Dzisiaj jest 28.03.2024 17:01

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.11.2017 19:34 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
:clapping2:
Variegatka śliczna. Owocowała Ci już wcześniej (przepraszam, nie pamiętam, a nie chce mi się szukać)?

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.11.2017 20:51 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Przecudowny ten Twój ścisk,,,
Ile mają stopni zimą w środku a ile na zewnątrz :rotfl2:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.11.2017 21:21 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Variegata owocuje pierwszy raz. W ubiegłym roku chciała owocować ale jej "nie pozwoliłem". Zdecydowałem się oberwać owoce po to żeby przyspieszyć wzrost rośliny. W tym roku jest już całkiem spora i może owocować do woli.
===========================================
W tym roku na zewnątrz na zimę zostanie jedna figa peretta (zobaczymy jak to przeżyje). Resztę będę musiał gdzieś upchnąć. W szklarni zimą mam dosyć spore wahania temperatury. Kiedy rozpalę w kozie to przez 3-4 godziny temperatura rośnie do +27 i spada do + 5. Potem trzeba dołożyć do pieca i sytuacja się powtarza. Ubiegłą zimę moje cytrusy spędziły w takich warunkach i zniosły to bardzo dobrze.

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.11.2017 17:06 

Pochwały: 0
Pięknie i zdrowo prezentują się cytrusy. Widzę że na piecu masz położone cegły szamotowe (chyba), nie myślałeś o piecu akumulacyjnym? Dłużej by utrzymywał ciepło. Od kiedy zaczynasz doświetlanie?
Palisz tylko w piecu czy masz zabezpieczenie w postaci ogrzewania elektrycznego.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.11.2017 17:10 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Tak na na piecu mam dodatkowo poukładane cegły szamotowe. Powiem szczerze że nie chcę niczego na energię elektryczną bo przy cienkich szybach które mam w szklarni rachunek mógłby mnie zabić. :rotfl2: Palę tylko w piecu i dodatkowo mam dwa termometry w szklarni. Jeden który w przypadku spadku poniżej 5,5 stopnia alarmuje mnie w domu a drugi wysyła dodatkowo sms-a na telefon. Doświetlanie rozpocznę prawdopodobnie od momentu kiedy będę musiał więcej palić. Póki temperatura oscyluje w okolicach + 5 stopni doświetlanie mam sensu.

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.11.2017 17:49 

Pochwały: 0
Gdy temperatura waha się pomiędzy 8-12 stopni to cytrusy nie potrzebują dużo promieni. Gorzej jak jest wyższa. Ja zastanawiam się czy kupić kozę wyłożoną szamotem (koszt do 1200 PLN) czy zatrudnić zduna do wybudowania pieca kafelkowego - koszt > 6 000 PLN.
Jestem na etapie poszukiwania najlepszego rozwiązania, decyzję podejmę po 20-tym.
Palisz węglem?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.11.2017 20:47 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Ja kupiłem kozę wyłożoną szamotem za 100 zł z allegro i spisuje się bardzo dobrze. Palę głównie drewnem ale przy większych mrozach kupuję najtańszy ekogroszek kamienny który dobrze trzyma ciepło.

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.11.2017 08:15 

Pochwały: 0
Mam jeszcze jedno pytanie, jak napalisz w nim wieczorem to do rana temperatura nie spadnie poniżej zera stopni podczas mocnych mrozów?
Ubiegłej zimy ogrzewałem tylko elektrycznie dwoma źródłami i koszty były niesamowite.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.11.2017 10:56 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2016 23:28
Posty: 117
Pochwały: 1
Wszystko zależy od tego jakie pomieszczenie ogrzewasz. U mnie najwięcej ciepła ucieka przez dach. Szklarnia ma szyby bardzo cienkie i dlatego jestem zmuszony wszystkie boki na zimę oklejać styropianem grubości 5 cm. Przy większych spadkach muszę dodatkowo okrywać dach ( jakieś koce + podwójna agrowłóknina). Po takim ociepleniu przy temp -20 stopni jedno napalenie wytrzymuje mi około 6 godzin. Podejrzewam że gdybym miał porządne szkło starczyło by to na co najmniej 12 godzin. Słyszałem że trociniaki trzymają po kilkanaście godzin ale nie chce mi się bawić z trocinami.

_________________
Obrazek
https://www.instagram.com/cytrus0010/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.11.2017 17:23 

Pochwały: 0
Są bardzo piękne piece z szybami (kominkowe), lecz palić można w nich tylko drewnem, ewentualnie węglem brunatnym. To mi nie odpowiada.
Ja chcę palić węglem.
Jak dojdę do wprawy to wydaje mi się że dwukrotnie zapalenie w takim piecu na dobę powinno wystarczyć.
Jako zabezpieczenie podłączę dmuchawę i nastawię na +5 stopni.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl