Dzisiaj jest 25.04.2024 10:34

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17.09.2008 07:59 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.09.2008 11:45
Posty: 96
Pochwały: 0
Moje ulubione kwiaty to Dalie. Problem polega na przechowywaniu tych pięknych kwiatów. Może ktoś ma dobrą receptę na mój problem. Bulwy wysychają albo pleśnieją. Kto jeszcze kocha te kwiaty? :?: Pozdrawiam Wszystkich na forum. Sisi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.09.2008 12:10 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 23.08.2008 17:31
Posty: 241
Pochwały: 0
Witaj na forum SISI, miło Cię gościć w naszych progach :lol: Mam nadzieję, że uzyskasz tutaj odpowiedź na swoje pytanie. Mi też podobają się dalie, niestety nie mam w swoim ogródku ani jednej kępki :cry: Powód jest prozaiczny- nie wiem gdzie je posadzić, w którym miejscu i między jakimi roślinami :?: Napisz coś o swoim ogródku- może jakieś zdjęcia ;)

POZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.09.2008 18:54 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.09.2008 11:45
Posty: 96
Pochwały: 0
Witaj droga hano.Ciesze sie bardzo,ze odpisalas na moj post.Moj ogrod ma 8-lat jest dosc duzy na moje mozliwosci bo sama go pielegnuje.Posadzilam duzo iglakow w kolo plotu.Wymyslilam pare klabow na srodku dzialki.Osadzam dalie wsrodku a na okolo rozne inne kwiaty.Mozna kupic nasiona dali zmiennej a na jesien bulwy przechowac.,ale to trudne zadanie.Mam nasion duzo moge wyslac za usmiech.Pozdrawiam.SISI.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.09.2008 20:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Witaj Sisi :) Miło, powitać Ciebie w naszym gronie i mam nadzieję, że wkrótce będą ogrodowe fotorelacje, bo 8-letni ogród, to musi zawierać wiele wspaniałości :)

Co do dalii, to muszę stwierdzić, że ja nie mam problemu z ich przechowywaniem, prawie wszystkie mi się przechowują bez szwanku. Oczywiście zawsze coś tam odpadnie, ale to normalne, jednak ponad 90% zawsze przetrwa :mrgreen:
Mój sposób na sukces, nie jest jakimś wymyślnym. Po prostu, po pierwszym przymrozku, wykopuję dalie i umieszczam w pojemnikach wypełnionych trocinami, a następnie wędrują one do ciemnej piwnicy. To tyle moich działań :) Do przechowywania wykorzystywałem też torf, oraz piasek, ale trociny najbardziej mi odpowiadają.

Pozdrawiam i życzę, aby dalie w 100% się przechowały i w przyszłym roku ubarwiły ogród ;)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.09.2008 20:32 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.09.2008 11:45
Posty: 96
Pochwały: 0
Witam Cię serdecznie Grzegorzu. Dziękuję za poradę. Co do dali praktykowałam rożne sposoby przechowywania bulw, ale o trocinach dowiedziałam się od Ciebie. Bardzo dziękuję. Bardzo mi przykro, że nie mogę wysłać zdjęć mojego ogrodu. Serdeczne pozdrowienia. Sisi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.09.2008 21:20 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Sisi, może kiedyś się uda i zobaczymy wszyscy Twój ogrodowy punkt widzenia ;)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2008 08:12 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.09.2008 11:45
Posty: 96
Pochwały: 0
Witam Grzegorzu. Myślę, że niedługo pokażę mój ogród. Ja nie dawno smerfuje na kompie, że nawet ikonek nie mogę wam wysłać. A tak chciałam Wam wszystkim wysłać ikonkowy uśmiech. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2008 12:41 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 23.08.2008 17:31
Posty: 241
Pochwały: 0
SISI
Uśmieszki, to ja wyłapałam z Twojego posta, w wypowiedziach. Teraz spokojnie posmerfujesz po necie i szybciutko załapiesz :D Mam malutkie pytanko: czy SISI to chłopak czy dziewczyna :lol:
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia. Osiem latek ogród, będzie się co od Ciebie uczyć.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2008 14:15 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.09.2008 11:45
Posty: 96
Pochwały: 0
Droga hano. Ja jestem dojrzałą dziewczyną mieszkajacą na Górnym Ślasku. Od kiedy pamiętam kochałam las, jeziora i ogrody. Zawsze podziwiałam ludzi, którzy z taką miłością pielęgnowli swoje ogródki. Pisalam, że mój ogrod ma 8-lat, ale też kupiłam działkę na której były śmieci, gruz, a na dodatek beczki z rozlaną smołą. Po maleńku zaczęłam spełniać moje marzenie pięknego ogródka. Na ogrodzie zawsze jest jakaś praca do wykonania, to przesadzam, to wykopuje, to dosadzam nowe. Pozdrawiam serdecznie. Sisi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.09.2008 14:50 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 23.08.2008 17:31
Posty: 241
Pochwały: 0
SISI Cieszę się, że masz zapał do pracy i to, że kochasz roślinki i dlatego, że robisz fajną rzecz KOBIETKO i dlatego, że w końcu masz swoją działeczkę, swój wymarzony ogródek i tak w ogóle na zapas się cieszę :D Wybacz mi proszę, to głupie pytanie :cry:

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl