Dzisiaj jest 24.04.2024 14:32

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.12.2019 16:34 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
wspaniała historia i wspaniała robota z przygarnięciem suni. Miała wielkie szczęście że trafiła do ciebie :heart: Ja jestem właśnie po stracie psa. To najwspanialsze stworzenia na ziemi.

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2019 17:01 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5959
Pochwały: 32
Z tego co sama przechodziłam (nie ten pies/kot nie będzie w domu. Tylko na chwilę, potem na dwór. A przecież nie może tam sama być...) wnioskuję, że na domu się skończy. Musisz tylko przetestować, jak się zachowuje, zostając sama.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2019 18:34 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33364
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Elu ja już widzę że to Twój aniołek który skradł ci serduszko
Szczęście i miłość piesek pokazuje jak kładzie się na plecach odsłaniając delikatne części ciała :clapping2: widać mimo zabiegu zaufała ci bezgranicznie

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2019 20:29 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2174
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Przyznaję, ta "łajza działkowa" skradła moje serce :heart: :yahoo:
Dzięki, że oglądacie moją relację z Łatką, cieszą mnie Wasze odczucia i wskazówki :hug4:
Wczoraj byłam z Łatką na działce. Pod bramą gdy motałam się z kluczami, ona od razu odnalazła obok swoją tajną dziurę i próbowała przejść. Niestety, smycz nie pozwalała, ale ogonek pracował :lol: .
Pod furtką na naszą działkę miała już wątpliwości :whistling:
Załącznik:
co ja tutaj robię.JPG
co ja tutaj robię.JPG [ 101.62 KiB | Przeglądany 470 razy ]

Dziś ostatni dzień w fartuszku, cały dzień pełniła funkcję Mikołaja.
Załącznik:
Łatka Mikołajek.JPG
Łatka Mikołajek.JPG [ 65.23 KiB | Przeglądany 470 razy ]

Wiadomo, że funkcja Mikołaja jest męcząca :whistling:
Załącznik:
odpoczynek.JPG
odpoczynek.JPG [ 60.91 KiB | Przeglądany 470 razy ]

Po południu wizyta u weterynarza, szwy zostały zdjęte, Mikołajem jest się nadal, prosimy wybaczyć nadmiar swobody :prosi:
Załącznik:
bez fartuszka.JPG
bez fartuszka.JPG [ 82.48 KiB | Przeglądany 470 razy ]

To był jednak męczący dzień :bezradny:
Załącznik:
odpoczynek się należy.JPG
odpoczynek się należy.JPG [ 63.08 KiB | Przeglądany 470 razy ]

Po trudach dnia można poleżeć na dowolnie wybranym boku :sleep:
Załącznik:
do następnego razu... Pa.JPG
do następnego razu... Pa.JPG [ 60.07 KiB | Przeglądany 470 razy ]
Pozdrawiam wszystkich czytających naszą przygodę :papa2:

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2019 20:54 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5959
Pochwały: 32
Dzięki za zdjęcia. Piesek cudowny. Chętnie wracała z działki do domu?

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2019 21:49 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7868
Pochwały: 24
Do góry brzuchem, czyli czuje się przy Tobie całkowicie bezpieczna. Będziesz mała w niej oddaną przyjaciółkę :)

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2019 22:05 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2174
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Zdenerwowana pisze:
Dzięki za zdjęcia. Piesek cudowny. Chętnie wracała z działki do domu?
No, niezbyt chętnie, ale z powodu fartuszka jeszcze nie pozwoliłam jej biegać po działce luzem, w obawie aby nie zahaczyła o różne dziury w siatkach. Lubiła gonić koty, nawet szurnęła do jednego, lecz w porę zadziałała smycz :luzik:. Ona kocha ogród, biegała po działkach, u mnie jadła i odpoczywała, przemieszczała się różnymi dziurami, ale na razie muszą jej wystarczyć spacery. Wychodzę z nią rano i wieczorem, już jeździmy na zakupy, zostaje grzecznie w aucie. W domu próbuje wskakiwać na łóżko, ale ja tego nie aprobuję, śpi więc w kartonie ze sklepu, czasem ściąga swój "materacyk", kładzie się na podłodze. Teraz mieszka w bloku, nie umiała, ale już nauczyła się pokonywać schody, trochę niechętnie zgadza się na smycz. Lubi głaskanie i gdy do niej mówię, wtedy patrzy na mnie swoimi ładnymi, sarnimi oczami. W przyszłym tygodniu ją wykapię, choć o dziwo - jest czysta. Ogólnie jest miła i grzeczna. Jakoś przetrwamy tę zimę w domu, a tak jak przewidziała Jadzia, będę zabierać ją do ogrodu. Mam nadzieję, że pogodzi zamiłowanie do zielonego z mieszkaniem w bloku. Przyznam szczerze, że nie chciałabym, aby mnie opuściła ta moja "łajza" :pies:

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.12.2019 08:22 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5959
Pochwały: 32
Tego lata przyplątał się do nas psiak. Zrobiłam zdjęcie, dałam ogłoszenie na OLX i FB. Wiadomo trudno znaleźć ochotników na takich kundelków. Dokarmialiśmy z sąsiadem, ale powoli jakoś Misio coraz więcej czasu spędzał u mnie na podwórku. Jako, że nie mam warunków dla psa, zgłosiłam go w końcu do straży miejskiej (co prosto prowadzi do schroniska), z ogromnym żalem, ale musiałam, bo psiak zaczął już obszczekiwać przechodniów - bałam się, że może ugryźć jakieś dziecko. Straż powiedziała, że zgłosi się po niego, więc wzięłam Misia do mieszkania - lubił sobie robić wycieczki i bałam się, że gdy po niego przyjadą, będzie właśnie na takiej wycieczce. Tak jak Twoja sunia: schody nie do pokonania, mieszkanie to więzienie. Jako, że straż nie przyjechała za pierwszym razem, Misio został uwolniony. Radości było wiele. Sytuacja się powtórzyła. potem znowu... Misio się uspokoił, wchodził na żądanie. Lubił pozostawać. Nie polubił smyczy (niezbyt rygorystycznie się do tego przykładałam), ale bardzo chętnie chodził ze mną na spacery w pola. Bez smyczy i ładnie reagujący na zawołanie.
Misiowi chyba się udało, bo dzień przed przyjazdem straży (chyba trzecim z zapowiedzianych, ale okazało się skutecznym), zadzwonił ktoś i powiedział, że jego dziadkowie szukają psa. Mieli dwa, ale jeden zginął w wypadku samochodowym, a ten drugi mocno to przeżywa i nawet odmawia jedzenia. Dziadkowie szukają dla niego kolegi. Misio pojechał leczyć depresję innego kundelka.

Misio:

Autor postu otrzymał pochwałę


Załączniki:
IMG_6759.JPG
IMG_6759.JPG [ 175.27 KiB | Przeglądany 442 razy ]

_________________
Wiedźmowata
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.12.2019 08:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33364
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Misio miał wielkie szczęście :clapping2:
Łatka szczęśliwa i zadowolona, ma ciepełko i w końcu bez fartuszka :yahoo:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.12.2019 09:23 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2013 14:41
Posty: 2174
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 13
Zdenerwowana pisze:
Tego lata przyplątał się do nas psiak...
Urzekła mnie Twoja historia z Misiem :hug4: . Los stawia często przed nami ludzi lub zwierzę i porusza nasze serca. Ja też nie mam właściwych warunków dla psa w mieszkaniu. Łatka wyraźnie kocha wolność, choć widzę, że mnie zaakceptowała. Jeśli polubi konieczne ograniczenia, to damy radę. Zanim ją wzięłam do domu, to kontaktowałam się z Ochroną Środowiska przy burmistrzu. Udzielają obszernej pomocy opiekunom wolno żyjących kotów (darmowa sterylizacja, karma), ale nie świadczą pomocy opiekunom bezpańskich psów. Odesłali mnie do straży miejskiej, gdzie hycel dostaje 800 zł. od burmistrza za odłowienie psa. Jeszcze w ub.roku ówczesny burmistrz wypłacał hyclowi 5 tys.(!) za każdego odłowionego psa i nie interesował się jego dalszym losem. Pies trafia do schroniska, jego los na ogół jest opłakany. W tej konkretnej sprawie był poruszający program Anity Gargas https://www.grojec24.net/news-afera-z-bezdomnymi-psami-w-reportazu-tvp-w-tle-grojec,4489.html. Ustawa o ochronie zwierząt jest kulawa, stąd bezmiar cierpień zwierząt.
Śliczny Misio pewnie ma dobry dom i psiego przyjaciela. Oby więcej było historii zakończonych happy endem :heart:

_________________
Ela
W moim ogrodzie cz.I
W moim ogrodzie cz.II
historia Łatki :pies:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl