Dzisiaj jest 20.04.2024 12:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06.08.2016 16:51 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2014 08:12
Posty: 601
Pochwały: 1
Ja tez mam normalnie posadzone ale fakt faktem że wiosna i latem na parapecie gdzie opiera się słonko ukorzeniają się błyskawicznie :sun:

Ukorzeniałam jesienią i zimą i albo porażka albo czekasz i się nie możesz doczekać

_________________
"Kwiat jest uśmiechem rośliny". - Peter Hille


Moje cuda na poddaszu czyli zielono mi
Balkonowe szaleństwo


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.08.2016 21:21 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 02.07.2009 11:21
Posty: 478
Pochwały: 0
Hojki najczęściej ukorzeniam w wodzie z węglem drzewnym. Jak szybko się ukorzenią zależy od odmiany hoji bo to różnie bywa, niektóre potrzebują dużo czasu za nim puści korzonki. Mam też hoje posadzone hydroponicznie. Rosną i kwitną super


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.08.2016 04:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Na pędach hoi często widać takie grudki - zaczątki korzeni "na wszelki wypadek". Przed ucięciem sadzonki warto ją często zraszać przez jakiś czas, żeby ruszyła z produkcją tych korzonków jeszcze przed ucięciem, a potem tak uciąć i wsadzić do wody, żeby te zaczątki korzonków znalazły się w wodzie - wtedy powinna się ukorzenić błyskawicznie.

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.09.2017 06:46 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 09.09.2017 06:29
Posty: 1
Pochwały: 0
Odświeżam wątek. W temacie hoi jestem początkująca, więc wypowiem się w oparciu o inne roślinki.
Nie ukorzeniam roślin w wodzie. Od razu pakuję w przepuszczalne podłoże z dodatkiem keramzytu i węgla drzewnego. Ostatnio mam mieszankę ziemi do kwiatów, ziemi do storczyków z keramzytem i kokosem, węgla drzewnego (do grila rozbitego drobno), piasku i minimalnej ilości gliny z mojego ogrodu.
Ukorzenianie zależy od temperatury podłoża. Korzenie najszybciej rosną przy temperaturze 25 stopni Celsjusza - wtedy cała siła idzie w korzeń. Jest nawet w necie opracowanie naukowe w tym temacie, tyle że dotyczy ogólnie wpływu temperatury na ukorzenianie roślin.
Hoja publycalyx, wsadzona przed upałami ma już dwa nowe listki.
W styczniu ukorzeniałam winorośl na południowym parapecie w plastykowych skrzynkach wyłożonych folią. Skrzynki wystawały za parapet, nad kaloryfer. Różnica między tymi dogrzewanymi, a tymi bliżej okna była kolosalna.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.10.2017 15:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Remedios44 pisze:
Na pędach hoi często widać takie grudki - zaczątki korzeni "na wszelki wypadek". Przed ucięciem sadzonki warto ją często zraszać przez jakiś czas, żeby ruszyła z produkcją tych korzonków jeszcze przed ucięciem, a potem tak uciąć i wsadzić do wody, żeby te zaczątki korzonków znalazły się w wodzie - wtedy powinna się ukorzenić błyskawicznie.


Moja pubicalyx ma mnóstwo takich projektów na korzonki, niektóre całkiem duże (mam wilgotne mieszkanie) - zastanawiam się, jakby tak podwiązać im woreczek z np, wermikulitem czy seramisem .....

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.10.2017 12:35 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Możesz spróbować. Kiedyś czytałem o takim rozmnażaniu innych roślin. Metoda nazywa się poprzez odkłady powietrzne.
Nie uzywałem jeszcze węgla drzewnego jako dodatku do podłoża do ukorzenienia . Muszę wypróbować .

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.10.2017 12:37 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Kiedyś przez odkłady powietrzne rozmnażałam jukę - póki się nie okazało, że znacznie szybciej i łatwiej ukorzenia się w wodzie :)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.10.2017 19:29 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Ja tak sobie tylko popróbuję w ramach eksperymentu bo akurat szczepki hoyek absolutnie nie są mi potrzebne :rotfl2: zwłaszcza tych, co juz mnie zarastają :rotfl2:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2018 13:55 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.12.2017 09:46
Posty: 2137
Pochwały: 6
Witam.
Dotarłam i tutaj.
Potrzebuję pomocy. Zakochałam się w hoi odmiana:
ex. pubicalyx Black Dragon. Czy mogę wkleić link do aukcji, na której chcę kupić sadzonkę?
Kwota z wysyłką wynosi 46 zł. Jak na moje warunki teraz to dużo, i wiele zaryzykuję jeśli jednak zdecyduje się ja kupić?
Doradźcie, proszę. :help: Zamierzam wsadzić ją do wody. Istnieje ryzyko, że po prostu się zniszczy? Dodam tego cukru, jak już poczytałam. Jak dużo? Kilka ziarenek? Bardzo mi na niej zależy, bo kocham smoki, kocham czarne kolory, a ta hoja, nie dość, że kwitnie na czarno (prawie) to jeszcze ma Dragon w nazwie, taka kompilacja. :rotfl:
Jak radzicie?

_________________
Xaan Parapety


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2018 14:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ja radzę poczekać do lutego minimum, teraz naprawdę jest najgorsza pora na ukorzenianie. Co stracisz teraz, to roślina ukorzeniana wiosną nadrobi i to z nawiązką.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl