Dzisiaj jest 20.04.2024 00:08

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: need help
Post: 26.06.2011 11:29 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2010 16:03
Posty: 55
Pochwały: 0
Witajcie ponownie. miałam parę razy problem z amarylisami. Ciągle łapią przędziorki i nie wiem czemu tracą korzenie, muszę przez to ratować je krystaliczną ziemią i czekać aż puszczą nowe korzenie. Powiedzcie proszę czy to jest dobry sposób by odratować amarylisy, czy też cebule wysuszyć i dać im odpocząć jakiś czas? Rozmnażają mi się na potęgę. Do wglądu daję fotki. Z góry dzięki za pomoc.


Załączniki:
DSC00591.JPG
DSC00591.JPG [ 52.5 KiB | Przeglądany 710 razy ]
DSC00592.JPG
DSC00592.JPG [ 38.72 KiB | Przeglądany 711 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: need help
Post: 14.07.2011 22:01 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.07.2011 21:08
Posty: 9
Pochwały: 0
Witam!
Amarylisy pod koniec lata mniej się podlewa, aby póżną jesienią całkowicie zaprzestać. Jeśli zostaną jeszcze jakieś liście, to można ściąć. Roślina musi mieć okres spoczynku, aby mogła znów na wiosnę zakwitnąć. Najlepiej odstawić ją dzieś na bok, w miejsce z małą ilością światła. Wczesną wiosną wypuści pęd kwiatowy. Wtedy należy zacząć podlewać, ale oszczędnie stopniowo w miarę wzrostu zwiększając trochę podlewanie. Wcześniej przesadzić do nowej ziemi, usuwając stare zeschnięte korzenie. Nie dotyczy to młodych rośln, które podlewa się cały czas do osiągnięcia rozmiarów dorosłej rośliny. Wtedy postępować j.w.

Jeśli chodzi o przędziorki, to najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest wbicie w ziemię pałeczki Bayera na szkodniki roślin. Preparat jest drogi, ale skuteczny. Wielokrotnie już stosowałam, nawet do roślin ogrodowych. W okresie wegetacji nie można roślin przesuszać, bo wtedy atakują je choroby i szkodniki. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Grażyna :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl