Dzisiaj jest 19.04.2024 05:49

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 01:10 

Pochwały: 0
aniula89 pisze:
bardzo lubię mak :) a jeśli z trudniejsza wersja to jak ?

Kupujesz mielony mak lub sama sobie go mielisz.
Dodajesz rodzynki ,cukier puder itp i jesz! :thankyou:
BasiaK pisze:
(...)To samo masy makowe - lepiej kupić mielony mak(...)

Nie należy przesadzać - wszystko można zjeść jak kto woli i doświadcza aby uniknąć rutyny i monotonii.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 05:14 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Darek, ja z całym szacunkiem, ale rezygnuję z gotowej masy makowej i życzę ci zdrówka. :shock:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 08:29 

Pochwały: 0
Dziękuje bardzo ale moje imieniny były wczoraj. :majesty:

Sama ocena i tamtejszy komentarz jest bardzo marny ,i fałszuje ten produkt jak i godną uwagi firmę. Przy zarzutach jego marnej jakości brak konkretów np procentowego składu masy a stwierdzenie ,że to "wodny" produkt pogłębia marny opis gdyż człowiek też stanowi wodę - w ogóle to wszystko płynie jak stwierdził kiedyś pewien filozof!
Ponadto sam cukier jest szkodliwy gdy jest spożywany w nadmiarze i często ,np gdy do filiżanki wsypie się go 1kg ale nie jeśli jest odwrotnie - cukier krzepi! :dance:

Reasumując to nie chodzi oto żeby jeść tylko same "naturalne" produkty ale trzeba odpowiednio bilansować wszystkie. A czy te naturalne zawsze są "eko" to już problem na inny temat.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 09:15 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Darek, życząc ci zdrowia miałem na myśli twoje i nasze zdrowie ogólnie, ale wracając do tematu to dorzucę jeszcze jedną wypowiedź z wielu.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 12:10 

Pochwały: 0
Wypowiedź z roku 2011.
"Popularny producent" - produkt nierówny produktowi jak producent producentowi ,trzeba czytać - z tym się zgodzę - mam wypróbowaną masę (nawet od dwóch producentów) z dużą zawartością maku od "wiodącego producenta" gdzie ok.800g masy kosztuje 11zł - w promocji tylko 6zł i od czasu do czasu ,aby zaoszczędzić też ten czas stosuję powyższą masę. Nawet makówki się udają aczkolwiek trzeba je trochę "zaostrzyć".


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 13:13 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
14% maku w masie makowej - faktycznie to jest sukces. :rotfl2:
"Cytat pochodzi ze strony moje Gotowanie.pl"
Obserwuję trochę z trwogą nadmierną fascynację gotowymi masami makowymi. Czy wszyscy fani tego produktu czytali co jest w jego składzie? Ja owszem czytałam. Jak większość społeczeństwa jestem mocno zapracowana i brakuje mi czasu na wiele rzeczy, ale mimo to staram się serwować w miarę "zdrowe" posiłki w domu. Proszę popatrzeć na ceny i skład w sklepie. Kilogram maku kosztuje około 10 złotych, a gotowa masa makowa popularnego producenta 900 gram około 7 złotych. Już sam ten fakt powinien dać dużo do myślenia. A w masie mamy podobno miód, bakalie.... Cud i to w korzystnej cenie. Skład masy makowej to 14 % maku, kolejne kilka procent to bakalie i miód, a pozostałe 70% to sztuczne dodatki emulgatory, substancję stabilizujące, aromaty identyczne z naturalnym itp. A przecież przygotowanie maku nie jest aż tak trudne, może lepiej czasami zjeść mniej a lepiej?
Osobiście uwielbiam ciasta z makiem i mam mak zawsze w domu. Dlatego też z uwagą czytam przepisy na ciasta, tarty, ciasteczka z makiem. Dominuje w nich niestety gotowa masa makowa. To niestety według mnie nie jest ciasto makowe.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 13:23 

Pochwały: 0
W mojej jest aż 41%! :rotfl2:

Nie wiem poco ciągniemy sprawę maku tak długo skoro tu o naleśnikach?
Czyżbyś mnie chciał zachęcić do "próżniowego" jedzenia bez zarazków i ulepszaczy ,bez hot-dogów i parówek ,i ciasta na jajkach?

Jajka kurze - jak ludzie wybierają i przebierają - te na wolnym wybiegu (mogą dla nich kosztować nawet 2zł! a za rogiem kupią udka z promocji po 4zł/kg gdy tymczasem za swojskie kurczę płaci się nawet 20zł/kg!) też nie są najzdrowsze bo tam kura wszystko wydzióbie a w piwie niepasteryzowanym oprócz tych bakterii "zdrowych" - ABC są jeszcze te szkodliwe jak NZW - i co tu wypić na Święta? :rotfl:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 13:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ja chyba zrobię te naleśniki z makiem w końcu :)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 13:35 

Pochwały: 0
Możesz kupić mak mielony ale uważaj bo podobno jest w nim tylko 80% czystego maku!? Najsmaczniejszy dla mnie jest ten czeski ale oni podobno kombinują najmocniej!?

Podobnie jest z pieprzem itp przyprawami - można się przestraszyć od samej myśli ,że lepiej będzie jak sobie sam zmielę. Ale tu zachodzi kolejne pytanie - czy ręcznie czy lepiej mechanicznie? Ręcznie wyrabiam sobie muskle a mechaniczno - elektrycznie nie oszczędzam i zatruwam przyrodę.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Naleśniki
Post: 20.12.2015 13:49 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ja akurat z mieleniem maku nie mam trudności i nie tylko maku, ale to dopiero za kilka dni świeżuśki mak będzie przerabiany i dodawany do ciasta i makówek.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl