Dzisiaj jest 24.04.2024 07:25

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07.02.2016 18:31 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.12.2014 21:02
Posty: 461
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 8
Nie znamy procesów technologicznych praktycznie żadnej żywności :)

Tak bulwersuje saletra...przecież kiszone ogórki i kapusta kiszona w ilościach sklepowych(a nie u was w beczce w domu) jest gaszona jadem mrówkowym, alkohol mocznikiem... Zresztą nie tylko one, nie będę wam psuć apetytu- żyjemy w świecie złudzeń i bardzo się oburzamy jak nas z niego jakiś filmik budzi a potem znów zasypiamy,może bez zupki chińskiej, za to z kieliszkiem wina z siarczynami albo piwa czy pokarmami tak codziennymi że większość osób nie może z nich zrezygnować bo coś jeść trzeba ;) Czy ktoś się zastanawia ile razy jest pryskane w przechowalni jabłko, marchew itp. żeby ładne przetrwało zimę?

Mamy świat pełen chemii- czy trochę saletry w przyprawie lub makaronie będzie bardziej szkodliwe od chemicznych aerozoli psiukających z kontaktów co kilka sekund żeby w domu pachniało konwalią? Albo od chemii która nadaje cudny połysk naczyniom ze zmywarki i którą zjadamy(bo przecież nie jest spłukiwana..). A może od płynów zapachowych które dodaje się do prania w ostatniej fazie płukania żeby ubranie mocno pachniało a który zostaje w całości w ubraniu? Ile miesięcy truje nowy dywan? Ile trucizn bywa w kremach do ciała?
Możemy albo dostać obłędu albo szukać złotego środka :) Chińskich(hmm czy Knorr albo Winiary to chińskie marki?albo czy ktoś ma złudzenia że one inaczej robią ten makaron?) zupek nikt nie je co drugi dzień a w domach promieniujących chemią bywa całą dobę i snu to z powiek nie spędza...

Mnie bardziej irytują takie inicjatywy, widoczne także na fb że zbieramy się w grupę bo będziemy kupować żywność nie z hurtowni, nie od farmerów, a od małych, okolicznych rolników-żeby było taniej i przede wszystkim zdrowo-bo znasz źródło,możesz je odwiedzić... I co? I to że dziwnie idzie wyłącznie nabór chętnych na zakupy, skąd biorą się produkty i ich sprzedawcy nie wiadomo, na filmach reklamujących te bazarki grup widać takie drobiazgi jak pomarańcze(rozumiemy że od polskiego rolnika?), butelkowane w plastikowe firmowe buteleczki coś z nabiału...(a więc na pewno nie z małego gosp...) Tysiąc osób robi zakupy a dostawców ledwo kilkunastu...naprawdę ktoś jest tak naiwny żeby sądzić że są w stanie zaopatrywać w sposób ciągły tyle osób nie mając dużej, hurtowej produkcji danego warzywa/owocu, tylko z eko uprawy bez chemii? :shock:
Wpis-szukamy dostawcy zdrowych jabłek-w środku zimy po prostu bawi, bo teraz są jabłka tylko z przechowalni, więc od dużych sadowników. Żadne tam bio. Zresztą to ostatnie też już nie ma takiego znaczenia jak na początku bo jest cały szereg preparatów do oprysków dopuszczonych do użytku w rejestrowanych gospodarstwach eko. No ale te setki klientów z miasta myśli że mają dzięki grupie zdrowe jedzenie od małego rolnika a nie od tych samych osób które dostarczają je na giełdę :whistling:

_________________
Pozdrawiam roślinoholików- Dag

Zielony wątek http://forum.swiatkwiatow.pl/post136678.html#p136678
nadwyżka zielonych,hoje http://tiny.pl/xhgb7
pomagam psom http://tiny.pl/xhgbm
mój blog http://hoya-succulents.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.02.2016 23:10 

Pochwały: 0
wawik pisze:
Ja też jadam pasztety i mielonki, ale sam to robię(...)

Jeżeli widzisz w tym sens i opłacalność oraz masz czas - twoje zdrowie! :sun:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2016 05:02 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Tak Darku, widzę w tym sens, bo wiem co jem. :sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2016 08:46 

Pochwały: 0
Też mam przetwory (w zależności od sensu i czasu) a nawet swojskie wino ale do końca nie wiem co jem bo nie potrafię tego zbadać /zmierzyć.
Np kurek nie będę hodował bo plac nieogrodzony i brak czasu aby je później skubać.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2016 09:11 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
W linku który wcześniej podałem napisali że w mielonce:

Skład: mięso wieprzowe 75%, woda, sól, a pozostałe dodatki są przebadane, ale dla mnie są obce
skrobia ziemniaczana, białki wieprzowe, błonnik pszenny, substancje zagęszczające: karagen, guma ksantanowa, guma konjac, stabilizatory: trifosforany, difosforany, glukoza, maltodekstryna, regulator kwasowości: chlorek potasu, przeciwutleniacz: izoaskorbinian sodu, barwnik: koszenila, aromaty, wzmacniacz smaku: glutaminian monosodowy, substancja konserwująca: azotyn sodu.
:shock:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2016 09:27 

Pochwały: 0
Po prostu mielonka mielonce nierówna. Trzeba wybierać te "zrozumiałe" ,oczywiście tylko dla uzupełnienia diety np do kanapek na wycieczki. Wychodzę z założenia ,że skoro dopuszczone do obrotu to od czasu do czasu można zjeść.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2016 09:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Z parówkami jest jeszcze ciekawiej.

https://www.youtube.com/watch?v=f9bpbdfM9j8

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2016 10:03 

Pochwały: 0
Ale smacznie zaczynasz tydzień!? :rotfl:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.02.2016 07:43 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Chiński bar od zaplecza.

:rotfl2:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.02.2016 09:58 

Pochwały: 0
Na szczęście chiński bar ale w Chinach - jeden z wielu czy 1 z nielicznych na zapadłej prowincji? Czy ktoś był w Chinach i potrafi to potwierdzić?
Widać ,że fotki zrobiono przy okazji interwencji policji.
Takiego syfu przy produkcji nie widziałem u nas aczkolwiek gdy rodził się nasz kapitalizm często przy drogach też nie było najlepiej wśród bigosu z przyczepy kempingowej.

Na szczęście unikam chińskich i w ogóle dalekowschodnich (głównie wietnamskich) barów których żarcie jest podobno b.zdrowe ale tam na miejscu gdzie są świeże produkty a nie u nas gdzie zupki robi się z paczki (często) ,rybki też a tylko sajgonki i sushi "a'la nasza rybka" nawiązuje do dobrych smaków.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl