Dzisiaj jest 25.04.2024 20:58

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21.12.2017 09:41 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 20.12.2017 10:04
Posty: 2
Pochwały: 0
Możesz spróbować skorzystać z tej firmy....


Nasze forum to nie tablica ogłoszeniowa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2017 20:55 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.12.2017 09:46
Posty: 2137
Pochwały: 6
Witam, jestem tu nowa więc i ja się wypowiem.
Zależy co wysyłam. Największy problem mam z fiołkami, bo o ile mała sadzonka jeszcze spoko, to już z dużą jest problem. Najczęściej wysyłam doniczce, która wpierw trafia do malutkiego woreczka foliowego. Na ziemię kładę watę lub papier by ziemia za szybko nie przeschła. Woreczek sklejam taśmą i teraz w zależności od wielkości rośliny albo przyklejam doniczkę do wewnątrz paczki, albo jeśli jest mała, to po włożeniu wszystkich usztywniam i wyciskam wolne miejsce papierem. Kolejny etap to zabezpieczenie listków. I tu pomaga mi najtańsza wata (kupuje w dino po 2,50 bodajże). Nigdy jej nie szczędzę. Dokładnie obkładam listki, tak by się nie połamały, staram się watą je unieruchomić. Każda sadzonka fiołka jest jednak inna więc czasem odchodzę od tej metody.
Na wysłane około 100 sztuk fiołka tylko 2-3 razy paczka źle dotarła, ale zawsze wtedy odsyłam kolejne sztuki, gratis.
Jeśli znów chodzi o wszystkie inne rośliny to na spód wykładam papier, by było elastycznie, jeśli goły korzeń to dokładnie opatulam mokrą watą i w worek foliowy, po czym mocno obklejam taśmą. wkładam do kartony i znów wypełniam pustą przestrzeń papierem.
(pracowałam kiedyś w Kauflandzie, mam sporo gazetek starych).
Mam nadzieje, że komuś pomogłam. Chętnie odpowiem na Wasze pytania.

_________________
Xaan Parapety


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.12.2017 20:59 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.12.2017 09:46
Posty: 2137
Pochwały: 6
bugabooo pisze:
Cześć,
Mam własny e-biznes (robię skrzynie na kwiaty), więc każdego dnia muszę stawić czoła sprawom.
Zaufaj mi, usługi kurierskie to najlepszy sposób na wysłanie kwiatów. Myślę, że to tylko sposób na utrzymanie ich w świeżości i nie uszkodzeniu.


Witam, przepraszam, że się wtrącę, ale jak z małymi miastami? W moim np stacjonuje tylko dpd, trochę droższy niż poczta. A co z innymi kurierami? Jeśli miałabym dojeżdżać do innego miasta tylko po to by wysłać paczkę, to nic nie sprzedałabym.
Pozdrawiam

_________________
Xaan Parapety


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.09.2018 09:40 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.09.2018 21:21
Posty: 5
Pochwały: 0
Może trochę z innej beczki, ale ostatnio otrzymałam rośliny zapakowane w duży plastikowy kubek z dziurką na szczycie (takie jak kupuje się mrożoną kawę na wynos w sieciówkach). Korzenie były zabezpieczone mchem. Dzięki temu liście nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne. Kubek też był wsadzony w gazety, żeby nie latał. oczywiście jest to opcja tylko dla małych roślin - sadzonek.

Duże zwykle pakuje w karton, do donicy wsadzam gazety i ją obklejam, żeby nic nie wypadło. Dodatkowo przywiązuję donice do kartonu (po prostu robię dziury przez niego i przeciągam sznurek) aby nic podczas transportu się nie uszkodziło.

Preferuję kurierów, bo wiem, że czas ma znaczenie, ale też otrzymuję rośliny pocztą polską - wiem, wtedy, że trzeba sprawdzać po numerze codziennie czy już przyszła.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.09.2018 19:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Wszystko jednak zależy od poczty - wczoraj wysłana paczka doszła do mnie dzisiaj. A czasami ( u mnie to na szczęście wyjątki) czeka się i tydzień :(

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.09.2018 21:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.09.2018 21:21
Posty: 5
Pochwały: 0
BasiaK pisze:
Wszystko jednak zależy od poczty - wczoraj wysłana paczka doszła do mnie dzisiaj. A czasami ( u mnie to na szczęście wyjątki) czeka się i tydzień :(

B.



no ja właśnie raz miałam taką sytuację, że paczka już była na poczcie, ale pomimo, że byłam w domu codziennie nikt nie przyjechał ani nie zostawił awizo i nie zauważyłam na śledzeniu, że jest do odbioru. Na szczęście nic się nie stało roślinom


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.09.2018 20:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
kabo pisze:
w duży plastikowy kubek z dziurką na szczycie


Plastikowa butelka przecięta na pół tez się dobrze sprawdza, przyklejam do doniczki taśmą, albo jak bez doniczki do zawiniątko w środku taśmą. W ogóle to ja taśmy samoprzylepnej nie żałuję przy pakowaniu i wszytko do kartonu też nią mocuję.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.01.2019 14:09 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Poczta Polska od nowego roku podniosła opłaty. Odważyłam się na wysyłanie przesyłek listem zwykłym. Koszt niewielki, bo do 4 zł i jak na razie nic nie zginęło. Nie będę dorabiać poczty. :sorry:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.01.2019 14:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10940
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
Jeśli tylko da się zwykłym listem, też tak robię.
Ale co, jeśli mamy większą przesyłkę i już się tak nie da?
Ja zastanawiam się nad paczkomatami. Aktualnie wysyłałam nierośliną paczuszkę, zaniosłam do paczkomatu w czwartek wieczorem, dobrze po18. W poniedziałek przed południem była w paczkomacie docelowym. Wycinając weekend, zajęło to niecałe 2 dni. Będę musiała sprawdzić jeszcze wysyłkę w jakiś poniedziałek.

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.01.2019 19:03 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Zwykły list czyli nierejestrowany? W razie zaginięcia (zdarza się) nie ma dowodu wysyłki i nie można wystąpić z reklamacją. Co więcej, jeśli np. coś się sprzedaje, to dowód wysłania to zdecydowany priorytet. Na samym początku "kariery" wysyłkowej sparzyłam się na wysyłce właśnie zwykłym listem :( - nigdy więcej.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl