Dzisiaj jest 26.04.2024 00:15

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19.01.2014 12:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Iwonko, gdzie zniknelas na miesiac?
Znow problemy ze zdrowiem?
Wracaj, i powiedz, co tam twoje siewki.

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.01.2014 16:17 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Iwonko, pięknie prowadzony wątek - chętnie bym go przeniosła do działu sukulentowego bo tam już są dwa takie tematy adeniowe i łatwiej będzie znaleźć .... co Ty na to? :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.01.2014 23:02 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.01.2014 22:54
Posty: 79
Pochwały: 0
Witaj Iwona.Super,że udało wyhodować Ci się takich "brzuchaczy".Chyba sama spróbuję.Pozdrawiam Kasia :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

_________________
Pozdrawiam Kasia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 17:36 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
Witam Was serdecznie i pozdrawiam :flower3:

Niestety problemy z moim zdrowiem i syna i inne kłopoty:(
Nie chcę jednak o tym rozmawiać...

Pamiętam o Was drogie użytkowniczki i użytkownicy i cieszę się że mogę tu znowu zagościć :clap:

Po krótce podzielę się informacjami o moich kwiatkach.
Niestety po zimie ogromne spustoszenie. Wszystko poumierało nawet te które nie wymagały prawie podlewania.
Najbardziej mi żal stapelii gigantei. Urosła olbrzymia, masa odnóżek a kwiatów włochatych i niezmiernie "pachnących cudnym aromatem" bez liku. Sąsiadka z podziwu wyjść nie mogła.
Cała obumarła a sąsiadki odnóżki (które jej podarowałam) również:(
Może gdzieś odnajdę zdjęcia to pochwalę się nią.

Adeniaczki przetrwały choć nie wszystkie. Chuderlak i ten krzywusek z którym wiązałam wielkie nadzieje i plany niestety obumarł.

Biorąc pod uwagę moje poprzednie zdjęcia łatwo domyśleć się że niedługo będą miały swoje 1-sze urodziny.

Pozwólcie że pokażę Wam jak teraz wyglądają i co się z nimi dzieje.

Dodam że wszystkie cięcia zostały posmarowane maścią ogrodniczą eko-derma. Polecają cynamon+węgiel (ten leczniczy) ale wykorzystałam to co miałam. Dwa adeniaczki to przeżyły i rozdwoiły się mam wiec nadzieję że innym to też nie zaszkodzi.

Czekam z nadzieją że wszystkie będą zdrowe i rozdwojone no ale cóż kto wie jak będzie.

Miło mi tu znowu gościć i pozdrawiam Was serdecznie życząc słoneczka którego u mnie chwilowo brakuje :sun:


Załączniki:
Komentarz: 14 szt. 20-tego przeszły "operację" tzn. ucięty stożek i korzeń główny. Posadzone na plastikowym krążku. Podłoże to ziemia do palm + wermikulit + perlit w równych proporcjach.
1.jpg
1.jpg [ 132.48 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: Kolejne 6 szt. Podłoże takie samo i również na krążkach.
2.jpg
2.jpg [ 187.21 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: Tutaj inaczej. Te dwa w jednej doniczce które już są rozdwojone zostały ucięte ok. 3 tygodni temu. Pozostałe dwa 20-tego. Te są posadzone jedynie w mieszance wermikulit+perlit w stosunku 1:1. Doniczki w większym pojemniku do którego co kilka dni dolewam ok. 1cm wody. Jak widać chyba "hydroponika" im służy.
3.jpg
3.jpg [ 220.56 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: Te trzy zostały jeszcze drastyczniej potraktowane. Otóż odcięłam całą "bryłkę" korzeniową +ok 1 cm a także stożek. Posadzone również w doniczce wermikulit+perlit a tą w nieco większej do której oszczędnie dolewam wody.
4.jpg
4.jpg [ 235.47 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: A tu na deser posiane 22-ego maja kloniki pokojowe. Zdziwiło mnie to ogromnie ponieważ po 2-óch dniach część już wyglądała spod ziemi:) jest ich ok 70 szt. Ciekawe ile ładnie podrośnie:)
5.jpg
5.jpg [ 229.57 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: Hmm:) a to zjedzony w zeszłym roku ananas. Czeka na przesadzenie ale jest zimno i deszczowo. Czekamy więc na ładniejszą pogodę.
6.jpg
6.jpg [ 204.31 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: A to kilka maluchów które wczoraj w szybkim tempie musiały z balkonu wrócić do domu. Proszę nie patrzcie na bałagan i rozmaite "ozdóbki" dookoła ale w domu trwa "czyszczenie" szafek i wywalam jak leci.
7.jpg
7.jpg [ 241.57 KiB | Przeglądany 723 razy ]
Komentarz: W zeszłym roku miałem ok. 4 cm i jestem prezentem od "karolina3831" ze Świata kwiatów". Nie wiem jak się nazywam ale urosłem jak diabli:)
Łodyga jest mechata i delikatna w dotyku. Liście po poruszeniu wydają niezbyt miły lekki zapach. Zakwitł już w zeszłym roku kiedy był o 2/3 mniejszy. Jego kwiat to długa tubka jak lejek ok 25 cm biały a potem lekko żółty. po przekwitnieniu wydaje nasiona w zielonej kolczastej kuli. Kto wie jak się nazywam?

8.jpg
8.jpg [ 233.16 KiB | Przeglądany 723 razy ]

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Ostatnio zmieniony 29.05.2014 20:09 przez babolek, łącznie zmieniany 2 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2013 07:16
Posty: 3068
Pochwały: 9
Iwonko :kisshug:
To mi przypadl zaszczyt jako pierwszej powitac cie znow, po takiej dlugiej przerwie.
Jak dobrze, ze z twoim zdrowiem unormowalo sie na tyle, ze mozesz znow z nami byc.
Coz, nieobecnosc w domu musiala sie odbic na roslinkach. Ale widac, ze juz przystapilas do dziela i masz kolejne nowe siewki :clapping2:
Czy ten twoj NN to nie jest czasem datura?
Trzymam kciuki za was wszystkich i ciebie i rislinki.

_________________
Kwiatowe eksperymenty
Kwiatkowe eksperymenty II
Kwiatkowe eksperymenty III
Niezwykłe opowieści

''Jest tylko jeden kraj - ziemia, tylko jedna rasa - ludzkosc i tylko jedna religia - milosc ''
Renata
Nie mam polskich znakow w komputerze


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 18:03 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
Majanda12 pisze:
Iwonko, pięknie prowadzony wątek - chętnie bym go przeniosła do działu sukulentowego bo tam już są dwa takie tematy adeniowe i łatwiej będzie znaleźć .... co Ty na to? :heart:


Nie mam nic przeciwko jeśli to ma przynieść jakąś pomoc innym czy poradę. Ja sama dopiero uczę się i eksperymentuję. Na razie nie jest źle chyba:)

Miłego wieczoru życzę:)

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 18:06 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
:flower3: Witaj! cieszę się, że wróciłaś i w takim razie (skoro mam Twoją zgodę :thankyou: ) przenoszę wątek ...

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 18:17 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
Witaj Renatko:) :flower4:
I odwzajemniam się :kisshug:

Ja nie mam zielonego pojęcia czy to datura czy nie^^
Trzymaj kochana kciuki za wszystkie adenium bo zdrowo je ogołociłam. Teraz im się przyglądam i myślę że niektóre mocniej mogłam przyciąć.

Nie kosztuje to dużo zachodu, sporadycznie się podlewa więc nie jest ciężko. Takie roślinki dla mnie są w sam raz :rotfl2:
Zaraz po "operacjach" dostały trochę nawozu do kaktusów. Trochę bo jak było widać rosły sobie spokojnie na samej wodzie.

Już mam zakupione nowe nasionka. Tylko 3x po 5 szt. ale nie mam siły na pocztę pójść odebrać.
Myślę że w piątek odbiorę a w sobotę namoczę nasionka.
I na tym zakończę sianie. Teraz tylko czekać czy cięcia przyniosą pożądany efekt i podzielić się:)

Szukam kochana kogoś kto mi sprzeda odnóżki stapelii gigantei bo brakuje mi jej widoku.
W wolnej chwili pooglądam sobie co ładnego Wam urosło i co przybyło:)
Mam nadzieję że teraz będę od czasu do czasu do Was zaglądać:)

Samych przyjemności życzę :hug4:

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 19:43 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33366
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Iwonko i Ty się nie bałaś tak ciąć. :shock: ale widać im to posłuży na dobre.Ciekawe mieszanki stosujesz :clap: czekam na relacje która najlepsza. :clap: :clap: Ale masz kloników. :rotfl2: :rotfl2: cały lasek będzie i jak ładnie zeszły.
A czy nn to nie jest to Datura tak jak pisała Renatka nie mylić z bieluniem zerknij tu

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.05.2014 20:29 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 14:55
Posty: 266
Pochwały: 0
Kasiu :flower3:

Oj trochę miałam obaw i zwlekałam, zwlekałam aż podjęłam tzw. "męską decyzję".
Coś kochana trzeba było zrobić. Sama nie wiem co z tego będzie...?
Oczywiście podzielę się informacjami za jakiś czas:)

Oj tak tak tak to mój kwiatek to Bieluń :))) a do tego indiański:)))
Każdy detal się zgadza:)
Dziękuję, po roku w końcu wiem^^

P.s. Napisałam że tak się przypatruję że mogłam mocniej co niektóre adenium przyciąć. No to właśnie je jeszcze przycięłam:)
Mam nadzieję że krzywdy im nie zrobiłam. Pozostało tylko czekać.
No i niech słoneczko wróci bo u mnie zimno jak by to była paskudna jesień:(

Myślę że jakieś 2 do 3 tygodni trzeba by poczekać... robię to pierwszy raz więc nie wiem czego się spodziewać.
Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za rozpoznanie mojego NN :)

_________________
Pozdrawiam Iwona
Adenium - moje początki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl