszych potrzeb estetycznych. Należy pamiętać, że nie ma, co przesadzać z jego wielkością, aby nie obciążać zbyt mocno balkonu. Możemy wykorzystać zarówno szklane misy, które po zastosowaniu naturalnych dekoracji w postaci kamieni czy roślin pływających, które w tym przypadku są najodpowiedniejsze (pistia, hiacynt wodny, osoka) staną się prawdziwą balkonową atrakcją. Ciekawie wyglądają pojemniki drewniane, które również by się nadawały, tak samo jak niewielkie pojemniki na oczka wodne, jakie są w sprzedaży, przy czym je akurat trzeba maskować, bo mają nieregularne boki, a co wiąże się z tym, że są przeznaczone do wkopywania w ziemię. Unikamy zbyt mocnego nasłonecznienia, wodę w takim oczku należałoby zmieniać kilka razy w sezonie a i rybki też by się przydały w ilościach zależnych od wielkości „oczka”. Oczywiście pompka napowietrzająca jest niezbędna, aby mogły tam one żyć, poza tym woda w „ruchu” i na dodatek oczyszczana dłużej zachowuje świeżość i klarowność.
Pomysłów na mały wodny balkonowy świat, jest pewnie tyle ile balkonów, ale tylko od nas samych zależy, jaką formę ono przyjmie.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.06.2008 12:09 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 29.06.2008 11:33
Posty: 173
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 0
Ja się zgadzam z tą opinią, ale balkon powinien być w niszy nie od strony południowej. Może do tego posłużyć np wanienka od kąpieli dziecka, by się mniej nagrzewała, bok na wysokość wanienki zasłonić styropianem np 5-tką, zakamuflować roślinami w skrzynkach. postawić jakąś tuję, cis w doniczce, by rybki mogły się w razie słońca schronić w cieniu. Są w sprzedaży malutkie fontanienki, które będą spełniać rolę napowietrzenia. Życzę powodzenia :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.06.2009 12:20 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 27.06.2009 12:14
Posty: 1
Pochwały: 0
Zrobiłem staw na balkonie z formy laminatowej z Praktikera (170 litrów) przystosowanej do zakopania w ziemi. Przy pomocy styropianu oraz pianki montażowej wszystko zamocowałem i gra. Postaram się zorganizować jakąś kamerkę. Opis i zdjęcia http://blotnyswiat.blogspot.com/
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę. Najlepiej zadać je jako komentaż do postu na mojej stronie -tam ich na pewno nie przeoczę.

Wojtek Staniszewski
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.07.2009 17:09 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2008 22:12
Posty: 17
Pochwały: 0
No pięknie na początkui żarty żarty a tu prosze jakie piękne rzeczy powstają na balkonach. Oj chyba też poważnie podejdę do tego tematu oczka wodnego na moim balkonie a może wstawie chociaż małą fontannę takie są do kupienia w marketach budowlanych :) efekt bedzie podobny i już sam szum wody to już coś ....


ps
Dzięki za posty :)

_________________
"... A wewnątrz domu było drewno cedrowe z płaskorzeźbami dyniowatych ozdób i girland kwiatów. Wszystko było z drewna cedrowego; nie było widać kamienia ..." ( 1Królów 6:18 )


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.07.2009 09:49 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 20.07.2009 07:55
Posty: 11
Pochwały: 0
Oczywiście, że tak. Niestety, nie mam dokumentacji zdjęciowej, ale mam kilkuletnie doświadczenie. Miałam kiedyś oczko wodne na balkonie zrobione w piaskownicy z PCV dla dzieci do ogródka. Na dnie ułożyłam wyszorowane kamienie i kamyki, między nimi w dodatkowych pojemnikach umieściłam papirus, oczeret, "zebrinus" i czermień. Na pieńkach stojących za piaskownicą ustawiłam doniczki z trzykrotką i zielistką, do tego bibeloty (kamienna żaba, gliniany ptaszek, motylek z piórek). Wodę dotleniała pompka akwariowa. Całość była ustawiona na tle zielonej ściany z winobluszczu. To był początek lat 80, więc mój balkon w blokowisku naprawdę wzbudzał zachwyt znajomych. Niestety, na zimę musiałam moje oczko likwidować, żeby nie pękła piaskownica z zamarzniętą wodą. Dzisiaj nie mam już tyle siły co 30 lat temu, więc ograniczam się do kwiatów w donicach i skrzyniach, są mniej pracochłonne. Serdecznie pozdrawiam, życzę sukcesów.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.10.2009 09:53 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 30.09.2009 12:23
Posty: 2
Pochwały: 0
oo kurcze...szok...za chiny ludowe nie pomyślałbym że można oczko mieć na balkonie...ale no fajna sprawa w sumie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.10.2009 17:24 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2009 15:53
Posty: 4
Pochwały: 0
Pomysł zmakomity! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.11.2009 20:54 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.11.2009 19:32
Posty: 3
Pochwały: 0
Można zrobić takie źródełko z kamienia przewierconego, umieszczonego na małym zbiorniczku, ukrytym z pompą, albo w cynowej, starej balii, drewnianej donicy z klepek, zaaranżowane z innymi roślinami w pojemnikach. Inny pomysł to tzw. rzygacz ze ścianie z żeliwa lub stary zlew.
Dodam kilka zdjęć niekoniecznie umieszczonych na balkonie, ale takie rozwiązanie można tam zastosować.
Bardziej skomplikowaną wersję zobaczcie na www... w realizacjach pt."Japoński ogród z Księżycową Bramą". Umieściłam tam dwa elementy wodne w prawie płaskich kamieniach na tarasie na V piętrze.

mod:
Nie zamieszczamy linków do witryn/firm prowadzących działalność komercyjną


Załączniki:
Komentarz: Piętrowy kamień granitowy.
DSC04020.JPG [248.88 KiB]
Pobrany 2758 razy
Komentarz: Kamień młyński.
IMG_0592.JPG [170.3 KiB]
Pobrany 2782 razy
Komentarz: Płaski zbiornik.
IMG_0977.JPG [195.14 KiB]
Pobrany 2809 razy
Komentarz: Woda w kamiennym pojemniku.
IMG_6144.JPG [173.56 KiB]
Pobrany 2813 razy
Komentarz: Stalowa misa.
IMG_8067.JPG [208.58 KiB]
Pobrany 2821 razy
Komentarz: Woda w wazach.
IMG_8098.JPG [253.42 KiB]
Pobrany 2813 razy
Komentarz: Rzygacze z wyższej półki. Materiał ołów.
IMG_8111.JPG [235.9 KiB]
Pobrany 2805 razy
Komentarz: Źródełko z kamienia. Woda w obiegu zamkniętym. Tu wypływa do zbiornika podziemnego, ale może być tylko w kamieniu.
IMG_8384.JPG [223.81 KiB]
Pobrany 2795 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl