Dzisiaj jest 19.04.2024 06:00

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.01.2018 21:12 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
A mi się podoba, że forum jest takie stosunkowo niewielkie i kameralne, przynajmniej można przeglądać wszystkie wątki dość szybko. Kilka znanych mi for jest tak ogromnych, że odechciewa się w nich bliżej uczestniczyć.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2018 21:41 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7864
Pochwały: 24
BasiaK pisze:
A mi się podoba, że forum jest takie stosunkowo niewielkie i kameralne, przynajmniej można przeglądać wszystkie wątki dość szybko. Kilka znanych mi for jest tak ogromnych, że odechciewa się w nich bliżej uczestniczyć.

B.

Z tego samego powodu nie lubię grup kwiatowych na facebooku. Ktoś zadaje pytanie i natychmiast sypią się odpowiedzi-cała masa. Ludzie nie czytają poprzednich komentarzy i powielają bzdury, albo to co już dawno zostało wyjaśnione. Robi się takie zamieszanie, że nie wiadomo komu i w co wierzyć. Istny busz!

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2018 23:30 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Oczywiście chodzi o jakość, ale ilość może być też większa :rotfl2:
Są tacy, którzy jeden post piszą tak, że niewiele można zrozumieć i inni, którzy mają wiele napisanych postów i praktycznie bez naszej ingerencji korektorskiej.

Ważna jest atmosfera życzliwości...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2018 08:30 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
BasiaK pisze:
A mi się podoba, że forum jest takie stosunkowo niewielkie i kameralne, przynajmniej można przeglądać wszystkie wątki dość szybko. Kilka znanych mi for jest tak ogromnych, że odechciewa się w nich bliżej uczestniczyć.

B.


W pełni zgadzam się z Basią.Może tylko mała uwaga ,że posty są zbyt "posłodzone" typu "śliczne, urocze" itp ale też i mało wartościowe i nic nie wnoszące.Lepiej by było gdyby zawierały treści rzeczowe na temat uprawy tak jak to ma miejsce w postach "Od nasionka"lub pytanie motywujące do dyskusji Nie wszyscy wszystko już wiedzą i z tego powodu szukają odpowiedzi w innych miejscach a wujek G. wyrzuci nam inne inne fora a gdyby były informacje tematyczne na pewno więcej osób by do nich zaglądało.
Inną sprawą jest czytanie postów bez zupełnego komentarza, zamiast podzielenia się uwagami na temat..Obligatoryjne powinno być pisanie postu po otwarciu wątku.
Jest też sporo osób, które bywają na forum okresowo (wiosna,jesień)tylko dla własnych korzyści nie angażując się w życie forum.Wydaje mi się ,że nie powinno być tak .Aby korzystać z forum należy wnosić swój wkład mniejszy lub większy.

elka pisze:
Oczywiście chodzi o jakość, ale ilość może być też większa :rotfl2:

Znajoma mówiła mi (często bywa na różnych forach), że na niektórych musi napisać ileś tam postów rzeczowych aby nie być "zawieszoną" ,które skutkuje zabieraniem uprawnień do zakupów,wymiany,kontaktów PW.
Po napisaniu iluś tam postów uprawnienia wracają.Siłą rzeczy pisząc posty podnosi się aktywność forum i zaangażowanie forumowiczów.

elka pisze:

Ważna jest atmosfera życzliwości...

To podstawa.
Jeśli będzie dalej tak jak jest to nie musimy się martwić.

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2018 22:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2011 11:02
Posty: 2763
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Pochwały: 4
To może i ja zabiorę głos w tej wymianie zdań.
Choć forumowiczem Świata Kwiatów jestem już dosyć długo, to nie udzielam się zbyt aktywnie już od dłuższego czasu (wcześniej było zdecydowanie inaczej).
I powiem szczerze, że jedną z przyczyn mojego nazwijmy to "uprzedzenia" do aktywnego uczestnictwa na forum była między innymi sytuacja, w której w pewnym momencie nasze forum rozbudowało się do olbrzymich rozmiarów i wielu tematów.
Rozszerzyło się w taki sposób, że przeglądanie go przestało być już taką przyjemnością jak wcześniej. Zaglądając coraz rzadziej w niektóre wątki (najczęściej tylko w te ulubione), utraciłam gdzieś możliwość wymiany myśli z osobami, które dobrze "znałam". Konsekwencją tego był fakt, że w którymś momencie pojawiło się na forum jednocześnie tyle nowych osób, że nie nadążałam z "rozpoznawaniem" ich i czułam się tu coraz bardziej obco i jakoś tak nie u siebie, jak wcześniej.
Dziś sytuacja wygląda tak, że jestem na forum codziennie, ale rzadko się udzielam. Czytam i przeglądam wątki, ale tylko swoje ulubione. Więcej jest osób, których nie znam nawet wirtualnie, kiedyś było inaczej, w kameralnym gronie byliśmy "zieloną rodziną" i do tamtych wspomnień wracam z sentymentem.
Czemu ma służyć popularyzacja forum? Czy małe, kameralne forum jest niewłaściwe lub nieodpowiednie? Może czegoś nie wiem lub nie rozumiem, ale właśnie to zwiększenie popularności naszego forum mnie między innymi zniechęciło. I chyba nie tylko mnie, bo wielu osób z tamtych czasów, dzisiaj na forum już nie ma.
Co do sugestii obligatoryjnego pisania postów uważam, że nie jest to dobry pomysł. Pojawi się ich wtedy z pewnością wiele, ale tylko na potrzebę utrzymania aktywności forumowicza i nie "zawieszenia". Już sobie wyobrażam ich treść :) Czy też należałoby wtedy określić, jaką powinny mieć zawartość, ile słów, zdań itp? Czy wystarczy wstawienie "buźki" i to też będzie post? Albo napisanie komentarza w postaci: "Ale ładna roślinka" i to też będzie się już liczyć? Dla mnie byłoby to tylko sztuczne nabijanie licznika i to jeszcze związane z konkretną potrzebą, czyli utrzymaniem statusu aktywnego forumowicza. To tylko moje zdanie.
Uff, ale się rozpisałam, wybaczcie ten przydługi tekst..
Pozdrawiam wszystkich :bye:

_________________
"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności"..
Pozdrawiam - Iwona

Obrazek
Domowe roślinki Lamii..
Z ogrodu Lamii..


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2018 23:41 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7864
Pochwały: 24
Iwonko! Przeczytałam Twoje spostrzeżenia z uwagą. Z jednymi się zgadzam, z innymi mniej. Po co zwiększać popularność? Chociażby po to żeby nie zniknąć całkowicie w internetowym buszu. My tu spędzamy przyjemnie czas, ale jest przecież ktoś dla kogo takie forum ma wartość rynkową. Nie będzie popularności , nie będzie reklam....ja w tym nie siedzę i nie muszę znać tych spraw, ale upadku forum bym nie chciała bo jestem z nim szczerze związana. Zapewne jestem jedną z tych nie znanych Tobie i nie oswojonych, prawda? A czuję się pełnoprawnym członkiem tej "zielonej rodziny". Daj nam szansę i postaraj się poznać. Zostawienie nawet małego śladu w wątku jest miłe i świadczy o zainteresowaniu. Oczywiście pod warunkiem, że nie ograniczamy się tylko do takich śladów. Nawet z rodzinami tak bywa, że jedni odchodzą inni się pojawiają, takie jest życie. Nic na siłę. Wcale nie muszę też od podszewki znać wszystkich wątków. Czytam te, które mnie interesują, odwiedzam systematycznie wątki tych, z którymi mam wspólny język. Jest ich całkiem sporo. Daję też szansę nowym, staram się ich poznać. To forum nadal nie jest molochem i jest to wszystko do zrobienia. Nawet jak się jest osobą zapracowaną. Co do "zawieszenia" w zupełności się zgadzam, taka presja byłaby paskudna i uciążliwa. Powygłupiać czasem też się trzeba, dla higieny psychicznej :rotfl2: Gdyby to forum było takie śmiertelnie poważne i wyłącznie merytoryczne zwiałabym stąd gdzie pieprz rośnie. I tak przy okazji, wiesz, że znam Twój ogród, wielokrotnie czytałam Twoje wpisy i chętnie zobaczyłabym na przykład ile urosła Ci Katalpa, czy i jak zmieniły się rabaty.... Serdecznie pozdrawiam :bye:

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.01.2018 09:59 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Zerknęłam do listy użytkowników, jest na niej ponad jedenaście tysięcy osób. Z tej liczby może 50(?) pisze w miarę regularnie. To nie jest znów tak dużo i z pewnej liczby aktywnych wątków zawsze można coś dla siebie wybrać. Oczywiście, wchodząc raz na tydzień czy dwa otwiera się kilka stron z nieprzeczytanymi postami i może to zniechęca. Niemniej zbyt niewielu użytkowników i mało postów to też niedobra sytuacja, wieje nudą i od takich for użytkownicy uciekają choćby dlatego, że zbyt późno albo w ogóle nie dostają odpowiedzi na merytoryczne pytania. Wydaje mi się, że forum ŚK jest akurat tej optymalnej wielkości. A poza tym mnie bardzo pociąga atmosfera życzliwości niezmiennie tu panująca. Znam pewne bardzo duże forum, z ogromną liczbą użytkowników, gdzie na praktycznie każde pytanie typu "co dolega mojej roślinie" moderator natychmiast odsyła nowicjusza do przeczytania wątku od początku (50 stron albo i więcej). Nawet kogoś tylko podczytującego to forum (jak ja) taka postawa mrozi. Tutaj zaś niezmiennie dobrze się czuję i dobrze bawię, czego wszystkim też życzę :)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.01.2018 10:39 

Pochwały: 0
Ależ rozpętała się burza :rotfl2: Ja zauważyłem że ilość aktywnych użytkowników zwiększyła się.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.01.2018 11:47 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7864
Pochwały: 24
Może nie aż burza, po prostu kulturalnie i rzeczowo rozmawiamy sobie :mysli: A ja osobiście dziękuję wszystkim, którzy w miarę regularnie są, bardzo lubię Wasze towarzystwo :thankyou:

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.01.2018 11:49 

Pochwały: 0
Miałem na myśli burzę mózgów :rotfl2: i długość postów.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl