Dzisiaj jest 20.04.2024 08:29

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09.03.2011 08:43 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.01.2011 19:29
Posty: 12
Pochwały: 0
Jestem totalna amatorką jeżeli chodzi o storczyka . Potrzebuje pomocy o podlewaniu i przesadzaniu .
Wczoraj kupiłam storczyka w castoramie i nie mam pojęcia jak go podlewać . Słyszałam o kąpieli wodnej (nie wiem jak ją zrobić ) i spryskiwaniu korzeni . W ogóle mnie korzenie bardzo wychodzą spoza doniczkę nie wiem czy to normalne .


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

flora: Pisz poprawnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.03.2011 08:56 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.04.2009 07:43
Posty: 661
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 0
Twój Storczyk nie potrzebuje przesadzania na razie. Tym się nie martw. Korzenie mogą tak wystawać. Podlewanie wygląda następująco: wstawiamy doniczkę do pojemnika z wodą (najlepiej z filtra) i tak "moczymy" roślinkę jakieś 20 minut. Kupiłaś go wczoraj więc sprawdź czy roślina potrzebuje wody tzn. zobacz czy liście są wiotkie czy sztywne. Jeśli są wiotkie to zrób kąpiel jeśli nie to nie rób. Poczekaj jakieś 7 dni i dopiero go podlej. W okresie zimowym ja swojego podlewam co ok. 10 dni, w okresie letnim co 5-7 dni. Postaw na wschodnim oknie (u mnie bardzo lubią wschodnie okno) i ciesz się widokiem. Gdy kwiaty opadną nie obcinaj łodyg ponieważ po paru miesiącach na tych samych łodygach zakwitnie ponownie ;). Ewentualnie możesz odciąć uschnięte końcówki łodyg a takie zapewne będą.
Na forum jest dużo info o storczykach.

_________________
Flora i Fauna to nasza przyszłość. Bez niej człowiek nie będzie istniał.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.03.2011 13:55 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.03.2011 13:51
Posty: 5
Pochwały: 0
Bardzo łatwym sposobem na sprawdzenie czy Twój storczyk potrzebuje wody jest obserwacja korzeni i tak:
kolor zielony korzeni oznacza, że roślina zdecydowanie nie potrzebuje wody
kolor "srebrzysty" daje nam sygnał, że roślinę można podlać.

Pamiętaj tylko aby nie podlewać storczyków wodą z kranu, jeśli nie dysponujesz filtrem może być to woda przegotowana, najlepiej aby " odstała" i osiągnęła temperaturę pokojową.
powodzenia

ps. falenopsisy ( a taki gatunek kupiłaś) nie lubią spryskiwania


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.06.2011 13:07 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.05.2011 10:17
Posty: 6
Pochwały: 0
Mój storczyk rośnie na oknie od strony północnej, moczę go co jakieś dwa tygodnie lub gdy widzę, że podłoże jest suche. używam do każdego moczenia nawozu płynnego i oto efekt :D :D :D


Załączniki:
Zdjęcia-0003_1.jpg
Zdjęcia-0003_1.jpg [ 44.74 KiB | Przeglądany 4312 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.11.2015 19:08 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.01.2015 04:05
Posty: 43
Pochwały: 0
Gdy storczyk jest w fazie kwitnienia , wypuszcza też nowe pąki czy nie potrzebuje częstszego podlewania? Tzn. w okresie jesienno - zimowym podlewam storczyki co 10 dni. W tym czasie podłoże całkowicie wysycha, nie wiem czy dla kwiatów w fazie kwitnienia, nie jest to aż za duże przesuszanie...

Zastanawiam się też czy dobrym pomysłem jest pozostawienie małej ilości wody na dnie osłonki, by parowała i utrzymywała większą wilgotność w okół storczyka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.11.2015 10:37 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1579
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
@paulinamaja
Każda roślina kwitnąca ma zwiększone zapotrzebowanie na wodę i ja również zastanawiałam się w nad tym w przypadku storczyków. Podlewam jednak zawsze po całkowitym przeschnięciu i nie zauważyłam, aby to źle wpływało na kwiaty. Co do wilgotności, to jeżeli storczyk stoi w osłonce, to zawsze na dnie powinna być woda...typowa osłonka do storczyka jest do tego dostosowana.

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.11.2015 21:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.01.2015 04:05
Posty: 43
Pochwały: 0
A gdy storczyk kwitnie w okresie jesienno zimowym, nawozić go co podlewanie w fazie kwitnienia? Czy tak jak na większości odżywek jest napisane w okresie jesienno - zimowym raz na miesiąc?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.11.2015 10:03 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1579
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Jeżeli jest to dopiero zakupiony kwitnący storczyk, to nie dawaj mu żadnej odżywki, bo przez hodowców jest nieźle naszprycowany. Jeśli jednak to Twój stary storczyk, to musisz postąpić w/g uznania....tak to już jest, że każdy musi sobie wypracować swoją strategię. Ja mam storczyki od 3 lat i tylko czasem dostawały Biohumus, a kwitły na okrągło. Teraz znów mają pędy i po raz pierwszy włożyłam im pałeczki nawozowe....czekam na efekty.

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.11.2015 00:02 

Pochwały: 0
milenka80 pisze:
Mój storczyk rośnie na oknie od strony północnej, moczę go co jakieś dwa tygodnie lub gdy widzę, że podłoże jest suche. używam do każdego moczenia nawozu płynnego i oto efekt :D :D :D

Piękne je masz. Prosta sprawa aczkolwiek często zapominana.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl