Dzisiaj jest 28.03.2024 12:37

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23.04.2017 22:03 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jeden z moich znajomych ostatnio porównał stosowanie włóknin i tkanin w ogrodzie (maty pokrywające grunt) do człowieka, który na noc ściśle owija się folią i tak śpi...bez żadnej wymiany gazowej i płynowej z otoczeniem.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2017 06:15 

Pochwały: 0
Basiu ta włóknina przepuszcza powietrze i wodę, dlatego nie widzę tu żadnego problemu.


Na górę
  
 
Post: 24.04.2017 08:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Narcyz123 pisze:
Basiu ta włóknina przepuszcza powietrze i wodę, dlatego nie widzę tu żadnego problemu.

Poczytaj trochę na ten temat - ale nie strony producentów :rotfl2:

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2017 09:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Basia ma rację .Zupełnie się to nigdzie nie sprawdza.Sama Też taka mądra byłam a teraz z praktyki wiem i systematycznie usuwam gdzie mogę,zostanie na ścieżkach pod żwirem i kostką.Będziesz ją przeklinał i bardzo odradzam.Jednak wybór należy do Ciebie i oby nie sprawdziło Ci się porzekadło cyt... jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.
Do truskawek najlepsza jest ściółka ze słomy.

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2017 09:45 

Pochwały: 0
Heniu nie napisałaś dlaczego się nie sprawdza, chodzi mi o fakty. Razem ze swatem kupiliśmy truskawki, on miał folię ja nie. Jego wyrosły dużo większe i miały większe plony.
Poza tym nie musiał plewić :rotfl2:


Na górę
  
 
Post: 24.04.2017 12:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Dlaczego? Otóż Józek na spadzie w czasie deszczu to rzeka wody a pod spodem sucho- źle przepuszcza wodę,chwasty oczywiście, że rosną i to jak i są trudniejsze do usunięcia niż z gruntu bo wyrastają przez włókninę i ciągle odrastają-żeby je usunąć trzeba podnosić tę agro i je usuwać ,korzenie są nie do powietrzone i układają się bezpośrednio pod włókniną w poszukiwaniu powietrza czyli na wierzchu gruntu a zimą wymarzają,robią się dziury .Mogę Ci też doradzić z praktyki ,że lepiej sprawdzi się zwykła szara tektura -karton bez nadruku,która przepuści powietrze, wodę ,utrzymuje podłoże wilgotne ale nie przepuści chwastów a rozkłada się przez dwa lata czyli tyle ile truskawkom potrzeba lub słoma może zrębki (tego nie praktykowałam). Możesz tę tekturę przykryć właśnie Owoce będą czyste,dorodne i smaczne.Naprawdę nie wydawaj kasy i oszczędź sobie tej niewdzięcznej pracy.Mój kręgosłup się sromotnie o tym przekonał.
NIGDY WIĘCEJ ŻADNEJ AGRO NIE BĘDZIE W MOIM OGRODZIE

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2017 20:13 

Pochwały: 0
Dzisiaj sprawdzałem za pomocą dotyku temperaturę, jak świeciło słońce to była powyżej 40-tu stopni. Zanim założyłem włókninę to cała ziemia została wymieniona, aby chwasty nie rosły i truskawki miały lepszą jej jakość.
Nie ma o co drzeć szat :rotfl2: to tylko poletko truskawkowe. Wczoraj i dzisiaj sprawdzałem jak wsiąka woda. Okazało się że prawie tak jak w ziemię. Moja włóknina przepuszcza powietrze i wodę.
Kilka zalet jej stosowania :rotfl2:
-przyspiesza wzrost i owocowanie poprzez nagrzewanie się wierzchniej warstwy gleby - prawda, sprawdziłem.
-hamuje wzrost chwastów - sprawdzę - logiczne, mają ciemno.
- chroni glebę przed utratą wody wskutek parowania - powinna zmniejszyć parowanie o przeszło 50%
-polepsza jakość owoców, są prawie czyste
Zapomniałem dodać, że w miejscu gdzie posadzona jest roślina włóknina jest rozcięta w kształt znaku - plus.
Dlaczego mam nie skorzystać z darmowego podgrzewania roślin :rotfl2:
Co do chwastów to przekonam się na własnej skórze. Poletko ma wymiary 6 x1,1 metra, łatwo mogę spod włókniny wyrwać nieproszonego gościa :rotfl2:


Na górę
  
 
Post: 25.04.2017 18:20 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7857
Pochwały: 24
Józku, ja to mam za sobą. Zlikwidowałam włókninę w truskawkach. Powód był konkretny. W każdej kępie truskawek miałam mrowisko, a pod włókniną stada gryzoni. Fajnie im tam było, nikt nie przeszkadzał. Ani koty, ani deszcz. Jak zdarłam włókninę było pełno korytarzy. Truskawki rosły słabo. Za to perz rozrósł się makabrycznie, jemu też nikt nie przeszkadzał.To ściółkowanie najlepiej jest robić tylko na czas dojrzewania owoców żeby były czyste. A w międzyczasie wolę, żeby było naturalnie. Ty jak już posadziłeś w ten sposób, niech sobie rosną. Sam zobaczysz.Może na twojej glebie to będzie lepsze. U mnie jest zbyt ciężka na takie rzeczy.

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.04.2017 18:39 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
A ja uwielbiam plewić i nie kładę nic :rotfl2:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.04.2017 20:01 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Narcyz123 pisze:

Co do chwastów to przekonam się na własnej skórze. Poletko ma wymiary 6 x1,1 metra, łatwo mogę spod włókniny wyrwać nieproszonego gościa :rotfl2:

Plewienie bywa problemem na gęsto zarośniętych rabatach bylinowych lub - co gorsza - mieszanych. Ale w warzywniaku albo w truskawkach, gdzie rośliny rosną w regularnych rządkach? Bierze się pazurki, przymocowuje do nich długi styl i w razie potrzeby przegrzebuje delikatnie nawet bez schylania się, robota na 10 minut. Dłużej trwało rozkładanie tej szmaty :)

No ale nie będę prowadzić krucjaty...

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl