Dzisiaj jest 29.03.2024 08:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27.01.2016 10:10 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.10.2014 21:42
Posty: 476
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 1
Dzięki Ewa za odpowiedź. Ja szukam pomocy u różnych jak mówisz znachorów bo nie wierzę lekarzom. Potrafią tylko przepisywać leki na objawy nie szukając przyczyn choroby. Podleczą a po odstawieniu leków problemy wracają często ze zdwojoną siłą. :wallbash:
Jajek jem mało bo po prostu nie lubię, ale polubię jeśli miałoby mi to pomóc. Jak na razie skłonna jestem bardziej wierzyć Ziębie niż swojej lekarce. Chemiczne leki powinny być ostatecznością a w pierwszej kolejności zioła. Ja nie znam lekarza, który zaproponowałby leki ziołowe co świadczy chyba o tym, że są na łańcuszku u firm farmaceutycznych. :rotfl:
Wacławie też tak myślę i zaczynam badania homocysteiny i zakwaszanie żołądka po prawie 5 letnim leczeniu polprazolem bez efetów i z ze skutkami ubocznymi :shock:

_________________
Pozdrawiam,
Bogda

"Zwróć swoją twarz ku słońcu a cień zostanie w tyle" :sun:

Mój wiejski ogród


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2016 11:49 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Na stan naszego zdrowia wpływ ma wiele czynników, dlatego też co pomoże sąsiadowi, nie musi pomóc nam. Nie zapominajmy, że to co mamy każdego dnia na talerzu, a także w głowie, ma wpływ na to jak się czujemy. Słuchajmy przede wszystkim siebie i nie zmuszajmy się do niczego. Życzę powodzenia w tej codziennej walce :sun:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2016 18:38 
Online
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5940
Pochwały: 32
wawik pisze:
Ja z kolei już dawno przestałem wierzyć lekarzom. Również apteki omijam szerokim łukiem, a Jerzy Zięba jest dla mine potwierdzeniem obranej mojej drogi


Ja natomiast uważam, że niektórzy z nas mają "końskie zdrowie" i mogą bardzo długo żyć nie widząc lekarza. Ich organizm sobie sam radzi. Też nie mam do czynienia z lekarzami (no, chyba że jakieś złamanie) a już dawno przekroczyłam pół wieku. Nie stosuję żadnych diet. Jem co popadnie. Czasem są to tygodnie na kanapkach, dużo mięsa, z tłuszczów tylko masło, i czasem smalec. A, oliwa z oliwek do sałatek też dochodzi. Są okresy dużego spożywania jajek, a są też miesiące, gdy ich nie widuję. Po prostu tak mam. I gdybym stosowała jakąś dietę, to mówiłabym, że dzięki niej tak dobrze się czuję. Dodam, że waga ciągle taka sama (prawie, bo porównując tę sprzed trzydziestu lat podrosła o 4-5 kilo. I dobrze zrobiła, że podrosła, bo byłam zawsze bardzo szczupła - mimo, że jem jak "chłop od kosy" plus ogromne ilości słodyczy).

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2016 19:21 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Zdenerwowana pisze:
Ja natomiast uważam, że niektórzy z nas mają "końskie zdrowie" i mogą bardzo długo żyć nie widząc lekarza. Ich organizm sobie sam radzi.

Ewa zmotywowałaś mnie do zrobienia rachunku sumienia.
Klikanaście lat temu mój lekarz rodzinny, na słowa dzień dobry zaraz pytał, co przypisać? i podawało się karteczkę do przepisania na recepty.
Obecna Pani dohtor pobada, nawet do laboratorium na badania wypisze wytyczne i też bardzo chętnie wypisuje recepty i doszło do tego że ja już ponad trzy lata do niej nie chodzę, bo jak narazie nie widzę takiej potrzeby, a brało się tego oj brało. Pani dohtor powynajdowała 8 różnych dolegliwości i jak jechało się na kilka dni. np. na zloty to bralo się reklamówkę z dopalaczami, aż przyszedł czas na otrzęsienie się z tego młynka.
Moja dewiza to Sobie samemu nie szkodzić

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2016 20:21 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
No to po co chodziles do lekarza skoro byles zdrowy.Z dnia na dzien nie wyzdrowiales.
Ludzie chodza do lekarza bo nie maja co z czasem zrobic.Opowiadaja historie a biedny lekarz musi cos przepisac bo inaczej beda niezadowoleni.Lepiej chodzic do lekarza jak jest potrzebny.Jak cos dolega to lepiej zawsze troche odczekac. Jak to tylko kaprys organizmu to szybko samo minie.

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2016 20:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Tak po prawdzie Ewa to miałem kilka ładnych problemów ze zdrowiem, ale lekarzy moje zdrowie, a raczej moje choroby nie interesowały.
Lekarze mają wypisywać recepty, a ja wykupywać przepisane medykamenty.
Dla przykładu przy zapaleniu żył w nogach lekarka chętnie przypisywała mi
Diosminex i trwało by to do dzisiaj, gdyby nie upomniałem się o usg dopplera, a tam mądrzejszy facet zaproponował mi pończochy elastyczne i mafia farmaceutyczna straciła jednego sponsora.
Takich przykładów mogę podać więcej, ale to by bylo nudne dla Was.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2016 21:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Nowy punkt w pierwszym poście to punkt nr. 9, a przybliża: Farmaceutyczne kłamstwa

:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.01.2016 00:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Mimo że miałem różne doświadczenia z lekarzami, to jednak nie ma co wszystkich wrzucać do jednego worka i nie wszyscy z automatu wypisują recepty. Poza tym czasem wzięcie tabletek jest po prostu konieczne, choć jak najbardziej nie można ślepo wierzyć lekarzowi.

Dbajmy o siebie i skupiajmy na tym co pozytywne :sun:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.01.2016 09:49 

Pochwały: 0
Jak najbardziej pozytywne i racjonalne myślenie.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.02.2016 13:50 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Punkt dziesiąty dodany do pierwszego postu to:
Cholesterol wymyślona choroba

:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl