Dzisiaj jest 28.03.2024 10:37

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09.04.2017 08:55 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Brak zabezpieczenia forum przed zhakowaniem? Ok. Ja też wolałbym być na bardziej zabezpieczonym forum, ale.
Ale po co zabezpieczenia skoro takich zabezpieczeń po prostu nie ma.
Hakerzy bez problemu włamują się do banków, do Pentagonu, do Białego domu i do milionów mniej ważnych instytucji i na konta bardzo ważnych osób.
Czy np. z mojego forumowego konta coś ważnego ukradną?
Miłego dnia.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.04.2017 09:04 

Pochwały: 0
Wacławie mogą skraść piękną fotkę jeża :rotfl2:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.04.2017 09:09 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Józek, tego się właśnie obawiam. Muszę go bardziej zabezpieczyć porządnym hasłem. :thumbsup:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 09:02 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jeżeli haker przechwyci wyłącznie adres e-mail, to jeszcze nie najgorzej, można się tylko obawiać zalewu spamu w skrzynce. Ale nikt mi jakoś nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy może również przechwycić hasło do logowania. A wielu z nas używa tego samego hasła zarówno w "zabawowych" serwisach, jak choćby to forum, jak i w poważniejszych, np. do logowania się do swojego banku. Co rzecz jasna jest głupotą tak czy siak, ale przy sygnalizowanych brakach zabezpieczeń być może będzie zabójcze. Chętnie bym się dowiedziała, jak to z tym przechwytywaniem haseł jest. Jakiś problem jest i póki nie mam dokładniejszych informacji, to go zbywać wzruszeniem ramion i dowcipami nie będę :(

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 18:15 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
"Jeżeli haker przechwyci wyłącznie adres e-mail, to jeszcze nie najgorzej, można się tylko obawiać zalewu spamu w skrzynce. "

Właśnie pocztą elektroniczną przychodzą programy phishingowe, trojany i wiele innych niebezpieczeństw. Wystarczy kliknąć nawet niechcący na załączony plik i może być po komputerze. Podstawowa zasada to nieotwieranie plików przesłanych od nieznanych nadawców.

A słynne przypadki o zablokowaniu komputera? Przecież cyberprzestępcy musieli znać adresy. Pytanie - skąd?

Przez długi czas byłam atakowana mailami z informacją, że moje konto bankowe zostało zablokowane. Nadawcy (bardzo różni) tej informacji mieli ukraińską domenę poczty elektronicznej. W celu odblokowania konta należało wejść na podaną w linku stronę banku, oczywiście fałszywą.
Sprawa była głośna w mediach, było wiele ostrzeżeń.
Kwestią zasadniczą, której nikt nie tknął jest - w jaki sposób przestępcy uzyskali adresy mailowe klientów banku. Są dwie możliwości - sprzedaż danych, czego nie wykluczam albo brak zabezpieczenia bazy danych. Powód milczenia to niestety brak zabezpieczenia interesów klientów przez banki.

Banki oraz fachowcy od zabezpieczeń podkreślają, że każdorazowo gdy logujemy się na jakiejkolwiek stronie, należy spojrzeć na pasek adresu i kłódkę. Nawet może być istotny w odróżnieniu strony fałszywej od rzeczywistej początek adresu, tj. https lub http.


Panowie niech się martwią o zdjęcie jeża i Pentagon.
Ja natomiast wolę być ostrożna - oczywiście w miarę moich możliwości, aby nie okazało się któregoś dnia, że np. jestem dłużniczką na kilka milionów $ jakiejś firmy z drugiego końca świata.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 18:57 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Mira pisze:

Najważniejsza wg mnie jest tu możliwość dostępu do adresu poczty elektronicznej użytkownika i w związku z tym wszelkie konsekwencje np. phishingowe programy, trojany, fałszywe maile itd.

Mirka bez przesady, na tysiącach blogów mamy dostęp do adresów poczty mailowej i nikt z tego problemów nie robi.
Problemem może być sam ciekawy użytkownik klawiatury który klika tam gdzie nie powinien np. w treści dla dorosłych. :thumbsup:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 19:41 

Pochwały: 0
Wacław u mnie na laptopie u samego dołu pokazuje się pasek "Wyświetlana jest tylko bezpieczna zawartość" i "Jakie jest zagrożenie" Tak jest od kilku dni.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 19:50 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Może nie jesteś zorientowany w temacie, ale skrzynki mailowe podane na blogach w przeważającej liczbie zostały stworzone wyłącznie na użytek kontaktów między autorami blogów i osobami komentującymi.

Nikt odpowiedzialny nie podaje do szerokiej publicznej wiadomości np. na blogu (gdzie ma się do czynienia z różnymi odchyleńcami) adresu mailowego służącego do obsługi np. konta bankowego czy zakupów lub kontaktów prywatnych. Pomijam zaśmiecanie skrzynki.

Każdy użytkownik internetu może mieć dowolną ilość skrzynek pocztowych wykorzystywanych w określonych celach, podobnie jak adresów IP.
Szczególnie na stronach o tematyce mogącej stanowić zainteresowanie odpowiednich służb różnych dziedzin, adresy IP są zmieniane przez użytkowników nawet kilka razy dziennie (przy użyciu powszechnie dostępnych programów). Podobnie zakamuflowane są skrzynki pocztowe.

Natomiast jeśli chodzi np. o FB, to bywa różnie, ale dla wielu osób podanie swojego jedynego adresu mailowego stało się udręką.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 19:58 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Narcyz123 pisze:
Wacław u mnie na laptopie u samego dołu pokazuje się pasek "Wyświetlana jest tylko bezpieczna zawartość" i "Jakie jest zagrożenie" Tak jest od kilku dni.


To znaczy, że program antywirusowy blokuje informacje niewiadomego pochodzenia, niepewne co do bezpieczeństwa dla komputera itp. np. reklamy czy inne bzdety. Ignoruj ten komunikat i ciesz się z zabezpieczenia.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.04.2017 20:05 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Józek, Mirka już ci odpowiedziała, a taki pasek pokazuje się i u mnie, ale tylko na niektórych portalach. :thumbsup:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl