Dzisiaj jest 21.07.2018 04:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Pochwały: 4
Odpowiada mi formuła forum, no może z drobnym zastrzeżeniem, aby sztucznie nie nabijać licznika, skutkującego nadawaniem rangi. W większości wypowiedzi wielu osób są merytoryczne, oparte na gruntownej wiedzy, osobiście chętnie z nich korzystam. Nie można jednak stać się super ogrodnikiem za zdawkowe posty typu "ach" i "och". Jak już wcześniej pisałam, dbajmy też o czystość języka. Niech posty będą czytelne i wolne od błędów ortograficznych. To nie jest trudne, bo działa sprawdzanie pisowni, a ponadto zobowiązuje nas do tego Regulamin. Aby nie popaść w zbyt oficjalny styl, nasze forum zawiera na szczęście treści humorystyczne. Szata graficzna jest miła i czytelna, po prostu lubię tu być! :clap:

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Pochwały: 54
milacek pisze:
Jak już wcześniej pisałam, dbajmy też o czystość języka. Niech posty będą czytelne i wolne od błędów ortograficznych. To nie jest trudne, bo działa sprawdzanie pisowni, a ponadto zobowiązuje nas do tego Regulamin.

:clapping2:
Dziękuję, że myślisz o nas. Największy problem jest wtedy gdy ktoś pisze na tablecie czy smartfonie i potem nie sprawdzi jak "mądre urządzenie" poprawiło mu wiadomość :rotfl:

Myślę, że krótkie posty czy umieszczenie tylko "buźki" nie zawsze świadczy o chęci nabicia licznika, to raczej pozostawienie śladu bytności. Nie zawsze mamy czas czy wenę by napisać coś mądrego, a chcemy docenić autora. Jeżeli pojawiają się one od czasu do czasu, to wszystko w porządku.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, :heart:
cieszę się, że jesteście z nami.
Ja przychylam się do zdania tych, którzy wolą nieco mniejsze fora. Sama też nie zawsze czytam wszystkie wiadomości. Ile ich przeczytam, to w dużej mierze zależy od piszących :rotfl2: Czas jest ograniczony, a przynajmniej rażące błędy i linki reklamowe trzeba usunąć.
Tak wygląda czasem nasza (moderatorów) obecność na forum, oczywiście nie pokazałam czyje posty były moderowane ;)

Załączniki:
moderowanie.JPG
moderowanie.JPG [ 35.18 KiB | Przeglądany 350 razy ]

Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III

Odpowiedz z cytatem  
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Pochwały: 36
Byłam nieobecna na forum dość długo, nie dlatego że mi się nie chciało tylko dlatego że jak to w życiu - są sprawy ważne i te najważniejsze ... bardzo mi brakowało kontaktu z forumową społecznością. Myślę, że każdy ma takie sytuacje w życiu kiedy nie może robić tego co lubi - dla mnie forum jest jak Klub Najlepszych Przyjaciół i niech tak zostanie! :heart:

Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II

Odpowiedz z cytatem  
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Pochwały: 9
Jak zwiększyć popularność Forum?

Przede wszystkim pytanie: co rozumiemy pod pojęciem „popularność”? Czy jest to:

1. liczba wejść na stronę. Moim zdaniem to najbardziej cenny wskaźnik, ponieważ poza stałymi bywalcami zawiera liczbę osób niezarejestrowanych na Forum korzystających z porad. Jednak w celu udostępnienia informacji dla zainteresowanych tematem należałoby stworzyć odpowiednie mechanizmy, tzn. aby w przeglądarkach po wpisaniu odpowiedniego hasła pojawił się adres naszego Forum. Przeglądarki zawierają adresy innych forów o tematyce ogrodniczej, natomiast Forum ŚW nie jest uwzględnione. Brak więc szerokiej dostępności osób zainteresowanych do naszego Forum. Jest w przeglądarkach poradnik ŚW, ale nie Forum, gdzie można znaleźć znacznie bardziej szczegółowe informacje.

2. liczba zarejestrowanych użytkowników. Jak wykazała Basia, jest to nonsens, ponieważ zdecydowana większość z nich jest nieaktywna.

3. liczba postów. Również nonsens, gdy jak można zauważyć i jak wynika ze słusznej wypowiedzi Koleżanki, są osoby piszące systematycznie setki postów zawierających nie więcej niż jedno zdanie.

4. liczba postów kilkunastu czy 20 konkretnych użytkowników. Tak, jeżeli z założenia Forum ma być niszowe wyłącznie dla tych osób.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem tę „popularność”, ale jeżeli chodzi o udostępnienie Forum dla wielu osób zainteresowanych tematyką to jedyną możliwość widzę w usytuowaniu Forum w przeglądarkach internetowych. To jest najprostszy sposób dotarcia do Forum. Następny etap to może być uczestniczenie w życiu Forum. Wszystkie inne kryteria Forum spełnia.

Natomiast odnośnie konkursów – uważam, że cenne są tylko takie, które nas czegoś uczą – uprawy roślin czy tworzenia krajobrazu (nawet w skali mini), estetyki . Doskonałym był np. konkurs „Od nasionka..”.

I jeszcze przy okazji na dotknięty wyżej temat plagi błędów ortograficznych w postach. Dzięki pracy Eli i Moderatów widzimy ich coraz mniej. Jednak zdarza się nadal „prezętacja”. Moderatorzy są na tyle delikatni, że pod postem z błędami nie zamieszczają informacji o poprawionych błędach. Ale czy wysyłają PW o błędach do autora? Jeżeli nie, to składam taką propozycję. Może nareszcie niektóre osoby to zobowiąże do poprawnego pisania.

Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Pochwały: 54
Ja często traktuję forum jako okazję do "pogadania" ze znajomymi . Nie zawsze wtedy rozmawiamy o ważnych sprawach. Krótkie , jednozdaniowe wypowiedzi np . w Galerii nie rażą mnie. Oczywiście w wątkach tematycznych wolę merytoryczne.

Listy do piszących niechlujnie wysyłałam na początku. Z reguły pozostawały bez odzewu lub piszący wynosili się. Szkoda mi więc czasu. W szczególnych przypadkach pozostawiam widoczny znak w postach.

W tym roku mamy II etap konkursu "od nasionka" i kompozycje, a fotka miesiąca też na ogół pokazuje jak wyglądają ciekawe zdjęcia ...

.

Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III

Odpowiedz z cytatem  
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Pochwały: 14
elka pisze:
Ja często traktuję forum jako okazję do "pogadania" ze znajomymi .

Też tak traktuję to forum. Wpadam tu kilkakrotnie w ciągu dnia (zwykle, gdy zasiadam do jedzenia), jestem jakoś bardzo zagoniona i na wpisy mam bardzo mało czasu, ale chętnie podczytuję. Byłoby mi bardzo przykro, gdyby ktoś chciał zobligować nas do przymusowego wypowiadania się.

Odpowiedz z cytatem  
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Pochwały: 18
Większość ludzi reaguje dość alergicznie na próby przymuszenia ich do czegokolwiek (szczególnie jeśli to coś wymaga pomyślunku i wkładu pracy). A wytykanie błędów ortograficznych czy gramatycznych to już powód do świętej obrazy :) Z tego co wiem to pozycjonowaniem raczej powinni się zająć administratorzy ŚK. Zresztą nad takimi sprawami pracują wyspecjalizowane firmy i to za grube pieniądze.

B.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.