Dzisiaj jest 19.04.2024 16:47

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.12.2018 18:56 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
liliana1 pisze:
Musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać do soboty. Wiadomo, że nie miał złych intencji a kierował się wyłącznie chęcią pomocy. Pewnie ta praca wymagała od niego wiele wysiłku. Miłość jaką Cię otacza jest ważniejsza od ewentualnych szkód. Wiem co mówię (i wiem jak trudno w takiej sytuacji zachować spokój). Na razie nic nie jest przesądzone. Pewnie nie będzie tak źle. Trzymam mocno kciuki!!!

Pewnie chciał dobrze ale raczej było na zasadzie że wpadł na głupi pomysł i zamiast pomagać babci( czego robić nie lubi) postanowił zrobić przerębel jak na rowie melioracyjnym.
Dziadek pewnie na swój sposób mnie kocha ale dostał wcześniej zakaz tykania się do oczka. Od początku nie podobało mu się że robię coś sama. Zawsze gdy chce coś zrobić to jego zdaniem robię to źle i musi po mnie poprawić.

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2018 19:07 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Paulinko, wierzę, że nic złego się nie stało.
Starszym ludziom czasem trudno pogodzić się z tym, że są odsuwani na margines, a pewnie tak się poczuł Dziadek gdy nie pozwoliłaś mu "tykania się do oczka". Chyba powinniście spokojnie, bez emocji, porozmawiać, a Ty pomyśl nad jakimś zadaniem dla Dziadka by czuł się potrzebny :heart:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2018 19:28 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
elka pisze:
Paulinko, wierzę, że nic złego się nie stało.
Starszym ludziom czasem trudno pogodzić się z tym, że są odsuwani na margines, a pewnie tak się poczuł Dziadek gdy nie pozwoliłaś mu "tykania się do oczka". Chyba powinniście spokojnie, bez emocji, porozmawiać, a Ty pomyśl nad jakimś zadaniem dla Dziadka by czuł się potrzebny :heart:


Inne jest bardzo potrzebny i ma mnóstwo zadań. Choćby naprawa ławek. To dałam mu na wiosnę i co tydzień go pytam czy to zrobi. Zadań które dostaje ode mnie nie wykona nigdy. Zabroniłam mu tykania się do oczka by nie robił przerębla siłą bo najwyraźniej miał na to ochotę. On nie jest odsuwany. Ma mnóstwo roboty, której nie chce mu się robić więc wymyśla sobie nową.
Może nie mieliście do czynienia z takim dziadkiem ale to już taki typ.
Babcia wiedziała że nie wolno mu tego robić ale jej nie pytał o zdanie a gdy się dowiedziała to było za późno.
Co gorsza moja mama- wspaniała ogrodniczka ale oczko mylący mydłem, myślała że dziadek zrobił super rzecz i zadzwoniła do mnie i wesoło oznajmiła- „wiesz jaką wspaniałą rzecz dziadek zrobił? Przerębel! Wyciął piłą motorową i teraz tak fajnie rybki widać....”

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2018 19:50 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2015 16:07
Posty: 501
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
O ryby się nie martw, bo piła łańcuchowa nie ogłuszy je. Co innego gdy robi się przerębel, waląć w niego czymś ciężkim. Wtedy fala uderzeniowa jest na tyle duża, że może zabić ryby. Bardziej bym się martwił folią.

_________________
Moj ogrod


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2018 19:57 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
amadyn pisze:
O ryby się nie martw, bo piła łańcuchowa nie ogłuszy je. Co innego gdy robi się przerębel, waląć w niego czymś ciężkim. Wtedy fala uderzeniowa jest na tyle duża, że może zabić ryby. Bardziej bym się martwił folią.

No właśnie!!!! Ryby to tylko 6 karasi do kupienia w gospodarstwie rybnym. Boje się że przez ten głupi pomysł będę musiała zaczynać od nowa...

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.12.2018 10:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
Ten prostokąt na środku to wycięcie mojego dziadka. Czarną linią zaznaczyłam linie płycizny. Jak widać jest niebezpiecznie blisko. :wallbash: do tego lód który wycięli został wepchnięty pod spód i prawdopodobnie zatkał mi przerębel styropianowy, zmniejszył ilość miejsca dla ryb i zlikwidował poduszkę powietrzną pod lodem podnosząc poziom wody.
Jak na zdjęciu widać dziadkowi przerębel już zamarzł i odciął powietrze .
Poprostu cudownie. Cała moja weekendowa praca na nic. Jak zniszczył folie to cały rok do tyłu i tyle pieniędzy straconych!!!!


Załączniki:
6862B611-A237-46C8-BE84-A6AD913547B6.jpeg
6862B611-A237-46C8-BE84-A6AD913547B6.jpeg [ 91.1 KiB | Przeglądany 485 razy ]

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.12.2018 14:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Tyle pracy i serca włożyłaś w tworzenie tego oczka, że nic dziwnego że cię to zdołowało... :sorry: Najbardziej frustrujące jest pewnie to, że nie można od razu ocenić skutków, tylko trzeba czekać do ocieplenia i rozpuszczenia lodu... Współczuję :hug4:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.12.2018 17:12 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2015 16:07
Posty: 501
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Ale można obserwować czy szybko ubywa wody.

_________________
Moj ogrod


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.12.2018 18:07 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33363
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
O tak teraz trzeba obserwować czy nie ucieka Ociepliło się u nas więc pewnie u Ciebie też i lodu już nie ma
Jak głębokość największa ?

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.12.2018 18:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
kasia17071981 pisze:
O tak teraz trzeba obserwować czy nie ucieka Ociepliło się u nas więc pewnie u Ciebie też i lodu już nie ma
Jak głębokość największa ?
jak podniosłam brzegi to doszło do 1,10 chyba. U mnie zimno dzisiaj i w nocy mrozi. Będę rozmrażać ten nieszczęsny przerębel jak przyjadę by szukać szkody ale dopiero w sobotę. W ogrodzie jestem mniej jak dwa dni więc jak do tego czasu zejdzie coś to będzie widać ale różnicy z dnia na dzień ciężko byłoby dojrzeć....

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl