Dzisiaj jest 28.03.2024 19:58

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 12.05.2016 13:25 

Pochwały: 0
Cytuj:
Tymi "dodatkowymi warunkami" pewnie już trochę zniechęciłaś ludzi do hydroponiki.
- mam nadzieję, że nie - ale z drugiej strony podpowiadając taką czy inną metodę uprawy roślin, trzeba mówić o wszystkie czynnikach "za" i "przeciw", szkoda żeby w czasie uprawy rozczarować się utrata cennej rośliny. Ja uprawiam sporo moich roślin w hydroponice, ale musiałem dostosować - wybrać takie rośliny do tej metody uprawy, które w moich warunkach będą rosły i wyglądem cieszyły mnie, jak i odwiedzających mój wątek.
Kilka przykładowych moich roślinek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- więcej fotek moich roślin uprawianych ta metodą jest w w wątku o "Hoye - rośliny o drobnych listkach".


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.05.2016 14:11 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 02.07.2009 11:21
Posty: 478
Pochwały: 0
Oczywiście wszystko się zgadza. Najlepiej za nim zacznie się przesadzać kwiatki do hydro.. to pierwsze co należy zrobić to trochę poczytać o tej metodzie uprawy. Ja też uprawiam hoje w hydro.. Zrobiłaś mi miłą niespodziankę i wstawiłaś foto Hoya kanyakumariana której szukam. Bardzo podobają mi się jej drobne listki.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2016 16:26 

Pochwały: 0
Jedna z moich obecnie zaczynająca kwitnąć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- jest jeszcze kilkanaście pąków kwiatowych w różnym stadium rozwoju. Mam nadzieję, że wszystkie rozkwitną i pokażą "uwięzione" kwiatuszki, które wyglądają jak dwie "nałożone" na siebie gwiazdeczki - jedna z "rzęskami", druga wewnętrzna - przezroczysta, udekorowana brązowym wzorkiem. Jest bardzo trudno zrobić "dobrą" fotkę, tak małym kwiatkom - bardzo trudno "wyostrzyć" szczegóły budowy kwiatów. Pojedynczy kwiatek ma średnicę około 0,8 - 0,9 cm, bardzo delikatnie, subtelnie pachną, przyjemnym aromatem. Nie wiem do czego go porównać, może jutro rozkwitnie następny "bukiecik", będzie łatwiej - "sprecyzować" zapach kwiatów. Hoja stoi na zewnętrznym parapecie okna balkonowego w temperaturze (mierzona w cieniu) 27,8 st C.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.06.2016 16:34 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Wyjątkowa piękność, niesamowite kwiaty ....nie zdecydowałam się na tę metodę uprawy roślin ze względu na chłodne mieszkanie, zimą najwyższa temperatura to +18C a w nocy około +13C - nie sadzę, żeby to była optymalna temperatura do hydroponiki.

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl