Dzisiaj jest 25.04.2024 01:57

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18.10.2016 17:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
:clapping2: super! opowieść jak zawsze zacna, napięcie umiejętnie dozowane, miodzio! - już się bardzo niecierpliwię co to będzie dalej, po takim początku ..... :hug4:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 18:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7868
Pochwały: 24
No i po co ja te książki z biblioteki dzisiaj targałam! :clapping2:

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 19:19 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ja tylko nieśmiało zaprotestuję, Jędrek znacznie przystojniejszy od maszkarona :) Cudowny ten Awinion...

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 19:56 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
Zaczytałam się :sun: Bardzo lubię sposób w jaki opowiadasz wasze przygody, mogłabyś książki pisać. Serio byłabym jedną z czytelniczek na pewno :)
Nie mogę się doczekać reszty.
Co do opowieści to fajnie że spotkaliście na swej drodze gościnnych ludzi i że daliście im trochę radości :sun: a głownie chłopcu.

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 19:58 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33364
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
A ja juz się doczekać nie mogę co będzie jutro :clapping2:
Bardzo miła rodzinka Was ugościła. :heart:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2016 20:21 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 30.01.2016 21:43
Posty: 1213
Pochwały: 3
Ja również przeczytałam z zapartym tchem i czekam i proszę o więcej :bye:

_________________
Lucyna
Mój roślinny miszmasz
Maly ciasny nie do końca własny
Kaktusy i ich kuzyni u lucy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.10.2016 05:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
wawik pisze:
Na ostatnim zdjęciu są tak jak by znajome krzewy, ale ja nie o tym - chciałbym zasugerować aby wstawić link w podpisie do tego tematu.
Z każdego Twojego postu Renatko będziemy mogli i tutaj zawitać.
:sun:


Zgadza sie, Waclawie, to sa bardzo znajome krzewy ;

Załącznik:
DSC05037.JPG
DSC05037.JPG [ 129.99 KiB | Przeglądany 402 razy ]


Załącznik:
DSC05042.JPG
DSC05042.JPG [ 109.19 KiB | Przeglądany 402 razy ]


Pozwole sobie tylko dodac, ze grona byly tak zwarte, ze niemozliwoscia bylo oddzielic pojedyncze owocki od kisci. Obzeralismy sie tymi winogronami, zwyczjanie wkladajac kisc cienszym koncem w usta i probujac jak najmniej sie popackac, co bylo niemozliwe, jako ze winogrona strasznie soczyste byly. A jakie slodkie.... Mmmmmmmniaaaammmm. Potem mielismy problem, co by sie do jako-takiego porzadku doprowadzic i nie majac dostepu do wody, probowalismy sie troche ''obmyc'' chusteczka do okularow.
Mowilam przeciez, ze to Langwedocja, czyli kraina wina, a nasi polscy spece od naprawy samochodow, pracowali tam sezonowo przy winoroslach wlasnie.
Co do podlinkowania....Troche tak, Waclawie, a troche nie.
Pisalam na wstepie, ze bardzo chcialabym zeby temet ten nie byl ''moim'' tematem, ale zeby prowadzony byl przez wszystkich forumowiczow. Bardzo licze na to, ze zacheceni moimi przygodami, sami zaczniecie opowiadac wlasne. ( Mnie interesuje historia tego Twojego zdjecia w krotkich gatkach i w wodzie. Na milion procent wiaze sie z nim historia, bo miejsce - widac na zdjeciu - piekne, a i bohater szczesliwy...A bycie szczesliwym w dzisiejszych czasach, to wydarzenie niezwykle. )

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.10.2016 06:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
eibergen pisze:
Co do podlinkowania....Troch tak, Wacławie, a trochę nie.
Pisałam na wstępie, ze bardzo chciałabym żeby temat ten nie był ''moim'' tematem, ale żeby prowadzony był przez wszystkich forumowiczów. Bardzo liczę na to, ze zachęceni moimi przygodami, sami zaczniecie opowiadać własne. ( mnie interesuje historia tego Twojego zdjęcia w krótkich gatkach i w wodzie. Na milion procent wiąże się z nim historia, bo miejsce - widać na zdjęciu - pięknie, a i bohater szczęśliwy...A bycie szczęśliwym w dzisiejszych czasach, to wydarzenie niezwykle. )

Renatko, Ela utworzyła nowy dział w Galerii z Twoim wątkiem i to powinno zachęcić innych do zakładania swoich podobnych wątków w tym dziale.
My nie możemy zaśmiecać Twojego wątku swoimi przygodami bo zrobi się straszny galimatias że w końcu nie będzie wiadomo o co biega.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.10.2016 06:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Dzien dobry wszystkim z samego rana :hi:
Probujac troszke odpokutowac wczorajsze opznienie wpisowe, zasiadam do komputera z Kawa, przez duze K, co by kontynuowac opowiesc.
Poprzedni wpis, konczyl sie na niedzielnym sniadaniu i zabawie z Jean-Baptiste oraz psiakami.
Ruszylismy na rekonesans. Ryneczek byl w ksztalcie prostokata, otoczony z kazdej strony alejka drzew, pod ktorymi staly laweczki, czesto ''obsadzone'' przez tubylcow, badz to cieszacych sie sloncem, badz odpoczywajacych z laseczka, badz czytajacych gazete, albo zwyczajnie pokrzykujacych na rozrabiajace dzieciaki. Piekarnia byla czynna. Do 12 godziny. Znalezlismy ja w jednej z kretych uliczek, idac zwyczajnie ''na nos''. Natychmiast wiedzielismy, skad na naszym sniadaniowym stole, wziely sie takie cudownie swieze i chrupiace bagietki. I pomimo, ze zjedlismy dobre sniadanie, to slinotoku dostalismy takiego, ze nie bylo sily - trzeba bylo bagietke kupic i pozrec natychmiast!! A obok byl warzywniak, tez czynny, wiec bagietke zagryzlismy owocami.
Ryneczek konczyl sie dwustronnymi schodami, ktorych skrzydla schodzily w dol, prowadzac do pomnika zolnierzy z Montagnac, poleglych w czasie I wojny swiatowej. I pomimo, ze placyk z pomnikiem polozony byl nieco nizej niz ryneczek, to dopiero za pomnikiem poczulismy inny, jakze znajomy zapach....WINIARNIA...!!!!
Znow kierujac sie ''na nos'' ( co bylo zwodnicze, jako ze wiatr wial jak chcial...) postanowilismy dotrzec do winiarni. Przeciez bylismy w Langwedocji, w dodatku we wsi, ktora zyla z uprawy winorosli, co widzielismy na wlasne oczy, logiczne wiec bylo, ze bedzie tu winiarnia.
Pomylilismy sie tylko raz, na malenkim mini-rondzie prawie juz za wsia, ale dotarlismy ;

Załącznik:
DSC05028.JPG
DSC05028.JPG [ 121.05 KiB | Przeglądany 395 razy ]


Załącznik:
fra-07.JPG
fra-07.JPG [ 115.81 KiB | Przeglądany 395 razy ]


Załącznik:
fra-7.JPG
fra-7.JPG [ 134.72 KiB | Przeglądany 395 razy ]


Z napisow wynikalo, ze winiarnia pracuje 365 dni w roku i - oczywiscie - pracowala. Rowniez w te niedziele. Tuz, przy winiarni, zapach juz byl tak intensywny, ze mozna sie bylo upic od samego zapachu. Jakbym wlozyla glowe do baniaka z fermentujacymi owocami. A kiedy obeszlismy winiarnie z drugiej strony,przyszlo wyjasnienie, skad taka intnsywnosc zapachu.

Załącznik:
fra-08.JPG
fra-08.JPG [ 125.26 KiB | Przeglądany 395 razy ]


Załącznik:
DSC05032.JPG
DSC05032.JPG [ 115.59 KiB | Przeglądany 395 razy ]


Tlocznie....wytloczki z winogron!! To one dawaly tez zapach, ktory wiatr niosl po calej okolicy. Powiem wam ciekawostke. Po drugiej stronie ulicy, miescila sie jakas firma ( nozliwe, ze to byl oddzial winiarni ) gdzie te wytloczki z winogron byly suszone i pakowane w worki. Nam wyszlo, ze sa rozprowadzane jako nawoz.
....ide po kawe, zaraz wracam...


Załączniki:
fra-08.JPG
fra-08.JPG [ 125.26 KiB | Przeglądany 395 razy ]

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Ostatnio zmieniony 19.10.2016 06:46 przez eibergen, łącznie zmieniany 2 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.10.2016 06:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
wawik pisze:
Renatko, Ela utworzyła nowy dział w Galerii z Twoim wątkiem i to powinno zachęcić innych do zakładania swoich podobnych wątków w tym dziale.
My nie możemy zaśmiecać Twojego wątku swoimi przygodami bo zrobi się straszny galimatias że w końcu nie będzie wiadomo o co biega.


Kurcze, nie sadzilam, ze pomysl zalozenia ''nie-kwiatkowego'' tematu, przysporzy tylu klopotow. Przepraszam... :sorry: :sorry:

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl