Dzisiaj jest 28.03.2024 23:40

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26.01.2022 16:58 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 09.03.2021 22:30
Posty: 39
Pochwały: 0
Dzień dobry :flower3:
Czym nawozicie swoje ogródki? Ceny nawozów są bardzo wysokie, a jednak nie można zostawić tak samemu sobie ogródka, bez nawożenia. Czym polecicie nawozić i co się u was sprawdza?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2022 18:38 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5940
Pochwały: 32
Wcześniej, gdy pracowałam, nawoziłam ogródek nawozem końskim (pracowałam w stadninie i miałam go pod dostatkiem). Tylko tym. Teraz zmieniłam miejsce zamieszkania i "działkę" mam od trzech lat. Latami to był ugór, więc przez pierwsze dwa lata niczym nie nawoziłam. W zeszłym roku dałam po garstce nawozu końskiego (ale tego suchego, sklepowego) pod sadzonki pomidorów i ogórków. Reszta musiała sobie radzić bez niczego. Jesienią przekopując dałam trochę chwastów, by pod ziemią robiły swoją robotę. Wiosną pewnie dam (po raz pierwszy) azofoskę i tyle. Mam niewielki obszar, więc jakoś finansowo dam radę.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.01.2022 23:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ja się rozglądam, gdzie by tu postawić czwarty kompostownik (właściwie piąty, jeśli doliczyć stary pojemnik na pranie). Tyle że kompostu to mi zwykle wystarcza na dwie rabaty góra i ewentualnie jako dodatek do donic. Przez ostatnie lata kupowałam obornik granulowany (przez sieć - wychodzi znacznie taniej niż w sklepie), a poza tym paru kolegów i koleżanek sprezentowało trochę naturalnego obornika. Azofoski już nie daję, bo sztuczne nawozy mają bardzo negatywny wpływ na życie w glebie. Od kiedy zaprzestałam dawania - wróciły dżdżownice.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2022 06:33 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2016 21:43
Posty: 4059
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 12
Odpowiadając autorowi, to też wykorzystuję głównie własnej roboty kompost. W poprzednim sezonie po raz pierwszy przez całą zimę składałam również odpady organiczne bezpośrednio na grządkach, które potem wykorzystałam pod uprawy warzyw. Efekt był rewelacyjny. Nigdy wcześniej nie uzyskałam tak dorodnych plonów. Odpadki organiczne przekładam naprzemiennie warstwą kartonów w celu przyciagnicia dżdżownic (celuloza w nich zawarta potrzebna jest do budowy kokonów z młodymi dżdżownicami)
A co myślicie o tej osławionej w ostatnich latach mączce bazaltowej?

_________________
Pozdrawiam Liliana

Zapraszam do moich wątków:
Świat bez roślin to pustynia: moje domowe uprawy
Coś, co mnie kręci-ogród
Coś, co mnie kręci-ogród cz.2
Coś, co mnie kręci-ogród cz.3
Opuncja ogrodowa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.01.2022 13:16 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
liliana1 pisze:
Odpadki organiczne przekładam naprzemiennie warstwą kartonów w celu przyciagnicia dżdżownic (celuloza w nich zawarta potrzebna jest do budowy kokonów z młodymi dżdżownicami)


Wszystkie rolki po ręcznikach, papierze toaletowym, wytłoczki (szare) po jajkach idą u mnie do kompostownika. Podobnie kartony, ładnie pocięte i namoczone. Po paru miesiącach nie ma śladu. Ostatnio czytałam dość dla mnie fantastyczne zalecenia odnośnie składu kompostu - 90:10 brązowe do zielonego. Trochę nie dowierzam.
Cytuj:
A co myślicie o tej osławionej w ostatnich latach mączce bazaltowej?

Próbowałam i specjalnych efektów nie zauważyłam. Ani jak chodzi o nawóz, ani jak o reklamowane powstrzymywanie ślimaków.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl