Dzisiaj jest 28.03.2024 15:19

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06.01.2018 12:49 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2159
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Odpowiada mi formuła forum, no może z drobnym zastrzeżeniem, aby sztucznie nie nabijać licznika, skutkującego nadawaniem rangi. W większości wypowiedzi wielu osób są merytoryczne, oparte na gruntownej wiedzy, osobiście chętnie z nich korzystam. Nie można jednak stać się super ogrodnikiem za zdawkowe posty typu "ach" i "och". Jak już wcześniej pisałam, dbajmy też o czystość języka. Niech posty będą czytelne i wolne od błędów ortograficznych. To nie jest trudne, bo działa sprawdzanie pisowni, a ponadto zobowiązuje nas do tego Regulamin. Aby nie popaść w zbyt oficjalny styl, nasze forum zawiera na szczęście treści humorystyczne. Szata graficzna jest miła i czytelna, po prostu lubię tu być! :clap:

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.01.2018 13:39 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
milacek pisze:
Jak już wcześniej pisałam, dbajmy też o czystość języka. Niech posty będą czytelne i wolne od błędów ortograficznych. To nie jest trudne, bo działa sprawdzanie pisowni, a ponadto zobowiązuje nas do tego Regulamin.

:clapping2:
Dziękuję, że myślisz o nas. Największy problem jest wtedy gdy ktoś pisze na tablecie czy smartfonie i potem nie sprawdzi jak "mądre urządzenie" poprawiło mu wiadomość :rotfl:

Myślę, że krótkie posty czy umieszczenie tylko "buźki" nie zawsze świadczy o chęci nabicia licznika, to raczej pozostawienie śladu bytności. Nie zawsze mamy czas czy wenę by napisać coś mądrego, a chcemy docenić autora. Jeżeli pojawiają się one od czasu do czasu, to wszystko w porządku.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, :heart:
cieszę się, że jesteście z nami.
Ja przychylam się do zdania tych, którzy wolą nieco mniejsze fora. Sama też nie zawsze czytam wszystkie wiadomości. Ile ich przeczytam, to w dużej mierze zależy od piszących :rotfl2: Czas jest ograniczony, a przynajmniej rażące błędy i linki reklamowe trzeba usunąć.
Tak wygląda czasem nasza (moderatorów) obecność na forum, oczywiście nie pokazałam czyje posty były moderowane ;)


Załączniki:
moderowanie.JPG
moderowanie.JPG [ 35.18 KiB | Przeglądany 949 razy ]

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.01.2018 18:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Byłam nieobecna na forum dość długo, nie dlatego że mi się nie chciało tylko dlatego że jak to w życiu - są sprawy ważne i te najważniejsze ... bardzo mi brakowało kontaktu z forumową społecznością. Myślę, że każdy ma takie sytuacje w życiu kiedy nie może robić tego co lubi - dla mnie forum jest jak Klub Najlepszych Przyjaciół i niech tak zostanie! :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.01.2018 23:07 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Jak zwiększyć popularność Forum?

Przede wszystkim pytanie: co rozumiemy pod pojęciem „popularność”? Czy jest to:


1. liczba wejść na stronę. Moim zdaniem to najbardziej cenny wskaźnik, ponieważ poza stałymi bywalcami zawiera liczbę osób niezarejestrowanych na Forum korzystających z porad. Jednak w celu udostępnienia informacji dla zainteresowanych tematem należałoby stworzyć odpowiednie mechanizmy, tzn. aby w przeglądarkach po wpisaniu odpowiedniego hasła pojawił się adres naszego Forum. Przeglądarki zawierają adresy innych forów o tematyce ogrodniczej, natomiast Forum ŚW nie jest uwzględnione. Brak więc szerokiej dostępności osób zainteresowanych do naszego Forum. Jest w przeglądarkach poradnik ŚW, ale nie Forum, gdzie można znaleźć znacznie bardziej szczegółowe informacje.

2. liczba zarejestrowanych użytkowników. Jak wykazała Basia, jest to nonsens, ponieważ zdecydowana większość z nich jest nieaktywna.

3. liczba postów. Również nonsens, gdy jak można zauważyć i jak wynika ze słusznej wypowiedzi Koleżanki, są osoby piszące systematycznie setki postów zawierających nie więcej niż jedno zdanie.

4. liczba postów kilkunastu czy 20 konkretnych użytkowników. Tak, jeżeli z założenia Forum ma być niszowe wyłącznie dla tych osób.


Nie wiem, czy dobrze rozumiem tę „popularność”, ale jeżeli chodzi o udostępnienie Forum dla wielu osób zainteresowanych tematyką to jedyną możliwość widzę w usytuowaniu Forum w przeglądarkach internetowych. To jest najprostszy sposób dotarcia do Forum. Następny etap to może być uczestniczenie w życiu Forum. Wszystkie inne kryteria Forum spełnia.


Natomiast odnośnie konkursów – uważam, że cenne są tylko takie, które nas czegoś uczą – uprawy roślin czy tworzenia krajobrazu (nawet w skali mini), estetyki . Doskonałym był np. konkurs „Od nasionka..”.


I jeszcze przy okazji na dotknięty wyżej temat plagi błędów ortograficznych w postach. Dzięki pracy Eli i Moderatów widzimy ich coraz mniej. Jednak zdarza się nadal „prezętacja”. Moderatorzy są na tyle delikatni, że pod postem z błędami nie zamieszczają informacji o poprawionych błędach. Ale czy wysyłają PW o błędach do autora? Jeżeli nie, to składam taką propozycję. Może nareszcie niektóre osoby to zobowiąże do poprawnego pisania.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.01.2018 09:51 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Ja często traktuję forum jako okazję do "pogadania" ze znajomymi . Nie zawsze wtedy rozmawiamy o ważnych sprawach. Krótkie , jednozdaniowe wypowiedzi np . w Galerii nie rażą mnie. Oczywiście w wątkach tematycznych wolę merytoryczne.

Listy do piszących niechlujnie wysyłałam na początku. Z reguły pozostawały bez odzewu lub piszący wynosili się. Szkoda mi więc czasu. W szczególnych przypadkach pozostawiam widoczny znak w postach.

W tym roku mamy II etap konkursu "od nasionka" i kompozycje, a fotka miesiąca też na ogół pokazuje jak wyglądają ciekawe zdjęcia ...

.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.01.2018 10:29 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5940
Pochwały: 32
elka pisze:
Ja często traktuję forum jako okazję do "pogadania" ze znajomymi .

Też tak traktuję to forum. Wpadam tu kilkakrotnie w ciągu dnia (zwykle, gdy zasiadam do jedzenia), jestem jakoś bardzo zagoniona i na wpisy mam bardzo mało czasu, ale chętnie podczytuję. Byłoby mi bardzo przykro, gdyby ktoś chciał zobligować nas do przymusowego wypowiadania się.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.01.2018 10:52 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Większość ludzi reaguje dość alergicznie na próby przymuszenia ich do czegokolwiek (szczególnie jeśli to coś wymaga pomyślunku i wkładu pracy). A wytykanie błędów ortograficznych czy gramatycznych to już powód do świętej obrazy :) Z tego co wiem to pozycjonowaniem raczej powinni się zająć administratorzy ŚK. Zresztą nad takimi sprawami pracują wyspecjalizowane firmy i to za grube pieniądze.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.09.2018 12:39 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Post trochę nie na temat, ale nie chciałam zakładać nowego wątku.
Uderzyło mnie ostatnio, że mało osób głosuje w konkursach. Zastanawiam się dlaczego. Nawet Przyjaciele nie są aktywni, a już prawie zupełnie zanikł zwyczaj gratulowania zwycięzcom... :(

Powinniśmy ogłosić wybór Forumowicza Roku 2018, ale czy jest sens?

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.09.2018 14:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5940
Pochwały: 32
Ja się usprawiedliwiam: jestem tuż przed zmianą trybu życia i moje myśli latają w zupełnie innych obszarach. Tak będzie jeszcze przez 2-3 miesiące. Potem wracam. Teraz mnie stać tylko na czytanie...

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.09.2018 17:52 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7857
Pochwały: 24
elka pisze:
Post trochę nie na temat, ale nie chciałam zakładać nowego wątku.
Uderzyło mnie ostatnio, że mało osób głosuje w konkursach. Zastanawiam się dlaczego. Nawet Przyjaciele nie są aktywni, a już prawie zupełnie zanikł zwyczaj gratulowania zwycięzcom... :(

Powinniśmy ogłosić wybór Forumowicza Roku 2018, ale czy jest sens?

Sądzę, że są na tym forum szczerze oddani ludzie, którym jakaś forma wyróżnienia się należy. Zmieniłabym tylko sposób wybierania.Zostawiłabym to, że forumowicz poprzedniego roku ma pauzę, ale już sprzed dwóćh i dalszych lat może być kandydatem. Mógłby administrator z moderatorami wytypowć kilku najaktywniejszych forumowiczów biorąc pod uwagę dostępne im statystyki za ostatni rok. Proponowanie przez nas nie sprawdziło się za bardzo. Spośród nich ogół forumowiczów mółby dopiero wybierać w głosowaniu tego jednego najbardziej kompetentnego , pomocnego i lubianego. Kogoś kto jest szczerze z tym forum związany. Nie wiem jak to zrobić żeby więcej ludzi głosowało, ale nawet niezbyt duża liczba głosujących spośród takich kandydatów wybrałaby osobę zasługującą na tytuł bo nie będzie to jakiś przypadkowy i mało udzielający się kandydat. Natomiast konkursy się nie sprawdziły, za mało jest chętnych żeby się w to bawić.

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl