Dzisiaj jest 25.04.2024 06:14

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16.02.2014 21:17 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
magdalenabr pisze:
Nie sądzilam, że jest tyle pięknych roślin z tej rodziny. Zrobiłam listę wszystkiego, co poodba mi się najbardziej, no i jest tego tak wiele, że nie wiem czy wszystko dam rade kupić

Najlepiej przejrzyj swoją listę, poczytaj o wymaganiach poszczególnych roślin i zdecyduj czy jesteś w stanie je spełnić. Zacznij od najmniej wymagających, na nich zdobędziesz doświadczenie i stopniowo będziesz przechodzić do tych wymarzonych.
Powodzenia!

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.02.2014 23:28 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.01.2014 21:16
Posty: 167
Pochwały: 0
Hmmm..... w sumie ciekawe jest to, że mam książke o sukulentach i każdy opis zaczyna się od jakże ciekawego określenia..."sukulent ten jest wyjątkowo łatwy w uprawie"
;-) One są wszystkie dość niewymagajace. Oczywiście wiem co masz na myśli i na pewno tak zrobię. Najpierw zakupię to, co będzie najbardziej dostepne i wtedy będe czytac zanim roślinka przyjedzie. I stopniowo stworzę kolekcje na takim niskim stoliku, jaki będe miała;-) A ile masz sukulentów w domu? Ile róznych gatunkow?;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.02.2014 09:36 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Zajrzyj do moich kolczastych i jak chcesz, to policz :rotfl2:
Będę wiedziała ile mam - ja już dawno nie liczę :sun:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.02.2014 22:43 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.01.2014 21:16
Posty: 167
Pochwały: 0
Elka, nie chce Cię męczyć, bo w sumie to forum wymiany informacji o kwiatach niż psychologiczne.... ale widzę, że jesteś doświadczona, a ja mam taaakie plany na kolekcję, taki entuzjazm, powypisywane gatunki...I jeden stres. Od dwóch dni zauwazyłam, że sukulent zakupiony w Biedronce zdycha mi. Już wiem, że wyrzucę go. Nie wiem co robię źle, ale uważam, ze to obciach jeśli sukulent pada;-(
Najgorzej, że kupiłam tą roślinę nie znając jej nazwy, bo nie ma na doniczce. I tak to jest., Kupując nasiona wiem co biore, a tak?;-/
Powiedz, pada Ci cos czasem? A jak kaktusy padają, co jest winą, poza przelaniem? A inne sukulenty? Podaj mi proszę listę najgroxniejszych praktyk dla tej rodziny;-/ Nienawidze tego, że strach mnie tak hamuje, stąd wzmianka o psychologii;-p
Jak pomyślę, że zakupię piękne doniczki, sadzonki itd. apotem mi połowa zgnije... :shock:
;-(
a co do Twoich gatunków, to faktycznie nie zliczę;-) Gratuluję, jednego kaktusika mam podobnego;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.02.2014 14:44 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Magdo (chyba tak?),
nigdy nic z roślinek nie kupowałam w B..., ale słyszałam wiele negatywnych opinii. Nie wiem ile w nich prawdy. faktem jest, że w marketach rzadko jest fachowiec, który wie jak obchodzić się z roślinkami. Często widziałam jak stoją w wodzie - potem się dziwimy, że roślinka szybko ginie.
Najlepiej kupować w specjalistycznych gospodarstwach ogrodniczych (choć i tu czasem możemy źle trafić).
Jeżeli kupujemy w sklepie, koniecznie trzeba dokładnie obejrzeć roślinkę czy nie widać jakichś szkodników, grzybów, zobaczyć jakie jest podłoże. Jeżeli u kaktusów mokre w zimie, to niestety, mamy dużą szansę, że zgniją.
Najprościej wymieniać się (kupować) na forach internetowych, ale raczej od starszych stażem użytkowników. Oni raczej nie przekażą chorej roślinki (lub uprzedzą, jeżeli coś podejrzewają). Niektórzy mają sprawdzonych sprzedawców na Al...
Każdemu z nas czasem coś nie przeżyje, różne są przyczyny. Mylne jest też przeświadczenie, że sukulenty są łatwymi gatunkami w uprawie. Niektóre bardzo dobrze się czują przy niewielkich staraniach z naszej strony, inne wymagają warunków raczej nie do spełnienia w przeciętnym mieszkaniu... Jeżeli sukulenty giną to mogliśmy nie zapewnić im odpowiednich warunków, czasem zaatakują je szkodniki lub choroby, które zbyt późno zauważymy...
Przy sukulentach podstawowym warunkiem powodzenia uprawy jest właściwe podłoże z dobrym drenażem (warstwą żwirku na spodzie doniczki). W doniczce muszą być otwory odpływowe.
Reszta zależy od gatunku, który chcemy uprawiać...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.02.2014 18:31 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.01.2014 21:16
Posty: 167
Pochwały: 0
Żwirek można zakupić w sklepie akwarystycznym? Zwykły wystarczy?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.02.2014 19:45 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Można :sun:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.02.2014 17:16 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.01.2014 21:16
Posty: 167
Pochwały: 0
A od jakiej roślinki proponowałabyś mi zacząć?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.02.2014 21:07 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Naprawdę trudno radzić. Każdy lubi coś innego. ja lubię mniejsze kwitnące kaktusy, a więc na początek mogą być mamilarie czy rebucje.
Jeżeli ktoś woli sukulenty o rozetkowych kształtach, to może wybierać w eszeweriach, haworsjach, aloesach, agawach.
Do dużych rozmiarów dorastają pałczaki (cereusy) - u mnie ma ponad metr, a już był skracany, niektóre opuncje i wilczomlecze...
Niektóre mają "futerkowe" listki (Kalanchoe tomentosa, Kalanchoe beharensis)...
Sama musisz zdecydować co jest ważne dla Ciebie.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.03.2014 00:47 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.01.2014 21:16
Posty: 167
Pochwały: 0
Heh, robię sobie taka bazę wiedzy, by właśnie móc coś zdecydować;-)
Tymczasem znalazłam takie zdjęcia:
http://img716.imageshack.us/img716/3259/mamilaria.jpg
mam takiego kaktusa. Czy możesz potwierdzić jego nazwę?
Echinokaktus Grusonii?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl