Dzisiaj jest 19.04.2024 07:36

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17.02.2013 10:49 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.02.2013 10:22
Posty: 20
Pochwały: 0
witam,

Pytanie nietypowe.
Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o pielęgnacje/uprawę roślin ozdobnych. Kilka lat pomieszkam w Kairze i bardzo zależy mi ukwieceniu ogrodu "po polsku", bez tutejszej egzotyki ;)
Czy są szanse, że jesli posadzę nasionka kwiatów przywiezionych z Polski coś z nich tutaj wyrośnie. Drugie pytanie - kiedy to zrobić, tutaj nie ma zimy, najniższe temperatuta to 10- 15'C w plusie, lata bardzo upalne 40'C w cieniu. Czy jest nadzieja..?

pozdrawiam :)
A.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 11:07 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Witaj Anndre (czyżby Andrzej?) na naszym forum.
Właśnie, ciekawe będą Twoje spostrzeżenia na temat uprawy roślin z naszej Polskiej strefy klimatycznej w Twojej obecnej lokalizacji.
Temperaturowo na pewno będziesz mieć lepsze warunki do uprawy.
Ciekawy też jestem roślinności w Twoim otoczeniu. :P

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 11:12 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33359
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Witaj Anndre, nasiona masz możliwość wysiać i pewnie ślicznie będą kiełkować bo klimat mają tam super, napisz co chcesz wysiać.
Wawik a czy nasze byliny będą miały tam czas by odpocząć, u nas mają zimę na odzyskanie sił, a tam kiedy, czy one tam tego spoczynku w ogóle potrzebują?

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 11:29 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Kasiu, ten wymuszony czas na spoczynek roślin jest u nas wymuszony przez pory roku i niskie temperatury ich dalsze obniżanie, aż do minusowych.
Rośliny się do tego przystosowały i wchodzą na kilka miesięcy w stan uśpienia np. byliny, krzewy, drzewa. Część roślin zamiera.
Inaczej jest w cieplejszym klimacie, przykładem może być pomidor.
U nas rośnie w sezonie góra 7 miesięcy, a na drugiej półkuli jest rośliną wieloletnią. :P

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 12:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33359
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Dziękuję wawik ;)
Więc Anndre pisz co chcesz siać, napiszę Ci może co i jak, bo ja sporo sieję, pozdrawiam Kasia.

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 12:10 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
Popieram zdanie Wacława, będzie tylko łatwiej, pod dwoma warunkami.
Musisz mieć dostęp do niemal nieograniczonej ilości wody, szczególnie w porze suchej. No i kwestia ziemi.
Planujesz sadzić w donicach, czy w gruncie?
Ja mam doświadczenia z uprawy naszych roślin w klimacie podrównikowych suchym (północna Nigeria), temperatury podobne, deszcz przez kilka miesięcy w roku, mniej więcej od maja do września.

U mnie grunt odpadał, bo ziemia była zbyt jałowa, poza tym notoryczny brak wody.
Pozostawały spore gliniane donice, ziemia z farmy rogatych i woda, której dla donic można było jakoś przywieźć w razie awarii.

Rośliny rosły na okragło, kwitły kilka razy do roku, po jakimś czasie wypadały, ale zwykle było to parę lat.

Tak więc jeśli masz dobrą ziemię i nieograniczony dostęp do wody, sadź co chcesz, tylko dobierz rośliny dla miejsc silnie nasłonecznionych

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 12:29 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.02.2013 10:22
Posty: 20
Pochwały: 0
Jak miło, ze ktoś się odezwał - mam na imię Ania :)

Nawet nie wiecie jak się cieszę, ze jest taka możliwość :)
Z czasem chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami z tej strefy klimatycznej, ponieważ tak jak pisałam, dopiero zaczynam przygodę z "roślinkami" :)
Ok, napiszę pokrótce jakie kwiaty mnie interesują:

Zawilec japoński, Anemon japoński, lak, bodziszek, kleome, skrętnik gil, śnieżyca letnia, sasanki, floks szydlasty, Jeżówka, krokusy, skrętnik zwisający, konwalie, puya berteroni, trójeść amerykańska, guara, cerinte, nachyłek, batysja, wielosił błękitny, fuksja magellena, datura, przylaszkacza japońska, mak/mak wschodni, clematis włoski/botaniczny/nelly moser, podwójnik tangucki, celozja kłosowa, fuksja.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 12:33 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33359
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Ania a nie Andrzej :lol:
. Znajdę chwilkę i napisze Ci jak ja sieję niektóre, bo sporo z nich wysiewałam ,,,,,,,,Pozdrawiam z Polski

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 12:41 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2012 20:06
Posty: 3215
Pochwały: 13
anndre pisze:
Jak miło, ze ktoś się odezwa - mam na imie Ania :)

Zawilec japoński, Anemon japoński, lak, bodziszek, kleome, skrętnik gil, śnieżyca letnia, sasanki, floks szydlasty, Jeżówka, krokusy, skrętnik zwisający, konwalie, puya berteroni, trójeść amerykańska, guara, cerinte, nachyłek, batysja, wielosił błękitny, fuksja magellena, datura, przylaszkacza japońska, mak/mak wschodni, clematis włoski/botaniczny/nelly moser, podwójnik tangucki, celozja kłosowa, fuksja.


Witaj Aniu :)
Nie znam, to znaczy jeszcze nie uprawiałam wszystkich z wymienionych przez ciebie roślin, ale niektóre są mi bardzo bliskie.

Nachyłek ( tu nasze opracowanie: nachylek-coreopsis-t9593.html )
To bardzo łatwa w uprawie roślina, może rosnąć w silnym słońcu. Wycinaj kwiaty, zapewnij wodę, bedziesz miała fontannę zielonych liści przez cały rok, i żółte kwiaty przez większość czasu.

Celozja (post40084.html?hilit=celosia#p40084 )
Może rosnąć w słońcu, w sumie pochodzi z Afryki, więc będzie w domu :D

_________________
Pozdrawiam,

https://bobrowyborkow2.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2013 12:43 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.02.2013 10:22
Posty: 20
Pochwały: 0
Debra pisze:
Popieram zdanie Wacława, będzie tylko łatwiej, pod dwoma warunkami.
Musisz mieć dostęp do niemal nieograniczonej ilości wody, szczególnie w porze suchej. No i kwestia ziemi.
Planujesz sadzić w donicach, czy w gruncie?
Ja mam doświadczenia z uprawy naszych roślin w klimacie podrównikowych suchym (północna Nigeria), temperatury podobne, deszcz przez kilka miesięcy w roku, mniej więcej od maja do września.

U mnie grunt odpadał, bo ziemia była zbyt jałowa, poza tym notoryczny brak wody.
Pozostawały spore gliniane donice, ziemia z farmy rogatych i woda, której dla donic można było jakoś przywieźć w razie awarii.

Rośliny rosły na okrągło, kwitły kilka razy do roku, po jakimś czasie wypadały, ale zwykle było to parę lat.

Tak więc jeśli masz dobrą ziemię i nieograniczony dostęp do wody, sadź co chcesz, tylko dobierz rośliny dla miejsc silnie nasłonecznionych


W ogrodzie mamy system samopodlewajacy, wiec z nawodnieniem nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o jakość ziemi to niestety nie mam pojęcia - krzaczki i palmy rosną bez problemu. Trawa jedynie wysuszona, ale to za sprawą mocnego słońca, albo poprzednicy odpowiednio nie zadbali. Cieszę się, ze jest nadzieja - zawsze to kawałek Polski chociaż w ogrodzie..
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl