Dzisiaj jest 19.04.2024 15:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12.12.2012 11:15 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że raczej nie będzie Ci się chciało :D
Ja też zawsze snułam takie plany, ale jak przychodziło podjąć decyzję o sprzedaży mieszkania w Warszawie i zamieszkaniu za miastem, kończyło się na oglądaniu domów, snuciu planów, a potem jednak wybór łatwiejszego życia. Mam balkon, mam działkę - masz rację to jest bardzo satysfakcjonujące rozwiązanie :)

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.12.2012 19:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Ech, ech, ech ... zobaczymy jak to będzie :D

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.12.2012 20:41 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
nogros pisze:
może kiedyś uda się zamieszkać na wsi, ale to chyba na stare lata, jak dożyję, choć nie wiem czy wówczas będzie mi się chciało :roll:

Grzegorzu, proponuje "odpowiednio" wychować Adasia. On zamieszka na wsi, Ty będziesz go odwiedzał i wyżywał się ogrodniczo, a gdy zechcesz pobyć w mieście, wrócisz do siebie :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.12.2012 16:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
elka pisze:
nogros pisze:
może kiedyś uda się zamieszkać na wsi, ale to chyba na stare lata, jak dożyję, choć nie wiem czy wówczas będzie mi się chciało :roll:

Grzegorzu, proponuje "odpowiednio" wychować Adasia. On zamieszka na wsi, Ty będziesz go odwiedzał i wyżywał się ogrodniczo, a gdy zechcesz pobyć w mieście, wrócisz do siebie :lol: :lol: :lol:



Elu genialna propozycja, choć nie wiadomo czy syn zechce współpracować :lol: :lol: :lol:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.12.2012 17:21 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
Też uważam, że propozycja Elki genialna, a czy zechce współpracować, to już Twoje wyzwanie :lol:

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.12.2012 22:59 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
U mnie też już widać zimę, bo kilka dni temu było prawie bez śniegu. Teraz jest już biało, chociaż nie tak jak w innych regionach.

Grzegorzu, widzę, że zima skłania Cię niejako do planów na „starość” i wątpliwości, czy będzie Ci się chciało cokolwiek zmieniać. Dodam tu swoje obserwacje życiowe.
Mam przyjaciół i znajomych w różnym wieku – od młodzieży po emerytów. I jest tak: młodzież wiadomo z jakich powodów przeprowadza się do dużych miast. Natomiast moi znajomi emeryci, dotychczas zajęci głównie karierą zawodową i zapewnieniem dzieciom startu życiowego, zaczęli myśleć o własnej przyszłości. W powszechnej opinii emeryt to już osoba bez przyszłości. Jednak wielu z nich teraz dopiero się spełnia. Oni zostawiają dzieciom mieszkania w mieście i kupują nieruchomości na wsi, często w rodzinnych stronach. W ogrodach mają po raz pierwszy kontakt z roślinami i uczą się od podstaw wszystkiego. Odkryli inną stronę życia i są szczęśliwi. :mrgreen:

Grzegorzu, widzę, że teraz „na starość” chce im się zadbać o zaspokojenie własnych tęsknot, dążeń do innego życia.
Jestem więc pewna, że przy końcu XXI wieku będziesz zachwycał na Forum pokazami przepięknych roślin na własnym balkonie i w ogrodzie.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.12.2012 12:05 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
Jako osoba na emeryturze, wcale nie merytka, bo to brzmi jakoś źle, tak własnie widzę ten etap życia, jak pisze Mira.
Wreszcie mam czas na zycie własnym życiem. Natomiast przeprowadzka na wieś, to nadal nie dla mnie. Działka, ogród - cudna sprawa, nie wyobrażam już sobie zycia bez pracy w ziemi.

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.12.2012 15:21 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Jeśli chodzi o mieszkanie na wsi i w mieście, to ja krótko bo krótko, ale moje pierwsze 5lat życia mieszkałam na wsi, potem męczyłam się w mieście. Cały czas marzyłam, żeby mieć własny domek na wsi, oczywiście z ogródkiem. Jednak od kilku lat dostrzegłam, że zaczęłam być osobą z miasta, już zapomniałam o marzeniach i o tym, że nie od zawsze mieszkam w mieście. Teraz nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej. Nie mieszkam w centrum, mam bardzo blisko las, a przynajmniej nie muszę się martwić o opał, gaz czy ciepłą wodę. Mimo, że miałabym teraz szansę spełnić swoje dawne marzenie, to już tego nie chcę. Wygoda zwyciężyła.

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.12.2012 22:35 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Mira, Debra, Kiki pięknie dziękuję za te historie ... Dają one wiele do myślenia i pokazują, że nigdy nic nie wiadomo, co nas jeszcze w życiu spotka.

Tak naprawdę przydałaby mi się stabilizacja o którą walczę już kilka lat. Jak już osiągnę wyznaczony cel, będę wdzięczny za możliwość normalnego funkcjonowania i nieważne czy wieś, czy miasto. Po ostatnich przemyśleniach, wiem że w każdym miejscu mogę realizować swoje zielone fantazje. Najważniejsze, że z rodziną, że z synem, który jest dla mnie wszystkim i gdy pomyślę, że jak był młodszy zostawiłem go na dwa miesiące udając się w Polskę za "chlebem" to tym bardziej doceniam to, że mimo problemów, mimo przeciwności, mogę być z rodziną i czerpać garściami z tych ulotnych chwil. Może jestem trochę marudny, zawsze coś bym zmienił, chciałbym lepiej, ale z pewnością nie powinienem narzekać, gdyż już w dość młodym wieku jestem wygranym człowiekiem i mam tego świadomość. Kasa to nie wszystko, ważna, ale nie najważniejsza.

Kiki napisała, że około 5 lat żyła na wsi, ja mam odwrotnie, bo ja tyle lat mieszkam w mieście. To niewiele, skoro ćwierć wieku żyłem na wsi. Oczywiście kiedyś miałem z tym problem, ale teraz ten czas, mimo że czasami było ciężko- jak w życiu, wspominam bardzo pozytywnie. Człowiek nauczył się, że życie to nie bajka, że praca to wartość, że w życiu należy kierować się wartościami. W młodości ciężko pracowałem, nie "balowałem", może wiele osób uzna, że miałam nudne dzieciństwo i młodość, ale ja tak nie uważam, żyłem w zgodzie z samym sobą, a to najważniejsze. Miałem i mam wspaniałą rodzinę, moi rodzice to bohaterowie mojego życia i zawsze mogę na nich liczyć tak samo jak na rodzeństwo. Najbardziej żal, że widzę się z nimi raz na rok, ale staram się to zmienić i dal siebie i dla syna, który uwielbia wieś, dziadków i wujków. Jak na razie to jedyny wnuk i bratanek :D

Jak wspomniałem już piąty rok staram się zaprzyjaźnić z "betonową" rzeczywistością. Zauważyłem, że w sprzyjających warunkach, przychylniejszym okiem spoglądam na ten świat i wiem, że na ten czas, to najlepsze rozwiązanie i dla mnie i dla mojej rodziny. Nie mogę myśleć tylko o sobie, bo życie to ciągłe kompromisy. Wiem, że jak mam mieszkać w mieście to niech to będzie już duże miasto. Marzy mi się zamieszkać w Szczecinie, w którym trochę mieszkałem. Wiem że wielu uznaje Szczecin na "prowincję", ale ja mam do tego miasta wielki sentyment i wszystko co jest z nim związane wciąż mnie zajmuje, interesuje ...

Kiedyś byłem młodzieńcem pełnym ideałów i wiecie co, wciąż nim pozostałem, mam marzenia i wciąż ich przybywa, a najbardziej satysfakcjonujące jest to, że wszystko to co osiągam, to dzięki ciężkiej pracy. Plusem jest to, że zawsze byłem doceniany, tak więc motywacji nigdy nie brakowało, choć nie raz trafiało się na tych "złych" , ale nikt nie mówił, że będzie lekko :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.12.2012 23:26 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2012 17:15
Posty: 1186
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 4
Życzę aby Tobie szybciej poszło z oswajaniem się z życiem w mieście, mi to zajęło około 15stu lat. :) Oczywiście co drugi weekend i każde wolne od szkoły spędzałam w rodzinnej wsi. Co do pracy na wsi to też trochę o tym wiem. Wujek jest rolnikiem i ma dosyć dużo hektarów, więc pracy w polu nie brakowało.
nogros pisze:
Plusem jest to, że zawsze byłem doceniany
- mimo wszystko jest to bardzo ważne w życiu.

_________________
Pozdrawiam :)
Kinga


Roślinki Kiki :)
Południowy balkon Kiki - mój jedyny ogród
Roślinki doniczkowe chętnie sprzedam - brakuje mi miejsca :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl