Dzisiaj jest 20.04.2024 12:49

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chora Rosiczka?
Post: 01.05.2012 16:29 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.05.2012 16:19
Posty: 4
Pochwały: 0
Witam,
mam problem z moją rosiczką. Całkiem niedawno mój chłopak sprezentował mi tą małą bestyjkę razem z muchołówką. Ta druga rozrasta się w zaskakująco szybkim tempie, natomiast ta pierwsza rosiczka - zaczyna czernieć... Na początku rosła jak oszalała, a potem potraciła kropelki, a jej włoski zrobiły się zamiast czerwone białe, bądź czarne - jakby popalone. Nie stoi w bezpośrednim słońcu, wszystko co potrzebne jej do prawidłowego wzrostu ma a mimo to ciągle widzę jak pożera ją czerń... :( Co prawda wypuszcza co chwilę nowe, ale zaraz i je trafia szlag. Nie wiem już co może jej dolegać...Sprawdzałam na necie, czytałam, jednak problemu wciąż nie rozwiązałam... Może ktoś z Was tutaj, wie co jest powodem jej marności w tej kwestii?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2012 11:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2011 21:02
Posty: 86
Pochwały: 0
Za mało światła, daj ją na południowy parapet i muchołówkę też, rosiczka lubi temperaturę pokojową przez cały rok, może ktoś dotykał jej listków? (lub w trakcie transportu dotykała reklamówki lub pudełka) wtedy też będzie czarnieć i jeszcze podlewanie, żeby nie stały cały czas w wodzie, tylko jak wypiją wodę to jeden dzień postoją bez wody w podstawce i wtedy nalej wodę do podstawki. Nie dotykaj listków ani jak będziesz podlewać to nie po liściach tylko do podstawki :)

_________________
Lavenda


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2012 17:35 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.05.2012 16:19
Posty: 4
Pochwały: 0
Właśnie problem w tym, że jak stała w miejscu gdzie miała więcej światła to czerniała jeszcze bardziej...
A wodę muszą mieć ciągle, w końcu te roślinki rosną na bagnach ;)
Teraz rosiczka stoi na wschodnim oknie, czerniejące listki odcięłam, i chyba powoli odżywa ;) Bo już od tygodnia nie widzę by coś czerniało ;)
Ale transportowana była w kartonie, bo to przez allegro zamawiane, może dlatego ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2012 18:17 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2009 09:03
Posty: 180
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 0
Jaki gatunek? Podlewana destylką czy zwykłą kranówą? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2012 18:27 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2011 21:02
Posty: 86
Pochwały: 0
Moje stoją na południowym oknie podlewam tak jak piszę powyżej i nic im się nie dzieje, wiem że rosną na bagnistych terenach i dlatego daję im jeden dzień odsapnięcia od wody, u nas mimo wszystko są inne warunki niż w ich naturalnym środowisku. I oczywiście woda destylowana ;)

_________________
Lavenda


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.05.2012 20:07 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.05.2012 16:19
Posty: 4
Pochwały: 0
Drosera anglica ;) Podlewam przegotowaną, odstaną wodą.

Lavenda pisze:
Moje stoją na południowym oknie podlewam tak jak piszę powyżej i nic im się nie dzieje, wiem że rosną na bagnistych terenach i dlatego daję im jeden dzień odsapnięcia od wody, u nas mimo wszystko są inne warunki niż w ich naturalnym środowisku. I oczywiście woda destylowana ;)


W sumie racja, może i też tak zrobię, że dam jej 1 dzień odpoczynku ;) Dzięki ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 14:36 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.07.2012 14:31
Posty: 2
Pochwały: 0
Witam. Od paru tygodni mam rosiczkę, duża nie jest, ale już ma ładne liście z kropelkami zdolne do łapania. Na razie żadnego owada nie zwabiła sama, więc postanowiłam, że jej pomogę. Zauważyłam, że po jej spodku chodzi muszka owocówka, więc złapałam ją i wrzuciłam (żywą) na liść. Przykleiła się, wierciła, więc sądziłam, że wszystko będzie dobrze. Po paru godzinach oczekiwałam zwiniętego liścia wcinającego muszkę, a tu nic. Leciuteńko tylko wyprostował się koniec liścia i to wszystko. Czemu rosiczka nie zareagowała na pokarm?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 17:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 27.02.2012 21:42
Posty: 49
Pochwały: 0
Może ma jeszcze za małe kropelki żeby utrzymać owada. Poczekaj, skoro masz ją od paru tygodni, sama pewnie zacznie jeść. Ja swojej nie dokarmiam, na samym początku jak przyjechała do mnie w paczce też nic nie jadła.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 19:01 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 02.07.2012 14:31
Posty: 2
Pochwały: 0
Może faktycznie. Kropelki chyba były wystarczająco duże, bo muszka na liściu została, nie była w stanie się wyrwać. Skoro rosiczka się nią nie zainteresowała, to zabrać zwłoki muszki? Czy Twoja rosiczka i muchołówka już sama łapie owady?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.07.2012 19:27 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 27.02.2012 21:42
Posty: 49
Pochwały: 0
Tak, sama łapie owady, nie ma potrzeby ich dokarmiać.
Może głodne nie są, albo mucha za duża ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl