Dzisiaj jest 29.03.2024 15:53

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
Post: 29.07.2021 15:40 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1574
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Mira pisze:
Podejrzewam, że ma zbyt mokro
Raczej ją przesuszałam, bo podlewałam dopiero wtedy, jak liście więdły. Na drugim zdjęciu widać ucięty główny pęd - jest suchy w przekroju.

Mira, ale ja W 2014 r kupiłam kwitnącą (polską) syningię i cudownie kwitła przez cały sezon, tylko bulwy nie potrafiłam przezimować. Dlatego teraz bogatsza o doświadczenia zdecydowałam się na zakup kolejnej. Niestety ta holenderska zupełnie mnie zaskoczyła i nie mogłam sobie z nią poradzić. Przeczytałam na jednym z portali: „Pąki więdną i czernieją, kwiaty nie kwitną... Powodem może być obfitość pąków. Roślina po prostu nie ma wystarczającej siły i zrzuca kwiaty” - u mojej właśnie tak było. Kwiaty nie mogły się wydostać spomiędzy liści, bo miała chyba z 50 pąków, a z rośliną nic złego się nie działo, bo liście miała zdrowe i jędrne, tylko pąki zasychały. Ona była już tak naćpaną narkomanką, że nie dostosowała się do moich warunków. Kiedy już doprowadziła mnie do szewskiej pasji, to 21 lipca wyciągnęłam z doniczki i oczyściłam bulwę z ziemi. Stwierdziłam, że bulwa jest zdrowa, twarda jak kamień i ma wymiary: Ø 5 cm, obwód 14 cm.
Posadziłam więc do świeżej ziemi, podlałam i tak sobie stoi na parapecie, bo nie wiem co dalej. :bezradny:


Załączniki:
bulwa.jpg
bulwa.jpg [ 133.31 KiB | Przeglądany 1579 razy ]
2..jpg
2..jpg [ 128.99 KiB | Przeglądany 1579 razy ]
posadzona.JPG
posadzona.JPG [ 86.17 KiB | Przeglądany 1579 razy ]

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl