Dzisiaj jest 19.04.2024 12:56

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01.05.2012 08:47 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.05.2012 08:27
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam

Mam ogromny problem z tują. Kupiłam w zeszłym roku 3 tuje na balkon. Jedna jest ok. Jedna jest już chyba uschnięta, a jedna właśnie jest w trakcie usychania.

W trakcie zimy raczej nie były podlewane, dopiero jak zrobiło się cieplej, wcześniej bałam się że ziemia jest zbyt zamarznięta.
Akurat były deszcze, a tujki stoją na balkonie ale tylko z częściowym dachem, więc pomyślałam ze będzie ok.

Dlaczego usycha mi ta jedna/ dwie tuje? Liście zbrązowiały w środku, ale czytałam ze na wiosnę tak czasami się zdarza. Teraz liscie z zewnątrz powoli żółkną, i już nawet te liście które jeszcze są w miarę zielone, są po prostu suche - kruszą się i łamią przy każdym dotknięciu.
Pod korą nadal jest zielony pień wiec miałam nadzieję że może ją jakoś odratuję?

Kupiłam tydzień temu nawóz do iglaków przeciw brązowieniu igieł i mam wrażenie że nic nie pomogło.
Kolejna rzecz, może to jakis szkodnik?
Załączam zdjęcia gałązek, które wydawały się dziwne.

Proszę o pomoc. Bardzo chciałabym odratować te tuje.


Załączniki:
Thujagalazki.JPG
Thujagalazki.JPG [ 172.18 KiB | Przeglądany 883 razy ]
thuja2.JPG
thuja2.JPG [ 206.36 KiB | Przeglądany 883 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.05.2012 11:59 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2011 21:02
Posty: 86
Pochwały: 0
Czy one stoją w donicy? Bo jak tak to raczej się nie utrzymają. Kolejnym powodem może być przemarznięcie w zimie, jeśli nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Przytnij gałązkę tej, którą podejrzewasz za uschniętą, jak wypływa sok to znaczy, że żyje, jeśli nie to nie masz jej po co trzymać, bo już z jej nic nie będzie. A co do nawozów na żółknięcie igieł to użycie raz nic nie pomoże trzeba parę razy nawozić. :)

_________________
Lavenda


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl