Dzisiaj jest 29.03.2024 15:02

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25.01.2011 22:08 

Pochwały: 0
Nie wiem czy dobrze trafiłam z postem ale mam pytanko : dlaczego tak dużo miejsca poświęcono fotografowaniu i obróbce zdjęć kwiatów wstawianych na forum a nie można dowiedzieć się jak bezpiecznie przesłać kwiaty (chodzi mi o pakowanie ).


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2011 17:26 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Doniczkę od góry zabezpieczam folią, przyklejam. Wybieram twarde pudełko, dopasowane wielkoscią do roślinki. Doniczkę przyklejam taśmą do pudełka, wolne przestrzenie wokół roślinki wypełniam lekko zgniecioną folią pęcherzykową. Wysyłam priorytetem. Tylko 2 razy wysyłałam większe roślinki w doniczce i szczęśliwie doszły bez szkody.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2011 08:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:58
Posty: 514
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Mnie się zdarzało wysłać roślinę z doniczką bez klejenia do pudełka, ale zabezpieczoną kruszonym styropianem, bądź gąbką. Niektóre szczególnie delikatne rośliny wymagają szczególnego traktowania.
Np. tak delikatna eszeweria, przy lekkim potrąceniu traci kruche liście.. no więc dodatkowo wypełniam wolną przestrzeń również między liśćmi. Czasami- w zależności od rodzaju rośliny, oraz tego, czy jedna bądź więcej będzie podróżowało w tej samej paczce- pojedyncze rośliny pakuję w butelkę bez dna lub wierzchu /taką 1,5l/ a dopiero potem do pudełka.
Ile roślin i rozmiarów tyle pomysłów.
Jesienią dostałam ogromny skrzydłokwiat wyjęty z doniczki, zabezpieczony system korzeniowy folią, a liście zawinięte w cieplutką pierzynę z otuliny. Całość zawinięta, zapakowana w 3 sklejone pudełka po butach. Po wyjęcie, posadzeniu roślina bez uszczerbku natychmiast ` stanęła wyprostowana` w doniczce.

_________________
Martyna
Na moim parapecie .. i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.01.2011 09:46 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 02.07.2009 11:21
Posty: 478
Pochwały: 0
JA pakuje kwiaty podobnie jak koleżanki z forum. Teraz gdy jest trochę zimno kwiatka pakuje dodatkowo w pudełko styropianowe a póżniej gazetki i już to właściwe pudło. Kwiaty trzymają sie bardzo dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.01.2011 09:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:58
Posty: 514
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Hm.. można by jeszcze dodać coś o przesyłaniu mniejszych roślin bądź szczepek.. bo nie zawsze potrzebne jest do tego wielkie pudełko..

No właśnie.. szczepki: zawsze pakowałam do mniejszego, twardego pudełka bądź plastikowego opakowania /koniecznie trzeba zrobić otwory by nie `udusić` rośliny/ i o ile wielkość pozwalała to -by ograniczyć koszty- wkładałam do koperty bąbelkowej.
Równie dobrze w ten sposób można przesyłać małe rośliny .

_________________
Martyna
Na moim parapecie .. i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.12.2013 18:55 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2013 16:34
Posty: 186
Lokalizacja: Brzeźnica (podkarpackie)
Pochwały: 0
Witam :hi:
Na naszym forum dział "Giełda" jest bardzo aktywny, ale nie ma nigdzie żadnego postu, poradnika dotyczącego kwestii przygotowania roślin do wysłania itp. Sądzę, że byłoby bardzo przydatne stworzenie go dla osób które nigdy się nie wymieniały, sprzedawały a nie wiedzą jak się za to zabrać.
Jestem tu od niedawna i nigdy nie wysyłałam roślin pocztą. Sama informacji na ten temat musiałam szukać na innych forach czy stronach.
Można by było taki wątek na stałe przykleić w dziale "Giełda" albo dodać "Pierwszych kroków na Forum"

Co sądzicie o tym pomyśle?

_________________
Zapraszam do moich wątków:
Doniczkowy nadmiar szczęścia
Tajemniczy Ogród


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.12.2013 19:00 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
:clapping2: myślę, że pomysł wart rozpatrzenia, pomyślimy ... :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.12.2013 19:20 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Jestem za :clap:
W wysyłce ogrodowych pomogę osobiście i doradzę bo są niektóre gatunki co mogą leżeć bez ziemi kilka dni, więc mogą iść poczta nawet jako ekonom..

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2013 14:05 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Jestem za, bardzo za :) Zapraszam do zaangażowania się w powstanie tego poradnika :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.12.2013 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Przyznam, że jak dołączyłam do forum i zaczęłam czytać o tym, jak intensywnie się tu wymieniacie roślinkami, to oczy mi się otwierały ze zdumienia, bo nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak wysyłacie te cudeńka pocztą tak, że dochodzą całe i żywe... Sama bałabym się chyba wysłać najmniejszą sadzoneczkę, choćby najtroskliwiej opatuloną. Pomysł takiego poradnika, czy po prostu wątku, w którym każdy będzie dodawał swoje rady, jest bardzo dobry. Myślę, że najlepiej będzie właśnie jak każdy tu będzie dopisywał swoje doświadczenia, rady i uwagi, co mu przyjdzie do głowy, potem to można będzie ewentualnie skleić w jedną całość. Ja doświadczenia w tym zakresie żadnego nie mam, ale rzuciły mi się w oczy wzmianki o tym np. żeby wysyłać rośliny tylko w poniedziałki, ewentualnie we wtorki, żeby zminimalizować ryzyko, że przeleżą na poczcie przez weekend; żeby nie wysyłać w mrozy i upały; widziałam też zdjęcie sadzoneczek ślicznie opatulonych w folię bąbelkową - taka folia to chyba bardzo dobry pomysł.

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl