Dzisiaj jest 29.03.2024 01:14

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
Post: 06.05.2016 19:23 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.03.2016 19:41
Posty: 526
Pochwały: 1
Ciekawy temat. Niestety (jako osoba z branży medycznej) z niektórymi opisanymi przypadkami muszę zgodzić. :whistling:
Głupot w tej dziedzinie jest wiele, jednak na pewno nie mogę zgodzić się z tym, że lekarzy należy omijać szerokim łukiem. Internistów oczywiście - no chyba, że angina ropna rozszalała się w naszych gardłach i bez antybiotyku nie da rady. Natomiast choroby są nie tylko ogólne. Ja na przykład leczę się hormonalnie i nie wyobrażam sobie nieodwiedzania mojej pani endokrynolog. USG i te sprawy. Cholesterol, jak cholesterol, ale słyszałam już wiele opinii, że leki na jego obniżenie to lipa i tyle. Niestety (z racji zawodu) nie mogę tego mówić głośno. Tak samo jest też z oznaczaniem markerów nowotworowych w surowicy i wieloma innymi badaniami.
Ile ludzi - tyle opinii. :whistling: :whistling: Nie mniej, jeżeli wątek będzie się rozwijał, to będę tu zaglądać.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Domowa Flora Kasi
Balkonowa Flora Kasi
Ogródkowa Flora Kasi
:flower2: :flower1:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.03.2017 08:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ciąg dalszy o cholesterolu i hormonach też. i nie tylko.
Artykuł polecam również dla FloraKasi, aby odpowiedziała sobie dlaczego musi brać hormony.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.03.2017 20:16 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7857
Pochwały: 24
Na początek cytat:
"Przede wszystkim cholesterol to fundamentalny składnik błon komórkowych i mitochondriów w biliardach ludzkich komórek — stanowi ok. 50 % wszystkich lipidów w błonach komórkowych (92% cholesterolu w ustroju występuje w komórkach). Dzięki temu zapewnia właściwą czynność wszystkich narządów w organizmie. Cholesterol warunkuje przepuszczalność komórek – reguluje aktywność kanałów jonowych w błonie komórkowej i funkcje receptorów. Bez niego niemożliwa byłaby jakakolwiek komunikacja międzykomórkowa. Ponadto jest substancją stabilizującą — nadaje komórkom odpowiednią sztywność, wspomagając ich naturalną obronę przed patogenami."

Interesuje mnie czy jest związek między poziomem cholesterolu, a walką organizmu z chorobami, na przykład zakaźnymi długo leczonymi. Czy wtedy organizm nie produkuje go więcej by się regenerować? Zazwyczaj badają nam poziom cholesterolu i już-w normie albo nie. W ogóle nie zwraca się uwagi na kontekst, na stan zdrowia pacjenta i współistniejące choroby. A może obniżanie go wtedy jest wręcz szkodliwe? Czy spotkaliście się z informacjami na taki temat?

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20.03.2017 21:02 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Od naszych medyków tego się nie dowiesz, bo są zaprogramowani aby nas leczyć, a nie wyleczyć. Tu chodzi o grubą kasę. Z innych źródeł można się dowiedzieć że cholesterolu można mieć i 400 i nawet więcej bez skutków ubocznych dla organizmu.
:thumbsup:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl