Dzisiaj jest 25.04.2024 11:09

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12.03.2009 21:09 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2008 20:09
Posty: 66
Pochwały: 0
Witam!
Mój fiołek znajduje się w ziemi wraz z ukorzeniaczem 8 tygodni.Teraz zauważyłam ,że listek więdnie.Czy ktoś wie czego to objawy lub dlaczego tak się dzieje? :|


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2009 12:32 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2009 09:03
Posty: 180
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 0
Też tak miałem.Okazało się że listek był od dołu nadgnity.Raczej nie ma szans na uratowanie :(


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2009 13:39 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2008 20:09
Posty: 66
Pochwały: 0
a co moze byc przyczyna takigo zachowania?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2009 19:02 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2009 09:03
Posty: 180
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 0
Przelanie, lub zbyt duża ilość ukorzeniacza.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.03.2009 10:15 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2008 20:09
Posty: 66
Pochwały: 0
dziękuje ci bardzo. mam jeszcze listka już z korzonkami mo0ze z tego coś będzie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.06.2011 17:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.06.2011 17:03
Posty: 10
Pochwały: 0
Witam. Od jakiegoś czasu nie mogę zrozumieć pewnej"sytuacjii" że tak powiem. Otóż w lutym posadziłam szczepki róznokolorowych fiołków w 2 oddzielnych doniczkach. Po jakichś 2 miesiącach w pierwszej doniczce (nazwijmy tego fiołka A) fiołek A zaczął wypuszczać listki - fiołek w drugiej doniczce (fiołek B) po jakimś miesiącu-półtora zaczął puszczać listki po tym pierwszym fiołku czyli ze znaczym opóźnieniem. No i tak fiołek który znacznie później zaczął rosnąć już mi kwitnie (z tych różnych szczepek wyszedł kolor fioletowo biały - piękny:) ) ma bardzo duże liście - natomiast fiołek A który pierwszy zaczął listki wypuszczać nie kwitnie i ma małe, drobniutkie listki - dlaczego tak się dzieje i czy on zakwitnie?? Po prostu zastanawiam się dlaczego fiołek który pierwszy urósł nie kwitnie i ma takie maleńkie listki a fiołek który znacznie później zaczął rosnąć ma wielkie liście i piękne kwiatki:) Bardzo proszę o wytłumaczenie jeśli ktoś się zna:)

mod:
Pisz poprawnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.07.2011 18:53 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.07.2009 08:19
Posty: 69
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 0
Być może to po prostu różne hybrydy. Istnieje wiele rodzajów Fiołków afrykańskich. Od miniaturek po olbrzymy. Druga możliwość jest taka, że Fiołek ma ciasno i liście Mu karłowacieją. Fiołek musi mieć tyle miejsca by swobodnie mógł "rozwinąć" rozetę. Rozsadzałaś Je? Myślę, że nie zaszkodzi Ich przesadzić do nowych doniczek z nową ziemią. Fiołki bardzo lubią nową ziemię i wymagają częstej Jej wymiany.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.07.2011 11:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.06.2011 17:03
Posty: 10
Pochwały: 0
Witam, dziękuję za odpowiedź - dość długo na nią czekałam - myślę że faktycznie mają już za ciasno - jeszcze nie rozsadzałam - zrobię to na dniach, tylko czy mam całość wsadzić w większą doniczkę? czy tylko porozdzielać i wsadzić w mniejsze doniczki?

mod:
Pisz poprawnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.07.2011 19:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2011 18:38
Posty: 5022
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 20
Witam.
Fiołeczki rozsadź do mniejszych doniczek każdy osobno. Nie lubią one doniczek dużych i podlewaj zawsze do podstawki. Powodzenia.
Pozdrawiam. aga

_________________
Pozdrawiam

Mój zielony raj
Mój raj na ziemi cz.1
Mój raj na ziemi cz.2

Na zawsze w naszej pamięci. Agnieszko, spoczywaj w spokoju [*][*][*]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.07.2011 14:40 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.06.2011 17:03
Posty: 10
Pochwały: 0
Witam ponownie-fiolki rozsadzone juz od jakis 3 tyg ale juz nie wypuszczaja tych takich pędów na ktorym rozwija sie kwiat. z jednego fiolka ktory kwitl i mial jakies 2 kwiatki rozsadzilam na 2 doniczki to uschly te kwiatki i nowych nie widac a tamten drugi fiolek o ktorym pisalam ze wczesniej wyposcil liscie i te liscie ma male to tak samo nic nie kwitnie-wiec sie wkurzylam z lekka :) i kupilam sobie fiolka juz takiego wyrosnietego z pieknymi ciemnofioletowymi kwaitami-jest ich mnostwo no i mam pytanie odnoscie tego nowego fiolka bo niektore kwiaty sa uschniete czy nalezy je jakos obrywac? a moze ucinac przy koncowce tego pędu na ktorym rosnie kwiat? zauwazylam tez ze niektore pąki sa uschniete lub zwiedniete-czyli ze nic juz z takiego pąka nie bedzie.tym sie nie rpzejmuje bo ma duzo kwiatow i pąkow ktore widac ze beda kwitly na pewno i nie uschna ani nie zwiedna.kupilam nawoz ale nigdzie nie dostalam do fiolkow wiec uniwersalny wzielam. no mam nadzieje ze te moje co je hodowalam zaczna znow kwitnac,ale ogolnie to chodzi mi wlasnie teraz o to czy obrywac te uschniete kwiaty i pąki? a moze zostawiac?? a moze odcinac przy wierzchu pędu z uschnietym kwiatem??? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl