Dzisiaj jest 24.04.2024 02:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dzbanecznik
Post: 22.02.2009 13:28 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 22.02.2009 13:24
Posty: 4
Pochwały: 0
Witam
Czy zakwitł komuś dzbanecznik, nie spotkałem, nigdzie informacji ani zdjęcia.
Pozdrawiam Rysiek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.02.2009 16:46 

Pochwały: 0
tu masz trochę fotek :) http://www.photomazza.com/?Nepenthaceae ... otografico


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.02.2009 17:01 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 22.02.2009 13:24
Posty: 4
Pochwały: 0
Dzięki za zdjęcia, wspaniałe. :)
pozdrawiam,
Ale chodziło mi o to czy komukolwiek w warunkach domowych zakwitł dzbanecznik.
U mnie akurat zaczyna wypuszczać piękny kwiatostan.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.02.2009 21:50 

Pochwały: 0
Chwaliła się któraś forumka, ale z tego co pamiętam, to kupiła już kwitnący.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.02.2009 13:31 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 29.06.2008 11:33
Posty: 173
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 0
Ryszardzie jestem zafascynowana dzbanecznkiem. Mam ich 2, ale nie sądziłam, iż dzbanecznik kwitnie, myślałam iż dzbanuszki to jego kwiaty a tu taka niespodzianka. Nigdzie w fachowej lekturze nie doczytałam się o innej formie kwiatu jak zwisające dzbanki. Dlatego chciałabym dowiedzieć się więcej, skąd wyrasta łodyżka kwiatowa, jak wygląda. Wspaniale by było byś pokazał fotki. Będę wdzięczna.

Maria


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.02.2009 15:33 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 22.02.2009 13:24
Posty: 4
Pochwały: 0
Dzięki za list o ile pamiętam z botaniki, dzbanki to zmodyfikowane liście.
"Mój dzbanecznik" dopiero wypuścił kwiat ale już jest podobny do tego ze zdjęcia
http://www.kwiaty.info.pl/nepenthes-ven ... p3939.html
Postaram się jutro wrzucić zdjęcie
Pozdrawiam Rysiek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.02.2009 17:02 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 22.02.2009 13:24
Posty: 4
Pochwały: 0
W galerii zdjęć dodałem 2 zdjęcia zaczynającego kwitnąć dzbanecznika
Pozdrawiam Rysiek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Dzbaneczniki
Post: 02.08.2012 13:08 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.08.2012 12:58
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam. Mam pytanko, czy ktoś zna się lepiej na dzbanecznikach. Mam jednego od jakiegoś czasu, rósł dobrze. Miał u mnie dobre warunki choć jestem amatorem. Miał piękne dzbanki. Przesadziłam i rozsadziłam tak jak napisali w poradniku, wydawało mi się, że dobrze to zniósł. Po miesiącu zaczęły usychać dzbanki i brązowieć liście. Pomocy. Lubię mojego Dzbanecznika, nie chce żeby umarł. Poza tym mam spokój w mieszkaniu od much i komarów. Proszę o jakąś poradę.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.08.2012 13:17 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.08.2012 15:51
Posty: 7
Pochwały: 0
Przepraszam, że to powiem, ale to było do przewidzenia. Wiele osób kupuje dzbaneczniki, muchołówki czy rosiczki które w większości przypadków nie nadają się do domu. Cytując za autorem tego artykułu http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id517.html "Podstawowym warunkiem niezbędnym przy uprawie dzbanecznika jest m.in. wilgotność powietrza, na poziomie 70%- 90%. W mieszkaniu bardzo ciężko zapewnić tak wysoką wilgotność, dlatego najczęściej dzbaneczniki uprawia się w specjalnych, szklanych terrariach. W tego typu miejscach, mamy możliwość odtworzyć warunki preferowane przez większość dzbaneczników". Jestem pewien, że po kupnie roślina jedynie powolnie zamierała w niekorzystnych dla niej warunkach - być może nie objawiało się to zbyt szybko - wątpię, że udało ci się stworzyć warunki optymalne w mieszkaniu. Większość roślin "owadożernych" wymaga wysokiej wilgotności powietrza, czystej najlepiej zdemineralizowanej wody do podlewania i uzupełniania dzbanków, a także okresu spoczynku (akurat dzbanecznik okresu spoczynku nie przechodzi - ale już muchołówka tak). Nie spełnienie tych warunków skutkuje w powolnym zmniejszaniu się pułapek, usychaniu dzbanków, aż do całkowitej zagłady. Moim zdaniem rośliny może być jeszcze do uratowania pod warunkiem zwiększenia wilgotności - trzeba też się uzbroić w cierpliwość zanim wyrosną nowe liście zakończone dzbankami.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.08.2013 20:11 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 25.08.2013 21:05
Posty: 3
Pochwały: 0
Kiedy rok temu w lecie zakupiłem tą wyjątkową roślinę nie bardzo wiedziałem jak się z nią obchodzić i mój Dzbanecznik stracił dzbanki. Ale kiedy co nieco poczytałem na temat jego hodowli, zaczął pięknie się rozrastać i wypuszczał jeden za drugim dzbanek. Wtedy kilka liści poniżej (tych bez dzbanków) obciąłem. Piszę o tym, ponieważ nie wiem czy miało to wpływ na to co się z nim teraz dzieje. Mianowicie od jakichś dwóch miesięcy łodyga rośliny zaczęła brązowieć i wygląda jakby usychała. I chyba się tak dzieje, bo kolejne liście stojące na drodze tej usychającej łodygi żółkną, a następnie usychają.
Jeśli ktoś wie czy to jakaś choroba, czy może moje nieumiejętne opiekowanie się nim proszę o pomoc. Zaznaczam że raczej go nie "przelewam." Dostaje niewiele na podstawkę raz na dwa, trzy dni..
Proszę o pomoc.


Załączniki:
Komentarz: Dzbanecznik usycha od korzeni
20130825_212539-1.jpg
20130825_212539-1.jpg [ 15.63 KiB | Przeglądany 4612 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl