Dzisiaj jest 25.04.2024 06:48

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21.04.2013 16:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2011 11:02
Posty: 2763
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Pochwały: 4
Co do szpilek, nie są zbytnio wygodne na dłuższą metę, ale są sytuacje kiedy są nieodzowne.
Natomiast te moje ogrodowe buciki w niczym szpilek nie przypominają, chociaż naszpikowane są "szpilami".
Chodzenie w nich to też nie moja bajka, ale za to trawnik odwdzięcza się intensywną zielonością.
Za to mięśnie nóg wymagają :help:
:rotfl2:

_________________
"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności"..
Pozdrawiam - Iwona

Obrazek
Domowe roślinki Lamii..
Z ogrodu Lamii..


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2013 13:13 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.12.2012 18:58
Posty: 975
Lokalizacja: Wielkopolskie
Pochwały: 1
Moi drodzy mam do Was pytanie. Po zimie nie wiem czy będzie to widać na moim niewyraźnym zdjęciu trawnik wyglądał jak wielkie żółte pole. Sama sucha trawa. Grabiłam go i grabiłam i marne skutki by się zazieleniał.Jest różnica ale i tak wiele żółtego na nim. Dowiedziałam się od sąsiada, że teściu źle użył nawozu i jednym słowem cały trawnik spalił. I żebym dała sobie spokój z grabieniem bo to i tak nie pomoże już mu. Co wy radzicie? Zostawić go i w przyszłym roku zakładać nowy i dbać o niego od początku czy walczyć o ten? Chciałam zrobić dosiewkę ale sąsiad odradził twierdząc,że jak deszcz popada to się zabliźni. Ratunku :(


Załączniki:
Zdjęcie0233.jpg
Zdjęcie0233.jpg [ 66.19 KiB | Przeglądany 1051 razy ]

_________________
Spojrzeć w głąb i dostrzec to czego nie widzą inni..

Weronika


domowe roslinki Niki

Ogródeczek Nikusi

Sprzedam domowe i ogrodowe
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.05.2013 21:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Jak już Tobie pisałem, ja bym go systematycznie podlewał, a w miejscach pełnego spalenia zrobił dosiewkę :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.05.2013 09:07 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
nika05071 pisze:
Dowiedziałam się od sąsiada, że teściu źle użył nawozu i jednym słowem cały trawnik spalił. I żebym dała sobie spokój z grabieniem bo to i tak nie pomoże już mu....
Chciałam zrobić dosiewkę ale sąsiad odradził twierdząc,że jak deszcz popada to się zabliźni. Ratunku :(

Trochę brak konsekwencji w wypowiedzi sąsiada :rotfl2:
Myślę, że Grzegorz radzi lepiej :sun:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.08.2013 20:50 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.08.2013 17:01
Posty: 6
Pochwały: 0
Nie wiem Nika jak sobie z trawnikiem poradziłaś, ale ja dałbym mu szansę. Patrząc na zdjęcie to poza jednym mocno żółtym miejscem powinien odbić, wystarczy solidnie wygrabić to co już martwe, regularnie podlewać i kosić (co 5 dni, ale ścinać mało trawy). Z dosiewką bym poczekał ok 3 tygodni i zobaczył gdzie zaczyna się krzewić i zielenić, a gdzie nie i faktycznie trzeba będzie dosiać. Nie ma co od razu rzucać się na zrywanie darni i dosiewanie nowej, bo często po regularnym koszeniu dziury szybciej się "zasklepią" niż dosiewka wyrośnie i się zagęści.

Jeśli trawnik ma powyżej dwóch sezonów to stosunkowo trudno go ukatrupić, no chyba że teść sypał mocznik szpadlami :-p.

PS co do "kłujących butów" - na ciężkiej zbitej glebie potrafią się dość szybko rozsypać (albo ja trafiłem felerne). Polecam obuwie aerujące własnej roboty - dwie deseczki niewiele dłuższe od stopy z wbitymi równo (czyli prostopadle do deski) gwoździami - krzywe wbicie powoduje trudność w wychodzeniu gwoździ z ziemi przy unoszeniu stopy, a czasem wręcz wyrywaniu fragmentów darni.
Takie butki mocujemy do wygodnego obuwia np. zużytych butów sportowych czy jakichś adidasów. Dużo wygodniej się w nich chodzi, nogi się mniej męczą i stopy nie bolą - przynajmniej mnie :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.08.2013 15:52 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.04.2013 18:38
Posty: 96
Pochwały: 0
Deszcz niczego tutaj nie zabliźni ani nie ukryje. To o czym wspominasz może być spowodowane kilkoma czynnikami, m.in. niedostatecznym doświetleniem trawnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.08.2013 20:49 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.08.2013 20:24
Posty: 5
Pochwały: 0
CebuleKwiatowe pisze:
Deszcz niczego tutaj nie zabliźni ani nie ukryje. To o czym wspominasz może być spowodowane kilkoma czynnikami,min niedostatecznym doświetleniem trawnika.


Ze zdjęcia raczej wynika, że trawnik jest doświetlony. Miałem ten sam problem mniej więcej w tym samym czasie. Właściwie nic z tym nie robiłem i całość "zregenerowała" się sama.

_________________
Pozdrawiam serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.11.2013 21:44 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.04.2013 18:38
Posty: 96
Pochwały: 0
Możliwe, że w przypadku Twojego trawnika było również tak, że jakość gleby była po prostu lepsza. Dla mnie mimo wszystko jest to niedoświetlenie, ale poczekajmy czy autor powróci do tematu i napisze jak sobie z tym poradził.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.04.2016 19:26 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.11.2011 17:17
Posty: 1715
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 5
A może tak użyć wertykulatora, żeby dać trawie powietrza i wyciągnąć sfilcowaną trawę, no i potem troszkę nawozu.

_________________
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny cz. pierwsza.
Kolorowe rozmaitości od wiosny do wiosny.Część druga.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.04.2016 16:20 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 07.07.2010 19:03
Posty: 315
Pochwały: 0
W zeszłym roku na jesieni walczyłam z chwastami na miejscach gdzie ma być trawnik. Po zimie ziemia jest mocno zbita i zazieleniła się. Wygląda jakby rósł tam mech. Co zrobić aby się pozbyć tej zieleniny przed wysiewem trawki. kupiłam boiskową, aby często jej nie kosić.


Załączniki:
DSC02478.JPG
DSC02478.JPG [ 98.7 KiB | Przeglądany 804 razy ]
DSC02479.JPG
DSC02479.JPG [ 90.83 KiB | Przeglądany 804 razy ]
DSC02480.JPG
DSC02480.JPG [ 79.01 KiB | Przeglądany 804 razy ]
DSC02481.JPG
DSC02481.JPG [ 103.29 KiB | Przeglądany 804 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl