Dzisiaj jest 28.03.2024 14:30

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28.12.2015 22:22 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jest bardzo dużo roślin, szczególnie z wyższych partii gór, które dobrze wytrzymują mrozy, ale boją się mokrego podłoża zimą. Zabezpieczenie w postaci szybek, kloszy, miniszklarenek jest dla nich jak najbardziej pożądane. U siebie postawiłam całą szklarenkę przenośną nad cennym okazem piwonii, a w przyszłym roku odgapię zabezpieczenie takie jak u Karola, bardzo praktyczne się wydaje.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2015 22:50 

Pochwały: 0
Masz rację Basiu :clapping2:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 08:22 

Pochwały: 0
karol pisze:
Przeczytaj dokładnie później podyskutujemy.

Ale co mam przeczytać? Czy o roli folii na twojej zogrodzie?
Lepiej wymień jej zalety jak ja to zrobiłem przy glinianej /ceramicznej doniczce bo w tym sens aby się przekonać.
BasiaK pisze:
(...)Zabezpieczenie w postaci szybek, kloszy, miniszklarenek jest dla nich jak najbardziej pożądane. U siebie postawiłam całą szklarenkę przenośną nad cennym okazem piwonii, a w przyszłym roku odgapię zabezpieczenie takie jak u Karola, bardzo praktyczne się wydaje.
B.


W ub. sezonach chciałem pozostawić namiot foliowy na zimę.
Mijało się to z sensem gdyż temp. dla osłony nie odbiegała znacząco od tej zewnętrznej. Tym bardziej "minifoliaki" przy obecnych wiatrach nie przetrwałyby nawet nocy! Gdy na ich ściankach skropli się woda a w nocy przyjdzie mróz - w skałę zamieni roślinkę. Tym bardziej nie poradzi sobie pod naporem śniegu ,szczególnie tego mokrego. A na dodatek to chyba jeszcze mylimy okrywanie z osłoną ale to już inny temat.


Ostatnio zmieniony 29.12.2015 08:42 przez roh65, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 08:42 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.11.2011 17:17
Posty: 1715
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 5
Na takie rozwiązania doniczkowe to ja mam inny sposób rozkładam włókninę zimową szpilkuję po brzegach i mam zabezpieczone rośliny na zimę, ja Twojej teorii nie neguję i masz prawo do swoich pomysłów a zresztą to masz inne warunki klimatyczne jak u mnie i uważam że niepotrzebnie się denerwujesz bo nie na tym rzecz polega,najważniejsze dla mnie że nie mam problemu z wypadaniem roślin.

_________________
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny cz. pierwsza.
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny.Część druga.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 08:47 

Pochwały: 0
To nie jest moja teoria tylko praktyka sprawdzona od lat i wcale się nie denerwuje.
Jedno jest niepodważalne ,że być może mamy inne klimaty...
Włókninę stosuję tylko do większych roślin i to od niedawna gdy znacząco staniała.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 08:53 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.11.2011 17:17
Posty: 1715
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 5
Dla mnie cena nie jest problemem, ale jak bym miał kupić około tysiąca doniczek, to po pierwsze musiałbym załatwić nie byle jaki transport,a po drugie kłopot z ich przechowaniem przez okres letni.

_________________
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny cz. pierwsza.
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny.Część druga.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 20:47 

Pochwały: 0
1000 cebulek lilii to już ładna plantacja ale pod doniczkami to by jeszcze ładniej wyglądała niczym "kretowe pole".


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 21:05 

Pochwały: 0
Jestem ciekaw czy moje lilie przetrzymają, doniczki zasypałem całkowicie ziemią dzisiaj.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.12.2015 23:08 

Pochwały: 0
Prawdopodobnie za płytko wsadziłeś cebulki a one były słabo wysuszone /zaprawione. Jeżeli już zauważyłeś ,że coś z nich wyrasta to powinieneś od razu zareagować i je osłonić. Po znacznym przyroście to już później są problemy ale wierzę ,że się Tobie uda je ocalić.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.12.2015 10:38 

Pochwały: 0
Darek niekiedy zapominasz o czym niedawno pisaliśmy. :rotfl2:
Głębokość była prawidłowa (nawet ciut więcej), zareagowałem natychmiast zasypując ziemią. Na tym kopczyku postawiona jest doniczka, która dodatkowo jest zasypana ziemią.
Zrobiłem jeszcze dodatkową osłonę od deszczu. To są lilie drzewiaste.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl