Dzisiaj jest 24.04.2024 20:38

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30.10.2016 08:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ale masz rękę do szczepienia, pozazdrościć i pogratulować serdecznie! I tak sobie pomyślałam, jaka to w sumie oszczędność miejsca mogłaby być - jedna gałązka cytryna, druga limonka, trzecia kumkwat itd. ;)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 19:19 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Za mną ostatnie cytrusowe zbiory tego roku. Ponad 2,5 kg kalamondynek, trochę cytryn i trzy grapefruity. Powoli dojrzewają sobie dwie pomarańcze ale może doczekają 2017 roku. Kalamondyny przerobione nie na alkohol ale na syrop do herbaty (i może do drinków :rotfl2: ) :thumbsup:

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 19:26 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 26.12.2011 10:30
Posty: 3847
Pochwały: 8
Udane zbiory-gratuluję i smacznego :clapping2:

_________________
Pozdrawiam serdecznie Ola :)

Rośliny domowe u anturium87

Rośliny domowe u anturium87 cz. 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 19:42 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Ja spóźnialska dopiero dotarłam do Ciebie i Twoich tropików.
Super ,że jesteś tak strasznie chory.To jedyna choroba której zawsze gratuluję ,zwłaszcza jak są takie wspaniałe efekty .
Interesuje mnie gdzie dotychczas trzymałeś cytrusy szczególnie zimą.
Pochwal się też jakie im przygotowujesz podłoże , czym je karmisz oraz jakie środki stosujesz ochronne i na robale. Wiele osób będzie wdzięczne za takie złote rady.Często będę zaglądać do Ciebie bo ja też cierpię na tropiki tylko ,że pachnąco kwitnące.

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 20:02 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Pierwszego roku jak było tego w miarę mało upchnąłem wszystko do garażu. Od ubiegłej zimy przeniosłem się do szklarni.Jak przygotowuję ją na zimę masz w poprzednich postach. Niestety takie zimowanie sprawia spore problemy z grzaniem. Zeszłej zimy dogrzewałem "farelką". Wszystko fajnie ale te koszta, myślałem że mnie żona udusi :rotfl2: W tym roku postawiłem na "kozę". Jest taniej ale zdecydowanie więcej roboty i duże skoki temperatury. Dodatkowo dochodzi dość dużo brudu z popiołu itp. Trochę cytrusy to odchorowują ( szczególnie tahiti lime) ale nie mam wyjścia muszę zobaczyć czy da się tak przeczekać zimę. Byle do lutego. Wtedy dzień jest na tyle długi że cytrusy dobrze sobie radzą nawet przy wyższej temperaturze.

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 21:19 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7868
Pochwały: 24
Poczytałam od początku do końca i jestem pod wielkim wrażeniem :clapping2: :clapping2: Ogrzewanie kozą na pewno jest tańsze niż prądem, ale z kozą jest taki problem, że szybko się nagrzewa i szybko stygnie. Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Pamiętam z dzieciństwa, że w moich rodzinnych stronach gdzie było dużo lasów i (tartaki też) wykorzystywało się do ogrzewania pomieszczeń zimą piece na trociny. Było tanio i racjonalnie bo taki piecyk napełniony ubitymi trocinami palił się powolutku przez kilkanaście godzin i grzał fajnie. Wystarczyło raz na dobę wymienić wsad, bez podkładania opału. Intensywność spalania była regulowana przez mniejszy lub większy dopływ powietrza. Taki piec można wstawić do pomieszczenia tak jak kozę.Z ciekawości czy ktoś jeszcze takie robi wpisałam w google i znalazłam tu: http://archiwum.allegro.pl/oferta/piec- ... 36455.html. Życzę dobrego zimowania :bye:

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 21:28 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Udane zbiory :clapping2: :clapping2: :clapping2:

Trociniaki pamiętam :hug4:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2016 22:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2014 19:14
Posty: 10873
Lokalizacja: Anglia
Pochwały: 10
ale zbiory !! :flower5:

_________________
pozdrawiam
Ania :flower2:

moje zielone królestwo II
[Tajemniczy ogród Ani cz. II
Anglia moimi oczami


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.12.2016 10:37 

Pochwały: 0
Dlaczego ja dopiero teraz trafiłem na ten temat ??? Obfite zbiory. Też dogrzewam urządzeniami elektrycznymi, pomimo że mam piecyk. Lenistwo :rotfl2:
Coś mi się wydaje że znamy się z innego forum. Też miałem ponad setkę cytrusów, a mój wielogatunkowiec miał siedem różnych cytrusów.
Będę śledził na bieżąco twój temat, tym bardziej że chcę odbudować moją kolekcję.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.12.2016 20:55 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Jednak moje pomarańcze nie wytrzymały do 2017 roku. Dojrzały szybciej niż się spodziewałem. Poprzednie dwie spadły latem i zanim dojrzały wyschły na wiór. Tym razem się udało i mogłem spróbować pierwszych "kaszubskich pomarańczy" :D W smaku bajka. O wiele bardziej delikatny miąż niż w sklepówkach. Na zdjęciu porównanie moich z kupioną w sklepie.


Obrazek

Obrazek



Jednak zdecydowałem się włączyć doświetlanie dla moich cytrusów. Dodatkowo zamontowałem (o ile można to tak nazwać :rotfl2: ) wentylator który ma wdmuchiwać cieplejsze powietrze na dół. Przy ziemi było z reguły 7/8 stopni a pod dachem nawet 24/25. Wystąpiło wiec zjawisko "zimne stopy - gorąca głowa", co również prowadzi do utraty liści. Liście chcą pobierać składniki pokarmowe a korzenie są w tym czasie uśpione. Zobaczę czy uda mi się ograniczyć to zjawisko dzięki wyrównywaniu temperatury wentylatorem.



Obrazek

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl