Dzisiaj jest 25.04.2024 21:01

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15.09.2017 08:57 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
grandiflora pisze:

Czy liście tej piwonii są takie z natury?? Piękny wzorek. :yahoo:


Na moje oko to chloroza :(

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.09.2017 17:57 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2016 21:43
Posty: 4059
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 12
Wnuki szybko dorosną i nie będzie im już taka połać trawnika potrzebna. Trzymam "babską stronę" i też uważam, że jeżeli świerk jest zdrowy, to go szkoda. O niego oparłabym komponowanie otoczenia.

_________________
Pozdrawiam Liliana

Zapraszam do moich wątków:
Świat bez roślin to pustynia: moje domowe uprawy
Coś, co mnie kręci-ogród
Coś, co mnie kręci-ogród cz.2
Coś, co mnie kręci-ogród cz.3
Opuncja ogrodowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.09.2017 09:12 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2015 16:07
Posty: 501
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
W tym miejscu oczko, to taka zapchajdziura i raczej nie będzie ozdobą tej działki. Jedyny ratunek, to pozbycie się świerka, odpowiednie obsadzenie otoczenia, a tym samym wyeksponowanie oczka.

_________________
Moj ogrod


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.09.2017 08:07 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 20.09.2017 14:47
Posty: 12
Pochwały: 0
witam i pozdrawiam piękna działka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.09.2017 06:46 

Pochwały: 0
izo1234 dziękuję :hug4:
amadyn pisze:
W tym miejscu oczko, to taka zapchajdziura i raczej nie będzie ozdobą tej działki. Jedyny ratunek, to pozbycie się świerka, odpowiednie obsadzenie otoczenia, a tym samym wyeksponowanie oczka.


Sam jeszcze nie wiem jak będzie wyglądało otoczenie oczka :rotfl2: , najpierw muszę je wykończyć i musi przetrzymać zimę i wiosenne roztopy.
Dopiero wtedy pomyślę nad zagospodarowaniem terenu wokół niego. Negocjacje z żoną :rotfl2: w sprawie usunięcia drzewa są na najlepszej drodze.


Na górę
  
 
Post: 30.09.2017 07:44 

Pochwały: 0
Kupiłem po raz drugi 20 worków obornika po 80 litrów worek. Chcę poprawić strukturę gleby w ogrodzie.

Załącznik:
008.jpg
008.jpg [ 304.64 KiB | Przeglądany 498 razy ]

Tam gdzie nie mam w ziemi cebulek i bulw sprawa jest prosta, przekopuję go z ziemią.
Gorzej jest w miejscach gdzie jest ich dużo, musiałbym wszystkie wykopać i sadzić ponownie. Przeczytałem że obornik wysypany na powierzchnię ziemi szybko traci mikroelementy, szczególnie azot. Musi być przekopany, czyli mam problem

Załącznik:
007.jpg
007.jpg [ 255.79 KiB | Przeglądany 498 razy ]


Na górę
  
 
Post: 30.09.2017 07:53 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
A może nasypać obornik i podsypać nową warte ziemi :flower3:
Wzbogacasz solidnie :clapping2:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.09.2017 09:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Nie masz problemu, z niewykorzystanego teraz obornika robisz pryzmę, przysypujesz starannie ziemią. Wykorzystasz go w przyszłym sezonie. Trochę ze swoich właściwości utraci, ale jeszcze będzie znakomitym nawozem i przede wszystkim źródłem próchnicy.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.09.2017 18:16 

Pochwały: 0
To ty Basiu doradziłaś mi, abym moją ziemię, która jest praktycznie zwykłym pyłem, przekopał z obornikiem.
Problem zaczyna się tam gdzie mam niewidoczne o tej porze rośliny. Muszę delikatnie wykopywać wszystko co siedzi w ziemi (część uszkodziłem), następnie przekopać ziemię z obornikiem i z powrotem sadzić rośliny.
Syzyfowa praca na którą aktualnie nie mam czasu. Wykorzystuję dobrą pogodę na prace przy oczku wodnym.


Na górę
  
 
Post: 30.09.2017 20:13 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jak się weźmie jakąś porządną i dość wiekową książkę o uprawie ogrodu, to można tam znaleźć sporo dobrych rad odnośnie wzbogacania gleby. Procedury związane z obornikiem, kompostem, zielonymi nawozami, przekopywaniem gleby na jeden czy dwa sztychy, zostawianie w ostrej skibie itp. Co robić na lekkim piaszczystym, jak rozluźniać twarde i ciężkie gliniaste podłoże. Od wielu już lat kiwam tylko nad tym głową. To wszystko są doskonałe rady, bardzo sensowne, ale dotyczą ogrodów, w których były typowe warzywniki - zakładane wiosną, sprzątane jesienią. Jak zostaje spłacheć gołej gleby, to można robić co się chce. Ale w ogrodzie, w którym ma się rabaty bylinowe czy też ozdobne krzewy/drzewa, można glebę wzbogacać tylko kompostem stale, zaś obornikiem delikatnie i z wyczuciem (późna jesień i ściółkowanie). O przekopywaniu nie ma mowy dokładnie z tych powodów, które wymieniłeś. Radziłam to kiedyś, ale stale mając na uwadze, że masz nowy ogród, dość pusty i że po prostu będziesz wzbogacać puste areały. Przy zarośniętych rabatach podejście trzeba zmienić. Oznacza to znacznie więcej dziubdziania :)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl