Dzisiaj jest 29.03.2024 09:37

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07.02.2017 10:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
To nie wszystkie :rotfl2: . Pokażę jeszcze różnice między dwoma, może trzema wysianymi w tym samym czasie, w tych samych warunkach rosnące i wg opisu, te same kolory, niestety kwiatów jeszcze nie było . Zacząłem już powoli nawozić fertisalem
Załącznik:
IMG_5149.JPG
IMG_5149.JPG [ 1.5 MiB | Przeglądany 989 razy ]

ten dwa lata temu przeszedł zabieg amputacji jednego z korzeni, rana wyczyszczona i zabliźniona. Dwa teoretycznie takie same, ale widać różnice
Załącznik:
IMG_5148.JPG
IMG_5148.JPG [ 1.84 MiB | Przeglądany 989 razy ]

i jeszcze ten poprzedni z innej strony
Załącznik:
IMG_5152.JPG
IMG_5152.JPG [ 1.46 MiB | Przeglądany 989 razy ]

jeden ze starszych jeszcze nie kwitł
Załącznik:
IMG_5147.JPG
IMG_5147.JPG [ 1.45 MiB | Przeglądany 989 razy ]

też po przejściach, dlatego położyłem go na kamieniu, żeby nie rzucała się w oczy brzydka rana .

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.02.2017 11:08 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Bogdanie, czym zabezpieczałeś rany po amputacjach? zdrowo wyglądają i brzuchato ... :rotfl2:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.02.2017 12:28 

Pochwały: 0
Piękna kolekcja - do tej pory mało się chwaliłeś nimi. Jak dodamy do tego twoje siewki, to masz duży kolekcjonerski zbór.


Na górę
  
 
Post: 07.02.2017 14:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Majanda12 pisze:
Bogdanie, czym zabezpieczałeś rany po amputacjach? zdrowo wyglądają i brzuchato ... :rotfl2:

Wtedy miałem mieszankę cynamonu, węgla drzewnego i przeterminowanego ukorzeniacza. Teraz po cięciu smaruje maścią, ale czasem używam w/w mieszankę .
Narcyz123 pisze:
Piękna kolekcja - do tej pory mało się chwaliłeś nimi. Jak dodamy do tego twoje siewki, to masz duży kolekcjonerski zbór.

Wczoraj robiłem szybki remanent i okazało się, że do 300 mi trochę brakuje :rotfl: . Samych maleństw wysianych od grudnia 2015 do maja 2016 mam nieco ponad 200 :lol: :shock:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.02.2017 16:12 

Pochwały: 0
karlor pisze:
/ ... / Samych maleństw wysianych od grudnia 2015 do maja 2016 mam nieco ponad 200 :lol: :shock:
- będzie sporo zajęcia latem przy podlewaniu, "plewieniu", przesadzaniu. Wysiewałeś nasiona o konkretnych kolorach, kwiatach pojedynczych, pełnych, wyłącznie nasiona Adenium obesum czy również arabicum ? Pytam, ponieważ ciekawi mnie, czy "sprawdzą" się w praktyce, deklarowane przez oferenta kolory kwiatów.


Na górę
  
 
Post: 08.02.2017 13:29 

Pochwały: 0
Ostatnie kwiaty

Załącznik:
Kwiaty adenium 001.JPG
Kwiaty adenium 001.JPG [ 114.44 KiB | Przeglądany 1065 razy ]


Załącznik:
Kwiaty adenium 003.jpg
Kwiaty adenium 003.jpg [ 144.99 KiB | Przeglądany 1065 razy ]


Załącznik:
Kwiaty adenium 002.JPG
Kwiaty adenium 002.JPG [ 114.38 KiB | Przeglądany 1065 razy ]


Na górę
  
 
Post: 08.02.2017 16:37 

Pochwały: 0
:thumbsup: ładne kwiatuszki, szczególnie cieszą o tej porze roku, gdy za oknem dwucyfrowy mróz :clapping2: .

Moje Adenium po przesadzeniu w świeże podłoże w różnym stopniu podejmują wzrost, wyraźnie widać, że akceptują "przeprowadzkę" i "smakują" im składniki pokarmowe zawarte w nowym podłożu, zarówno w tym mineralnym, jak i "typowym moim" organicznym. Przesadzając rośliny, "powyciągałem" je nad podłoże, dla porównania ile urosną - pogrubieją przez ten sezon, pomierzyłem im obwody, tuż przy podłożu jeżeli zgrubieją, będzie można "zakwalifikować" je, jako dolna część kaudexu:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

- wstawiam miniaturki fotek, ponieważ gdy wstawię większy rozmiar zdjęć, system Forum zgłasza mi błąd i nie wczytuje mojego wpisu z fotkami. Następne fotki w kolejnym wpisie.


Na górę
  
 
Post: 08.02.2017 17:02 

Pochwały: 0
karlor pisze:
/ ... / ten dwa lata temu przeszedł zabieg amputacji jednego z korzeni, rana wyczyszczona i zabliźniona.
- jeżeli rana na Twoim Adenium została zdezynfekowana Adenium rośnie, to za jakiś czas możesz spodziewać się ładnego zabliźnienia rany i kwiatów na roślinie.
- kupując w Tajlandii Adenium o pełnych kwiatach otrzymałem roślinę, której prawdopodobnie z przyczyn chorobowych usunięto ponad 80% kaudexu przy podstawie rośliny:

Obrazek

Obrazek

- po otrzymaniu przesyłki, byłem trochę zawiedziony i miałem obawy czy coś z tej rośliny będzie. Widać, Adenium to "twarde" rośliny, nic sobie z takiego ubytku masy nie robiła i już w tym samym roku jak ją otrzymałem kwitła kilkoma kwiatami. Obecnie, po przesadzeniu w nowe podłoże, już podejmuje wzrost:

Obrazek

Tajlandczycy zapewne mają wypracowane metody postępowania w takich przypadkach, a przede wszystkim ich klimat zapewne lepiej sprzyja gojeniu się tak rozległych ran na roślinach.


Na górę
  
 
Post: 09.02.2017 15:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Akwelan_45 pisze:
Wysiewałeś nasiona o konkretnych kolorach, kwiatach pojedynczych, pełnych, wyłącznie nasiona Adenium obesum czy również arabicum ? Pytam, ponieważ ciekawi mnie, czy "sprawdzą" się w praktyce, deklarowane przez oferenta kolory kwiatów.

Miałem 25 odmian adenium obesum, pełne i pojedyncze kwiaty. Najwiecej było z czerwienią, ale były tez żółte, białe i fioletowe. Myśle, że w tym roku może któreś pokaże kwiaty. Ze 100 nasion a.arabicum, które zakupiłem w tamtym okresie nie wzeszło żadne :wallbash: . Wysiewane były w różnych terminach.
Akwelan_45 pisze:
- kupując w Tajlandii Adenium o pełnych kwiatach otrzymałem roślinę, której prawdopodobnie z przyczyn chorobowych usunięto ponad 80% kaudexu przy podstawie rośliny:.

Bardzo ładnie zabliźniona rana, moja nie wyglada tak, ale cieszę się, że udało mi się uratować .
Akwelan_45 pisze:
Przesadzając rośliny, "powyciągałem" je nad podłoże, dla porównania ile urosną - pogrubieją przez ten sezon, pomierzyłem im obwody, tuż przy podłożu jeżeli zgrubieją, będzie można "zakwalifikować" je, jako dolna część kaudexu:.

Ładna rozłożysta podstawa, a co za tym idzie okazały obwód :thumbsup:
Narcyz123 pisze:
Ostatnie kwiaty

Cieszą szczególnie o tej porze.

A to badylki ukorzenione latem, widać że mają chęć do życia
Załącznik:
IMG_5125.JPG
IMG_5125.JPG [ 1.66 MiB | Przeglądany 1020 razy ]

i jeszcze jeden :yahoo:


Załączniki:
IMG_4884.JPG
IMG_4884.JPG [ 1.44 MiB | Przeglądany 1020 razy ]

_________________
Pozdrawiam Bogdan
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.02.2017 16:06 

Pochwały: 0
karlor pisze:
Ze 100 nasion a.arabicum, które zakupiłem w tamtym okresie nie wzeszło żadne :wallbash: . Wywiewane były w różnych terminach.
- ja nie wysiewałem tak dużych ilości, ale do jakości nasion które wysiałem miałem dużo więcej szczęścia. Wszystkie jeżeli dobrze pamiętam powschodziły. Część Adenium arabicum z mojego wysiewu nadal u mnie rosną, obecnie poprzesadzane w świeże podłoże. W różnym stopniu budzą się do wegetacji. Nasiona kupowałeś u nas w kraju czy sprowadzałeś z zagranicy ?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl