Dzisiaj jest 29.03.2024 12:47

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21.10.2008 21:59 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.10.2008 16:17
Posty: 32
Pochwały: 0
Witam :D
Dodaję nowy (mam taką nadzieje :) ) temat o Hibiskusach.
Jeśli takie posiadacie napiszcie Swoje spostrzeżenia.
A oto mój okaz :)
Pozdrawiam
Ola


Załączniki:
IMG_1085.JPG [30.37 KiB]
Pobrany 5538 razy

_________________
Pozdrawiam serdecznie :)
Ola
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 27.10.2008 10:32 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.10.2008 17:03
Posty: 6
Pochwały: 0
Olu jest śliczny,ale nic o nim niewiem,pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 27.10.2008 14:19 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.10.2008 16:17
Posty: 32
Pochwały: 0
Hibiskus to bardzo znana i zarazem efektowna roślina o pięknych kwiatach, należąca do rodziny ślazowatych (Malvaceae) pochodzi z krajów tropikalnych i podzwrotnikowych. Róża chińska, to gęsty, zawsze zielony krzew, o błyszczących i ciemnych liściach, o różnych kształtach, ostro zakończonych, oraz bardzo dekoracyjnych, dużych, lejkowatych kwiatach, pojedynczych lub pełnych, z wnętrza których wyrasta równie dekoracyjny słupek, wraz z pręcikami. W naturalnych warunkach ketmia osiągają nawet 5 metrów wysokości, a w naszych dochodzą do 2 metrów. Najczęściej spotykaną formę prowadzenia tego krzewu jest forma krzewiasta, ale można spotkać również formy drzewkowate (pienne). Ten gatunek charakteryzuje się tym, że już bardzo młode rośliny potrafią wydawać ogromne kwiaty, chociaż trwałość ich jest bardzo króciutka każdy z nich żyje zaledwie 1-2 dni. Niemniej jednak mnogość pąków sprawia, że od lipca do października możemy się zachwycać ich kwieciem. Dzięki pracom hodowlanym, uzyskano mnogość form róży chińskiej, co sprawiło, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych roślin doniczkowych i pojemnikowych. Paleta barw Hibiskus rosa- sinensis jest ogromne, obejmuje biel, czerwień, pomarańcz, róż, żółć, purpurę. Hibiskus rosa- sinensis uwielbia bardzo jasne i ciepłe stanowiska. Od czerwca roślinę można wystawić na wolne powietrze, w miejsce ciepłe i osłonięte od wiatru. W mokre i chłodne lata, lepiej zrezygnować z wynoszenia róży chińskiej na zewnątrz, ponieważ niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą jej bardzo zaszkodzić. Temperatura w okresie letnim, dość wysoka, a w okresie zimowym winna być na poziomie 12-15ºC, ponieważ zbyt niskie temperatury ją osłabiają i staje się ona podatna na szkodniki, a zbyt wysoka temperatura powoduje zbytnie wyciąganie się i żółknięcie liści. Róże chińskie hodowane w pomieszczeniach, z reguły kwitną mniej obficie niż te wystawiane na taras, balkon czy do ogrodu, ale za to dłużej, co wiąże się z tym, że wnoszone na jesieni rośliny z zewnątrz, od razu przechodzą w bardzo odmienne warunki, co się odbija na kwitnieniu. Hibiskus chiński lubi podłoże lekko próchnicze z dodatkiem piasku i torfu, którego pH powinno się wahać na poziomie 5,8- 6,5. W okresie kwietnia wymaga regularnego nawadniania tak, aby nie dopuścić nigdy do wyschnięcia bryły korzeniowej, co prowadzi do opadania pąków kwiatowych. W zimie podlewanie ograniczone, częstsze spryskiwanie. Ponieważ jest to roślina o bujnym kwitnieniu, to wymaga odpowiedniej ilości składników pokarmowych, dlatego też nawożenie rozpoczynamy od początku wzrostu do połowy sierpnia, raz w tygodniu. Później nawozimy mniej, aż do okresu spoczynku. Czasami wymagane jest korygowanie nieharmonijnego ułożenia krzewu, co czynimy na wiosnę poprzez przycięcie pędów głównych do połowy. Cięcia dokonujemy zawsze nad pączkiem zwróconym na zewnątrz. Odpowiednia pielęgnacja w tej kwestii sprawi, że ketmia będzie się pięknie rozkrzewiać. Przesadzanie odnośnie roślin młodych wymagana jest, co roku, zaraz z rozpoczęciem się wzrostu (luty) a rośliny starsze przesadzamy zdecydowanie rzadziej. Co do rozmnażania róży chińskiej, to tutaj nie ma zbytnich trudności i każdy bez trudu, poprzez lekko zdrewniałe wierzchołki pędów, uzyska wspaniałe rośliny. Do ukorzenienia wymagane jest ciepłe podłoże (24-26ºC), duża wilgotność powietrza (ukorzeniać pod przykryciem np. folią). Najodpowiedniejszy termin na tego typu rozmnażanie to maj- czerwiec. Ketmia - Hibiskus kwitnie od wiosny do jesieni.

Pozdrawiam
Ola

_________________
Pozdrawiam serdecznie :)
Ola


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 01.12.2008 17:46 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 04.11.2008 15:36
Posty: 6
Pochwały: 0
Cześć.To jest jeden z moich hibiskusów.Pozostałe na razie nie kwitną.Ten twój jest piękny.Ja nie mam żółtego,ale wysiałam nasionka i 2 wykiełkowały.ObrazekObrazek

_________________
Ania


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 01.12.2008 17:58 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2008 19:16
Posty: 341
Lokalizacja: opolskie
Pochwały: 0
No dobrze Olu, zimą temperatura winna wahać się w granicach 12-15 stopni. Powiedz, gzie trzymasz hibiskusa zimą, bo przecież w mieszkaniu jest za ciepło a kwiatek musi mieć jasno, więc piwnica odpada. Miałam hibiskusa, był piękny, jak go kupiłam, duży, na pniu, kwiaty pełne karminowe, ale zimą mi padł (opadły i kwiaty i liście). Źałuję, że go nie zostawiłam do wiosny - może by jeszcze coś z niego było.

_________________
Serdecznie pozdrawiam. Teresa

W barwach jesieni i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 01.12.2008 23:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.11.2008 22:24
Posty: 11
Pochwały: 0
Ależ PIĘKNOŚCI macie!!! WSPANIAŁE! Ja posiadam jedynie hibiskusy ogrodowe :cry: Też są ładne ale takie w domu cudowniejsze :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 02.12.2008 11:59 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.10.2008 16:17
Posty: 32
Pochwały: 0
Witam :)

Już odpowiadam swojego hibiskusa trzymam w mieszkaniu na parapecie okna zachodniego i cały czas mi kwitnie jak wariat ;) w pokoju jest temperatura około 21 stopni w dzień i koło 18-19 w nocy i nie ma włączonych kaloryferów w tym pokoju. A i jeszcze jedno dostaje dość dużo wody może to jest klucz do sukcesu :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie :)
Ola


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 04.01.2009 23:05 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2008 15:08
Posty: 176
Pochwały: 0
Olu bardzo wyczerpujaco opisalas uprawe hibiskusa.Ja otrzymalam roslinke z siewu ma dopiero 15 centymetrow .Ciekawi mnie jak dlugo bede czekac na kwitnaca roslinke z siewu.
Pozdrawiam Matelka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 07.03.2009 09:44 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 07.03.2009 09:41
Posty: 4
Pochwały: 0
balbinka1772 pisze:
Cześć.To jest jeden z moich hibiskusów.Pozostałe na razie nie kwitną.Ten twój jest piękny.Ja nie mam żółtego,ale wysiałam nasionka i 2 wykiełkowały.ObrazekObrazek

A możesz zdradzić gdzie kupiłaś te nasionka. Ja szukam i szukam i nigdzie nie mogę dostać. Uwielbiam hibiscusy. W moich okolicach trudno je kupić. Na Allegro widziałam je kiedyś ale strasznie drogie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Hibiskus
Post: 07.03.2009 19:00 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.02.2009 18:07
Posty: 108
Pochwały: 0
Piękne. Tez miałam kiedyś hibiskusa czerwonego i łososiowego, długo kwitły tylko z krutkimi przerwami. Ale w pewnym momeńcie zaczeły marnieć i nie udało mi się je uratować. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl