Dzisiaj jest 19.04.2024 00:40

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10.09.2013 09:50 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
No ja sie z tobą nie do końca zgodzę. To że na poczcie rzucają paczkami, wie każdy, dlatego w szczególności rośliny trzeba tak zabezpieczyć żeby dotarły w jak najlepszym stanie.
Ostatnio dość często zamawiam roślinki przez internet i widzę sporą różnicę w dbałości o pakowanie. Nieraz naprawdę jestem pod wrażeniem ile można staranności i pracy włożyć w zabezpieczenie kaktusika za 4zł, albo jak można spory krzak upchnąć do pudełka przgniatając go jeszcze innymi.
Na innym forum już sie dowiedziałam że raczej nie warto zamawiać delikatnych rzeczy bo jedynie zawijają w gazetę. Z zamówienie nie zrezygnuje, ale na pewno pewne sukulenty sobie odpuszczę i kupię u sprawdzonej osoby.


Zawsze możesz zapłacić za przesyłkę z napisem ROŚLINY, tylko dowiedz się ile taka przesyłka kosztuje, jak do tej pory nikt nie pisał że rośliny doszły uszkodzone :thumbsup: i to w kopertach bąbelkowych, śmiali się niektórzy że są w pasach bezpieczeństwa :rotfl2: ale to już fantazja wysyłającego :majesty: ktoś płaci więc powinien otrzymać przesyłkę w stanie nienaruszonym. Takie jest moje zdanie jako często wysyłający właśnie :hi:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.09.2013 21:10 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Majanda12 to chyba ktoś im chciał na złość zrobić, że tak napisał. Dobrze wiedzieć że nie trzeba sie stresować w jakim stanie przyjdą. Powybierane już mam, ale jakoś nie umiem sie zebrać żeby zamówić, zawsze koniec tygodnia mi wypada jak chce kupić.

floks ja też uważam że każdy powinien zapakować przyzwoicie, ale różnie to bywa. Teraz już wiem ze można spokojnie zamawiać.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2017 13:44 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Odświeżam wątek bo coraz więcej nasion jest niezgodnych z opisem, albo nie kiełkujących...
Ani jedno nasionko z białej kobei nie wzeszło...


Załączniki:
kobea.jpg
kobea.jpg [ 78.18 KiB | Przeglądany 2647 razy ]

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.06.2017 21:47 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik

Rejestracja: 30.01.2016 21:43
Posty: 1213
Pochwały: 3
Elu, w ub roku wysiałam po pół opakowania koleusów, zwykły i rococo.
Wzeszły aże trzy sztuki po czym padły.
W tym roku te same torebki wzięłam(czyli po połowie nasion w każdej) i żeby nie leżało, a nie wyrzucać to tak bez przekonania i przykładania się większego-wysiałam.
Efekt jest taki :rotfl2:
Obrazek

W sobotę bawiłam się w przesadzanie, na razie dwie misy, a jeszcze zostało
Obrazek

_________________
Lucyna
Mój roślinny miszmasz
Maly ciasny nie do końca własny
Kaktusy i ich kuzyni u lucy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.06.2017 07:27 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
U mnie ten rok jest beznadziejny z prawie wszystkimi wysiewami. Cynie z dwóch opakowań wzeszły aż dwie. Z pierwszego rzutu jedna, a z dosiewki druga... Aksamitki będę dosiewać :rotfl2:
Za to astrów gęstwina - może one uratują sprawę, chociaż u mnie słabo rosną...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.06.2017 08:19 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
Jak chodzi o zakupy zwłaszcza przez Allegro to mam z tym związane miłe wspomnienie. Zacznę od tego że warto sprawdzać czy sprzedawca daje gwarancje na przyjęcie się rośliny. 4 lata temu kupiłam perełkowca. Drzewko przyszło zasuszone i jeden z 2 głównych pędów był złamany co natychmiast zgłosiłam. Sadzonka była słabo zabezpieczona. Ok tygodnia później przyszła kolejna paczka i nowy perełkowiec. Co tu dużo gadać to drzewo przyjechało jakby w czołgu! Długo zajęło mi otwieranie paczki. Pierwsza roślina również się przyjęła ale różnice w rozmiarach teraz są ogromne (potem wstawie zdjęcia) nie chce robić reklamy ale jak ktos będzie chciał wiedzieć kto dał taką gwarancje to odpowiem w prywatnej wiadomości. Obecnie jestem bardzo zadowolona z drzewa :heart:

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.06.2017 20:31 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Paulino, bądź spokojna - absolutnie nie będzie reklamą podanie informacji o tym, kto sprzedaje zasuszone drzewka.

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego gwarancja dotycząca towaru obowiązuje wszystkich, bez względu na to czy raczą lub nie - na Allegro lub innym portalu poinformować potencjalnych nabywców.

Żadną więc uprzejmość sprzedawca Ci nie wyświadczył. Wysłanie w ramach gwarancji towaru odpowiedniej jakości w zamian bubla to był jego obowiązek określony odpowiednimi przepisami prawa.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.06.2017 06:05 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.05.2015 08:35
Posty: 199
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
elka pisze:
Odświeżam wątek bo coraz więcej nasion jest niezgodnych z opisem, albo nie kiełkujących...
Ani jedno nasionko z białej kobei nie wzeszło...


Mi kobea ( tylko fioletowa) i z innej firmy ładnie wzeszła, ale za to pepino tylko jedno :wallbash:

_________________
Mój blog ogrodniczy:
http://ogrodowyzakatek.blogspot.com/
Ja na forum:
http://forum.swiatkwiatow.pl/parapetowk ... 13104.html
ogrodowy-zakatek-anisy-t13712.html


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.08.2018 11:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Kupowałam wiosną cebule i bulwy w firmie, w której kupuję już dość standardowo, dwa razy w sezonie od paru lat. Tym razem część cebul była wyraźnie złej jakości: nerine wzeszły z bardzo dużym opóźnieniem, podobnie krokosmie (prawdopodobnie przesuszone, to dość częste), frezje nie wzeszły w ogóle (10 sztuk), to samo kanna, liatrze pomylono kolor. A teraz pozytyw: uznano mi reklamację, wystarczyło zrobić zdjęcia tych spróchniałych cebul i zdjęcie kwitnącej fioletowo liatry. Sklepowi widać zależy na klientach :) A piszę o tym dlatego, że uważam, iż reklamować trzeba, jeśli dostajemy niepełnowartościowy towar.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.08.2018 15:28 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.12.2017 09:46
Posty: 2137
Pochwały: 6
dajcie spokój, nie ufam nasionom. Coraz więcej mi nie wyrasta.
Marzę o lnie nowozelandzkim. Nie wyrosło ani jedno. mam jeszcze kilka innych marzeń, ale z nasion to kiepsko

_________________
Xaan Parapety


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl