Dzisiaj jest 29.03.2024 16:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28.05.2014 20:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Nie wiem na czym polegała niedawno przeprowadzona modernizacja serwera i jakie pozytywne zmiany miała na celu (i na pewno kosztowała niemało) , ale dla nas – użytkowników, nie są one praktycznie dostrzegalne.

Osobiście miałam nadzieję, że w związku z modernizacją serwera będą nowe możliwości i zdecydowanie poprawi się strona wizualna Forum. Mam tu na uwadze wielkość zdjęć - nie po kliknięciu w celu ich powiększenia, ale właśnie bez potrzeby klikania. Wszystkie portale o tematyce ogrodniczej przyciągają uwagę wspaniale wyeksponowanymi zdjęciami a Forum ŚK jest niestety, negatywnym unikatem w tej dziedzinie.

Otwierając wątek użytkownika, który dla swoich zdjęć korzysta z serwera ŚK, widzimy mało atrakcyjne miniaturki. Na takich miniaturowych zdjęciach nie można dostrzec piękna krajobrazu ogrodu, urody rośliny nawet gdy jest zdjęcie makro, zdjęcie wygląda często fatalnie, pomimo że jest doskonałej jakości. W rezultacie wątki użytkowników prezentujących swoje przepiękne ogrody i rośliny, są po prostu o wiele mniej atrakcyjne niż na to zasługują.
W takiej sytuacji nie dziwi więc odchodzenie użytkowników na inne fora czy ich zdecydowanie większa aktywność na forach innych portali, gdzie mogą w odpowiedni sposób pokazać swoje rośliny. Nie można też spodziewać się przyciągnięcia większej liczby nowych użytkowników. Każdy marketingowiec wie jak istotna jest reakcja na bodźce wzrokowe a ocena merytoryczna to sprawa dalsza.


I na koniec przy okazji – w następnych komunikatach o modernizacji życzyłabym sobie bardziej poważnego traktowania użytkowników Forum. Informacja, że problemy z logowaniem mogą mieć miejsce „do jutra” jest co najmniej nieprecyzyjna. W rezultacie to „jutro” było codziennie przez kilka dni i mogło wydłużyć się w nieskończoność . Każdy portal szanujący użytkowników podaje w takich sytuacjach datę.

Więcej szacunku, Panowie dla użytkowników (i nie tylko) !

Nie ma chyba potrzeby uświadamiać Wam, że gdyby nie było tu nas – użytkowników, Was również by tu nie było.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.05.2014 20:48 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Ja w całości popieram zdanie Miry zawarte w powyższym poście.
Do wielkości zdjęć obecnie trochę już się przyzwyczaiłam, ale to nie zmienia faktu, że rok temu, jak przyszłam na to forum, wielkość zdjęć jaka tu była dozwolona, nie zachęcała do bywania. Początkowo próbowałam wklejać zdjęcia przez hosting zewnętrzny, ale to niewiele dało, ponieważ wyświetlone na forum i tak były zmniejszone.
Na forum ogrodniczym zdjęcia są najważniejsze, ponieważ to one pokazują rośliny i zachęcają do ich uprawy. I jako takie powinny być właściwie wyeksponowane.
Na innych forach ogrodniczych można wklejać zdjęcia odpowiedniej wielkości, dla oglądających.

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.05.2014 10:38 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Jak już wspominałem w innym wątku zmiany były konieczne. Miały one zostać przeprowadzone szybko i sprawnie. Okazało się jednak, że pojawiły się problemy. Obecnie jest już wszystko ok i przez najbliższe lata nie przewiduje się zmian na tej płaszczyźnie.

Pod względem technicznym wykonano bardzo dobrą robotę. Może na razie zmiany nie są za bardzo widoczne, ale w najbliższej przyszłości będą.

Jedną z pierwszych zmian, będzie możliwość dodawania większych zdjęć. Sprawą zajmuje się Admin od spraw technicznych. O wszystkich zmianach będę informował.

Na sam koniec chciałbym jeszcze raz przeprosić za zaistniałą sytuację, także w imieniu zarządzających Serwisem Świat Kwiatów. Nikt nie chce działać na niekorzyść Użytkowników Serwisu. Czasem nie jest tak jak być powinno, ale z pewnością będziemy się starać, aby było tylko lepiej.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.05.2014 19:33 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2012 20:54
Posty: 1954
Pochwały: 9
Dziękuję za informacje i cieszę się, że piękne ogrody i rośliny będę oglądać pokazane tak, jak na to zasługują.

_________________
Pozdrawiam
Mira
Ogrod na balkonie: sezon 2015 i nastepne
Ogrod na balkonie 2014
Moj zielony kacik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.06.2014 12:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Ja również dziękuję za informację.
Osobiście wolałabym, żeby na forum, zamiast 10 malutkich zdjęć, można byłoby wklejać np. 5 większych - (minimum 640x480 pikseli) i takie byłyby widoczne bez klikania i zmniejszania po wklejeniu.
Mój wniosek poddaję pod przemyślenie. Bo te ograniczenia zakładane przy wielkości zdjęć wynikają chyba z braku miejsca na większe. Więc lepiej jest ograniczać ilość a nie jakość, bo kto chce oglądać coś , co nawet trudno zgadnąć co to.
Przypominam, ze chodzi tutaj o rośliny, jakie powinny być dobrze widoczne dla każdego oglądającego.
pozdrawiam.

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.06.2014 15:34 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Obecnie miejsca na serwerze mamy bardzo dużo. Nie wiem jeszcze czy technicznie będzie to możliwe. Miejmy nadzieję, że tak :) Jak się dowiem, dam znać :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.06.2014 16:56 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Witam,

maksymalny rozmiar zdjęcia dołączonego w formie załącznika to 1MiB, przy czym ze względu na szablon, wyświetlana jest miniatura, której maksymalny rozmiar to 535px. Po kliknięciu w miniaturkę otworzy się zdjęcie w rzeczywistym rozmiarze.

Rozmiar zdjęć z hostingu zewnętrznego bez zmian. Chciałbym zaznaczyć, że zdjęcia zbyt duże, są automatycznie zmniejszane do rozmiaru, który nie spowoduje "rozjechania się" szablonu Forum.

Ze względów technicznych, nie ma możliwości dodania zdjęcia, którego rozmiar jest większy niż podane wcześniej wartości.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2014 12:09 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i życzę aby korzystanie z naszego forum było dla nich radością, aby poszerzali tutaj swoją wiedzę i zawiązywali nowe, wspaniałe, serdeczne przyjaźnie - dla mnie to jest cenne, że wracam tutaj tak, jak się wraca do najbliższych. DLA MNIE NAJWAŻNIEJSI NA FORUM SĄ LUDZIE, SERDECZNA ATMOSFERA I WIEDZA, KTÓRĄ WSZYSCY TAK CHĘTNIE SIĘ DZIELĄ nie przeszkadzają mi chwilowe awarie, bo one zdarzają się wszędzie, nie techniczna strona zdjęć tylko serce jakie zostało w ich zrobienie włożone i mam nadzieję, że jeszcze wiele, wiele czasu spędzę w gronie tak wspaniałych, pełnych pasji ludzi! :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.06.2014 20:06 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2013 10:05
Posty: 7112
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 22
Cytuj:
maksymalny rozmiar zdjęcia dołączonego w formie załącznika to 1MiB, przy czym ze względu na szablon, wyświetlana jest miniatura, której maksymalny rozmiar to 535px. Po kliknięciu w miniaturkę otworzy się zdjęcie w rzeczywistym rozmiarze.

Przed chwilą próbowałam wkleić zdjęcie rozmiar 411 KB (1024 x 768), które nie przeszło przez hosting wewnętrzny jako załącznik.
Informacja jaka tam się wyświetliła, podała, że największy rozmiar zdjęcia to 800 x800. To jak to jest, bo z powyższej informacji nie wynika ograniczenie rozmiaru zdjęcia do 800 x 800, tylko 1 MB.
----------------------------------------------------------------------
Żeby zamknąć już ten temat, muszę wyjaśnić, że wypróbowałam nowe możliwości i stwierdzam, że można w załączniku wklejać zdjęcia wielkości 800 x 800 przy czym dopuszczalny "ciężar" zdjęcia jest bardzo wysoki i nie stwarza już problemów przy przesyłaniu. (Dotychczas było nie więcej niż 256 Kb). Po kliknięciu w miniaturę na forum wyświetla się całe zdjęcie, takie jak było przesłane , nie jest przeskalowane.
pozdrawiam. :flower4:

_________________
Halina.

Działka, moje hobby i relaks II
Działka, moje hobby i relaks III

Działka, moje hobby i relaks IV
Działka, moje hobby i relaks cz. V
Działka, moje hobby i relaks - cz. VI


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.06.2014 10:54 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale wcześniej nie miałem możliwości.

Dokładnie jest tak jak napisałaś Hanaa. Poprawiłem już zapis w Regulaminie, aby wszystko było jasne.

Zapis o tym, że mniaturka zdjęcia ma rozmiar 535px jest na razie nieaktualny. Obecny szablon forum jednak nie podołał, dlatego też musiałem rozmiar miniaturki zmniejszyć do 450px. Taka wielkość jest gwarantem, że zdjęcia będą wyświetlały się prawidłowo.

Mam nadzieję, że szablon zostanie odświeżony i powrócimy do wcześniejszych ustawień.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl