Dzisiaj jest 28.03.2024 23:54

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 03.12.2015 19:25 

Pochwały: 0
Tego chleba nie znalazłem ale napotkałem pieczywo dla diabetyków w tych samych cenach co popularne. Natomiast pieczywo bezglutenowe można czasem kupić u nas na ...miejskim bazarze w cenie ok.15zł/kg.
Co do sprawdzonych wypieków to podobno tam gdzie pyli się normalna mąka jest ono trudne do wyrobu a na celiakia.pl znalazłem ostrzeżenie co do producentów i sprzedawców m.in. to:

Uwaga na chleby “bezglutenowe” ze zwykłych piekarni
– wtorek, 16.09.2014

W ostatnim czasie temat diety bezglutenowej stał się bardzo modny. Widać to nie tylko w prasie i telewizji, ale także na rynku produktów spożywczych. Wielu producentów chce wytwarzać bezglutenowe artykuły, jednak nie każdy z nich zna specyfikę produkcji oraz normy wyznaczone dla produktu bezglutenowego. Na rynku pojawiły się produkty opisywane jako “chleb bezglutenowy”, a wypiekane w zwykłych piekarniach. Są produkowane i sprzedawany razem z tradycyjnym, glutenowym pieczywem, nie są też badane na zawartość glutenu.

Apelujemy do wszystkich osób na diecie bezglutenowej, aby ze względu na swoje zdrowie nigdy nie kupowały pieczywa pochodzącego z tradycyjnej piekarni opisywanego jako bezglutenowe. Nie ma takiej możliwości, aby w miejscu gdzie pyli mąka pszenna i przy użyciu tych samych maszyn wypiec bezpieczny bezglutenowy chleb czy bułki. Nie wolno również kupować tzw. “kukurydzianych” bułek i chlebów, które w składzie mają mąkę pszenną, często reklamowanych przez sprzedawców jako bezglutenowe.

Bezpieczne pieczywo bezglutenowe wytwarzane jest wyłącznie w specjalistycznych piekarniach – bez kontaktu z glutenem, przez przeszkolony personel, regularnie badane, oznaczane symbolem przekreślonego kłosa. Polecamy produkty objęte licencją na znak przekreślonego kłosa oraz produkty wytwarzane przez lokale należące do programu MENU BEZ GLUTENU. Dobry przykład to Piekarnia Jarzębińscy – firma ma dwie piekarnie, jedna jest przeznaczona wyłącznie do wypieku pieczywa bezglutenowego (...)

Przypominamy, że produkt bezglutenowy musi zawierać poniżej 20 ppm (miligramów na kilogram) glutenu, więc producenci oznaczający swoje wyroby jako bezglutenowe powinni je regularnie badać.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2015 00:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Osobiście to nie mam zamiaru kupować pieczywa bezglutenowego. Jak sobie upiekę to będę je smakował, a jak nie upiekę, to będę zajadał się pieczywem tradycyjnym, choć także upieczonym przez siebie :)

W mojej okolicy nie ma pieczywa wartego uwagi, więc nie mam innej opcji :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2015 10:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Może to niedyskretne pytanie, ale czy ta wersja bezglutenowa jest potrzebna? Zerknęłam do sieci i problem zdrowotny dotyczy zdaje się 1% populacji.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2015 13:50 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Basiu nie wiem jeszcze. Mam problem z wysypką, która występuje w różnym nasileniu. Odrzuciłem już mleko krowie i jest lepiej, ale zauważyłem, że jak zjem więcej pieczywa to ona się nasila, zwłaszcza na brzuchu i swędzi. Ja wychowałem się na chlebie, więc ciężko mi z niego zrezygnować, choć już nie raz próbowałem, ale zawsze wracałem do starych nawyków. Jak bym zrezygnował na jakiś czas z glutenu, wiedziałbym, czy problemem jest tradycyjne pieczywo czy też nie :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2015 15:58 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.12.2015 15:40
Posty: 4
Pochwały: 0
BasiaK niestety masz małe pojęcie o skali problemu, 1% to jest osób zdiagnozowanych, a tak naprawdę co najmniej kilka razy więcej osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma ta chorobę...
wiem jak u mnie wyglądała diagnoza celiakii, całe życie masa różnych chorób nie wiadomo z jakich przyczyn i dopiero diagnoza celiakii w wieku 30 lat, a intensywnego łażenia po lekarzach kilka ostatnich lat. Mi zdiagnozowano w końcu, bo się uparłam i zmieniałam lekarzy, jak jakiemuś nie wierzyłam (okazało się, że słusznie).
na szczęście teraz dieta bezglutenowa zrobiła się popularna, większa jest świadomość i trochę łatwiej się żyje z celiakią
to nie jest jakiś wymysł i błahy problem, bo nieleczona celiakia ma na prawdę poważne konsekwencje - http://www.biomedical.pl/dziecko/uczule ... a-683.html

gregorius - spróbuj nie jeść tydzień glutenu i zjeść coś potem, jeżeli organizm zareaguje właśnie jakimiś bólami w okolicy żołądka, jelit, biegunkami i reakcjach uczuleniowymi skóry - koniecznie idź do lekarza!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.12.2015 17:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Tydzień, to całkiem krótko, z pewnością dam radę :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.12.2015 21:58 

Pochwały: 0
W dzisiejszym Dz.Zach. są przepisy bezglutenowe ale chleba tam nie ma.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.02.2016 11:04 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 15.02.2016 11:01
Posty: 1
Pochwały: 0
Moim ulubionym bezglutenowym chlebem jest gryczano-amarantusowy. Polecam każdemu spróbować - http://jemyzdrowo.pl/przepis/bezgluteno ... ozdzy/8289


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl