Dzisiaj jest 25.04.2024 08:40

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 995 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16.02.2015 07:59 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10937
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
Nie wiem gdzie ty widzisz chaos... Wszystko podane alfabetycznie, usystematyzowane jak trzeba. A do tego tyle cudności.... Aż mam ochotę napisać pw :wallbash: :wallbash: :wallbash:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 08:16 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33364
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Wpadłam na forum, dałam nowe posty i co ja tu widzę?
Basieńka szaleje z cudnościami, ale masz Tych ślicznotek i każda śliczna dorodna dopieszczona. :yahoo: :yahoo:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 10:57 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
eDorka pisze:
Nie wiem gdzie ty widzisz chaos... Wszystko podane alfabetycznie, usystematyzowane jak trzeba. A do tego tyle cudności.... Aż mam ochotę napisać pw :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Zapraszam, z przyjemnością nieco bym rozluźniła parapety :) Choć podejrzewam z lekka, że z kolei Ty byś miała problem :rotfl:

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 11:42 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
No..., dopiero dziś mogłam spokojnie obejrzeć...
Parę razy paluszki już mi wędrowały do notatnika, ale mówiłam sobie - spójrz na parapet...
To nie chaos, ale piękna różnorodność :clapping2: . Zastanawiam się gdzie je mieścisz bo przecież to nie koniec. Bardzo cenne są podpisy. Ja najczęściej mam roślinki od malutkiej sadzonki wycyganionej, czy otrzymanej od kogoś z określeniem "kaktus" (zazwyczaj zaraz okazuje się, że to wilczomlecz lub inny z sukulentów, ale nie kaktus). Potem mozolne przeczesywanie książek, internetu i tylko przypuszczenie co zdobyłam :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Czuję, że niedługo już nie wytrzymam i coś zapiszę. Czekam na ciąg dalszy...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 13:16 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1581
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Basiu, ale się rozpędziłaś...w jeden dzień tyle stron. Taki chaos mi się podoba. :yahoo: :thumbsup: Musiałam popędzić do kuchni po kawę, :coffee: :lol: bo czytania na pół godziny. Pisałaś w wątku merytorycznym, że nie masz ręki do gruboszy, a tyle tu widzę zdrowych okazów. :clapping2: :flower6: Ja natomiast się zastanawiam, czy moja Crassulka nie ma czasem za dużej doniczki. Roślinka wys.10 cm. doniczka wys.8 cm. Ø10 cm. Jak sądzisz - proszę o odpowiedź
w TYM wątku. :papa2:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 19:59 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
elka pisze:
Zastanawiam się gdzie je mieścisz bo przecież to nie koniec. Bardzo cenne są podpisy. Ja najczęściej mam roślinki od malutkiej sadzonki wycyganionej, czy otrzymanej od kogoś z określeniem "kaktus" (zazwyczaj zaraz okazuje się, że to wilczomlecz lub inny z sukulentów, ale nie kaktus). Potem mozolne przeczesywanie książek, internetu i tylko przypuszczenie co zdobyłam :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Czuję, że niedługo już nie wytrzymam i coś zapiszę. Czekam na ciąg dalszy...

Z tym miejscem dla roślin to mam i trochę dobrze, i trochę źle. Dobrze, bo domek, więc teoretycznie przestrzeni dużo. Z tego dwa pokoje, gdzie absolutnie nikt mi się nie wtrąca. A źle, bo pokoje są dość ciemne (niewielkie w sumie okna, często za nimi drzewa), bardzo zimą wysuszone powietrze, bo wszyscy uwielbiają ciepło. I poza tym jednak domownicy mają dziwne wymagania co do otwierania okien :evil: , w dodatku zimą :olaboga: . Tak że nie wszędzie mogę parapety wykorzystać, ale robię co mogę :)

W kwestii nazw, cóż, przyzwyczajenie z czasów, gdy nie było tak powszechnej fotografii cyfrowej i tak świetnych narzędzi do publikacji i oglądania zdjęć. Teraz w sumie starczy powiesić fotkę i wiadomo, o czym się rozmawia, kiedyś było nieco inaczej. Czy lepiej, czy gorzej, to kwestia do dyskusji. Lubię wiedzieć co mam i raczej się o to staram, a błędy są i będą.

Dziękuję za miłe słowa :)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 20:01 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
wiera pisze:
Pisałaś w wątku merytorycznym, że nie masz ręki do gruboszy, a tyle tu widzę zdrowych okazów. :clapping2: :flower6: Ja natomiast się zastanawiam, czy moja Crassulka nie ma czasem za dużej doniczki. Roślinka wys.10 cm. doniczka wys.8 cm. Ø10 cm. Jak sądzisz - proszę o odpowiedź
w TYM wątku. :papa2:


Kochana, ja jestem ostatnią osobą, którą o to powinnaś pytać! Gruboszka oglądałam już wcześniej, miałam takiego kiedyś, już nie mam. Z serca bym pomogła, ale cokolwiek poradziłabym, to chyba musiałabyś na odwrót robić. Morduję te grubosze naprawdę masowo :( Śliczne są te sierpowate, ech...

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 20:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Podoba mi się u Ciebie :clapping2: swoją ismenę też chyba potraktuję jako kwiat domowy - bo w ogrodzie to jakoś tak kwitnie, że nie zdążę się nią zachwycić - czy robisz jej zimę?
Adenium rozmnażane z pędu nie buduje kaudeksu ale za to szybciej kwitnie - ja wolę kaudeks, na kwiatkach mi nie zależy (dziwadło jestem jak te moje dziwadła :rotfl2: )
Jak by Ci się dużo dorstenii zrobiło to ja bardzo chętnie Cię uwolnię od nadmiaru przychówku ...
Chaos masz bardzo uporządkowany i z niecierpliwością czekam na kolejne cuda ...a w tajemnicy Ci powiem, że na początku mojej "kariery" zasuszyłam mamillarię :rotfl2: więc się nie przejmuj - to wszystko z nadmiaru miłości do posiadanych roślin robimy.

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 20:30 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5961
Pochwały: 32
BasiaK pisze:
I poza tym jednak domownicy mają dziwne wymagania co do otwierania okien :evil:


I dlatego tak mi brakuje w tych nowoczesnych oknach lufcików. Można je było otwierać, nie bacząc na kwiatki na parapecie.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2015 20:33 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Zdenerwowana pisze:
I dlatego tak mi brakuje w tych nowoczesnych oknach lufcików.


:clapping2: :clapping2: :clapping2: żądamy lufcików, natychmiast i już!!! :yahoo:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 995 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl