Dzisiaj jest 18.04.2024 03:13

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28.09.2012 14:33 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 15.09.2012 20:28
Posty: 733
Lokalizacja: kraszewice
Pochwały: 4
Kalanchoe


Załączniki:
kalanchoe.JPG
kalanchoe.JPG [ 62.87 KiB | Przeglądany 303 razy ]

_________________
Moje zielone cudenka

Marta ;)


Ostatnio zmieniony 28.09.2012 14:37 przez doruszka25, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2012 14:34 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 15.09.2012 20:28
Posty: 733
Lokalizacja: kraszewice
Pochwały: 4
Pochwalę się,że nie dawno zapisałam się na kurs florystyczny. Oto moje bukieciki ;) Może nie są idealne, ale na sam początek chyba mogą być ;)


Załączniki:
róza.JPG
róza.JPG [ 141.43 KiB | Przeglądany 303 razy ]
jesień.JPG
jesień.JPG [ 145.68 KiB | Przeglądany 303 razy ]

_________________
Moje zielone cudenka

Marta ;)
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2012 14:49 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Witaj, Twoje zielone cudeńka są urocze. Cieszę się, że mamy kolejną miłośniczkę "kolczatków".
Piszesz:
Cytuj:
ja w porównaniu do was to raczej laikiem jestem, ale wiem , że zawsze moge sie czegoś nauczyć od tak wspaniałych ludzi jak wy

My wszyscy uczymy się tu jedni od drugich i to jest wspaniałe. Nikt nie jest omnibusem, ale każdy ma jakieś własne doświadczenia i jeżeli tylko chce się tym podzielić, korzystamy wszyscy. Ja przyrodę kocham od dziecka, zaszczepili mi to Rodzice, a te roślinki, które pokazuję, to już efekty metody prób i błędów. Doświadczenie zawodowe mam w zupełnie innej dziedzinie, a kiedyś internet nie był tak popularny :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2012 16:16 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 15.09.2012 20:28
Posty: 733
Lokalizacja: kraszewice
Pochwały: 4
Wiesz drogi przyjacielu, według mnie to jest plus tego, że jest Internet ;) Mi rośliny także zaszczepiła moja mama. Dla mnie ona jest guru w tej tematyce, choć niewiele ma teorii ;) Ona dochodzi tak jak Ty metodą prób i błędów ;) Ja się bardzo cieszę, że takie forum istnieje, bo naprawdę wiele roślinek przeszło przez moje ręce, nie wszystkie przetrwały ;) A dzięki wam dowiaduję się jak dbać o daną roślinkę i co ona potrzebuje. A jak tylko chce dowiedzieć się czegoś więcej wystarczy, że zapytam ;) Dziękuję wszystkim ;)

_________________
Moje zielone cudenka

Marta ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2012 18:58 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 15.09.2012 20:28
Posty: 733
Lokalizacja: kraszewice
Pochwały: 4
W mojej niewielkiej kolekcji zaczynają się dziać pewne miłe zmiany ... ;)


Załączniki:
Komentarz: scindapsus od Miszki ;)))
scindapsusss.JPG
scindapsusss.JPG [ 141.84 KiB | Przeglądany 294 razy ]
Komentarz: a tu nowy listek scindapsusa, który zapewne pokawi się w całej okazałości za kilka dnia ;))))
nowy listek scindapsusa.JPG
nowy listek scindapsusa.JPG [ 147.58 KiB | Przeglądany 294 razy ]
Komentarz: a tutaj nowy liśc skrzydłokwiata już w pełni rozwinięty (ten jaśniejszy )
nowy listek skrzydłowkiata.JPG
nowy listek skrzydłowkiata.JPG [ 146.47 KiB | Przeglądany 294 razy ]

_________________
Moje zielone cudenka

Marta ;)
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2012 20:49 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.12.2011 20:01
Posty: 566
Lokalizacja: Piaseczno
Pochwały: 2
Piękny skrzydlłokwiat :) Te nowe listki bardzo cieszą, szczególnie, że te nowe są większe od poprzednich ;) Oczywiście cieszy każdy najmniejszy nowy listeczek ale do skrzydłokwiata mam straszny sentyment, bo to pierwsza roslina jaka u mnie zakwitła i nie grymasiła wcale ;)

_________________
Chwast jest niczym innym, jak niekochanym kwiatem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.09.2012 07:39 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 15.09.2012 20:28
Posty: 733
Lokalizacja: kraszewice
Pochwały: 4
Virgo pisze:
Piękny skrzydlłokwiat :) Te nowe listki bardzo cieszą, szczególnie, że te nowe są większe od poprzednich ;) Oczywiście cieszy każdy najmniejszy nowy listeczek ale do skrzydłokwiata mam straszny sentyment, bo to pierwsza roslina jaka u mnie zakwitła i nie grymasiła wcale ;)


To proszę podpowiedz mi jak o niego dbać, bo każdy mi mówi co innego i już sama nie wiem ;) Mam go pierwszy raz i już zdążyłam się zakochać ;) Nie chce go stracić. Na razie robię wszystko na "oko". Wiem tylko, że lubi mokro, choć nie jestem tego do końca pewna.

_________________
Moje zielone cudenka

Marta ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.09.2012 22:35 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.12.2011 20:01
Posty: 566
Lokalizacja: Piaseczno
Pochwały: 2
Wygląda ładnie i zdrowo więc metoda "na oko" się sprawdza.

Ja nie dbam o niego przesadnie, dla mnie to bezproblemowa roślinka. Wycieram liście z kurzu mniej więcej raz w tygodniu, podlewam codziennie lub co drugi dzień bo jednak lubi wypić ;) W zasadzie nawet go nie nawożę, tylko czasem dostanie wodę po storczykach z odrobiną nawozu. Jeśli go przeleję to pojawiają się kropelki wody na końcach liści albo na czubku kwiatka wtedy robie kilka dni przerwy w podlewaniu. Mam go niecały rok ale zdążył już zakwitnąć 4 razy i teraz będzie kolejny kwiatek bo wypatrzyłam już biały "brzuszek" ;) Nie lubi zbyt dużo światła bo jaśnieją mu listki ale za to lubi spryskiwanie, w upały pryskałam nawet 2 razy dziennie. Ja mam okna północne i stoi jakieś pół metra od okna.
Rośnie w ziemi uniwersalnej tylko na spód doniczki wsypalam trochę podłoża do storczyków.

Teraz wygląda tak, a kiedy go dostałam w paździeniku w zeszłym roku miał pięć listków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Chwast jest niczym innym, jak niekochanym kwiatem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.10.2012 08:16 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 15.09.2012 20:28
Posty: 733
Lokalizacja: kraszewice
Pochwały: 4
Piękny okazik ;) Ale na wiadomość, że już kwitł cztery razy, to mnie zamurowało :P Widać, że dobra ręka do kwiatów ;) Bardzo dziękuję za rady, przynajmniej teraz wiem jak o niego dbać ;) Mam nadzieje, że kiedyś dogoni Twojego ;) A powiedz mi jeszcze Virgo jak z zimą. Ja mieszkam na wsi i mam taki normalny piec, nie centralne, więc z temperaturą jest różnie, zależy kiedy napalę. Mam małe dzieci, staram się aby było ciepło , ale czasami nie ma nas nawet cały dzień w domu, więc dla mnie zima i dla moich kwiatuchów to najgorszy okres ;)

_________________
Moje zielone cudenka

Marta ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.10.2012 08:58 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.12.2011 20:01
Posty: 566
Lokalizacja: Piaseczno
Pochwały: 2
Dziękuję, ale z tą ręką do kwiatów to bywa różnie ;) Skrzydłokwiat jest dla mnie bardzo łatwy, bo mało wymagający i po prostu staram mu się nie przeszkadzać :lol: Myślę, że zimą doskonale sobie poradzi. Swojego dostałam od cioci mieszkającej na wsi i też z piecem kaflowym a jej jest ogromny, mój to przy nim maleństwo ;) W zimę ogranicz tylko podlewanie i będzie dobrze :) Pozdrawiam i życzę szybkiego wzrostu roślinki :)

_________________
Chwast jest niczym innym, jak niekochanym kwiatem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl