Dzisiaj jest 20.04.2024 03:25

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09.02.2017 17:44 

Pochwały: 0
Bogdanie te ukorzeniane zrazy kwitły w jakim kolorze? Może na biało? :rotfl2:
Mietek ja takie korzenie jak pokazałeś na fotce obciąłem, obwód z nimi byłby bardzo duży. Obcinałeś może swoje adenia?
Chcę zaszczepić wielogatunkowca który kwitłby w różnych kolorach, dlatego potrzebne mi zrazy, szczególnie z kwiatami pełnymi. :rotfl2:


Na górę
  
 
Post: 09.02.2017 18:12 

Pochwały: 0
Narcyz123 pisze:
Mietek ja takie korzenie jak pokazałeś na fotce obciąłem, obwód z nimi byłby bardzo duży.
- a dlaczego obciąłeś, przecież korzenie to jedna z podstawowych "ozdób" Adenium i główne "drogi", którymi roślina pobiera pokarm z podłożą. Naprawdę bardzo :shock: dziwię się, że wykonałeś ten "zabieg amputacji" na roślinach.
Narcyz123 pisze:
Obcinałeś może swoje adenia?
- nie obcinałem, jeżeli będę obcinał, to będę pamiętam o Twoim "zapotrzebowaniu" i dam Tobie znać.


Na górę
  
 
Post: 09.02.2017 18:36 

Pochwały: 0
Obciąłem ponieważ chciałem uzyskać kształt kaudeksu, który mnie się podoba. :rotfl2:


Na górę
  
 
Post: 10.02.2017 11:04 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Akwelan_45 pisze:
Nasiona kupowałeś u nas w kraju czy sprowadzałeś z zagranicy ?


Kupowałem na ebayu.

Narcyz123 pisze:
Bogdanie te ukorzeniane zrazy kwitły w jakim kolorze? Może na biało? :rotfl2:


Kwitły na czerwono, po niedzieli zapowiadają wyższe temperatury, to możemy zaryzykować z wysyłką białych. Napisz adres na pw.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.02.2017 11:26 

Pochwały: 0
Nie wiem czy ryzykować już teraz, czy jeszcze zaczekać.


Na górę
  
 
Post: 11.02.2017 15:26 

Pochwały: 0
Dzisiaj ostatnie moje Adenium, które traktowałem trochę po "macoszemu", tz. od momentu wysiewu nie było jeszcze przycinane i od końcowych dni listopada 2016 roku, nie było podlewane. Dzisiaj dostało nową doniczkę i nowe świeże podłoże:

Obrazek

Obrazek

- Adenium mierzy 42 cm wysokości.

Obrazek

- co do dalszego postępowania z tym Adenium, będę decydował w czasie pełnej letniej wegetacji. Najprawdopodobniej, będę na nim szczepił zrazy z innych moich Adenium.
Dzisiaj słoneczny piękny dzień, chociaż w miejscach ocienionych, zimny, "ostry" wiatr dokuczał, natomiast na moim obudowanym balkonie w godzinach południowych, można było już swobodnie opalać się, przy letniej - lipcowo - sierpniowej temperaturze:

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 12.02.2017 14:23 

Pochwały: 0
Ładne adenia, bardzo podoba mi się żyrafa, jest zjawiskowa.
Mieczysławie sprzedasz mi zrazy adenium do szczepienia?


Na górę
  
 
Post: 12.02.2017 14:57 

Pochwały: 0
Narcyz123 pisze:
/ ... / Mieczysławie sprzedasz mi zrazy adenium do szczepienia?
- zbyt wcześnie na podejmowanie decyzji o przycinaniu moich Adenium na zrazy. Moje rośliny są po przesadzeniu, zaczynają wzrost. Niewiele roślin z mojego wysiewu już kwitło mimo, że część Adenium ma już po siedem lat (warunki parapetowe w bloku, nie są zbyt "przyjazne" dla "normalnej" wegetacji tych roślin). Czekam na kwiaty na moich roślinach, żeby wiedzieć co mam, tz. jakimi kwiatami zakwitną. Jeżeli będę na 100% pewien, jakie kwiaty "produkują" moje rośliny, to pozostawię sobie po jednej roślinie z danego "typu" kwiatów, a roślin powtarzających kolorystycznie i w kształcie kwiaty, będę się pozbywał. Mam zbyt mało miejsca, żebym mógł sobie pozwolić na trzymanie na parapecie, 25 - 30 rozrastających się roślin szczególnie, że preferuję u tych roślin rozrost korzeni i kaudexu, które to cechy u Adenium po kwiatach, stanowią o ładnym wyglądzie rośliny.
Zrazy z jakich Adenium Ciebie interesują ?
Adenium, które sprowadziłem z Tajlandii w najbliższym sezonie - sezonach nie planuje przycinać, są zbyt "skromnie" rozkrzewione.


Na górę
  
 
Post: 12.02.2017 15:10 

Pochwały: 0
Wszystkie kolory oprócz pełnej czerwieni. Mogą być różowe.


Na górę
  
 
Post: 13.02.2017 10:30 

Pochwały: 0
Podłoże typowo mineralne przypadło "do gustu" posadzonym w nie Adenium. Dzisiaj fotki dwóch moich Adenium Thai socotranum, które posadziłem w mineralne podłoże:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- patrząc na kolor, wielkość liści sądzę, że podłoże zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebne i wykorzystują rośliny do normalnego wzrostu.
Adenium obesum i Adenium arabicum posadzone w podłoże mineralne, szybciej "startują" z rozwojem - wybudzaniem się, niż Adenium posadzone w podłoże organiczne, co najprawdopodobniej wiąże się z różnym terminem przesadzania, jak również z różnym stopniem spoczynku zimowego w jakim znajdowały się poszczególne egzemplarze. Fotki z różnym stopniem "budzenia" się Adenium, pokażę w następnym wpisie.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl