Dzisiaj jest 19.04.2024 23:42

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21.02.2011 13:01 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.02.2011 12:47
Posty: 2
Pochwały: 0
Witam! Dostałam ślicznego storczyka na walentynki. To Phalaenopsis.
Przelałam go trochę (woda opadła na dno drugiej doniczki, w której jest-już ja wylałam). Lecz 3 kwiaty zaczęły więdnąć, co mam z nimi zrobić? Co zrobić by cały nie zwiądł? Bardzo mi na nim zależy. Jak o niego dbać? Proszę o rady.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.02.2011 17:21 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Storczyki czasem reagują na zmianę miejsca opadaniem pąków, podobnie w wypadku przelania. Jeżeli nie stał długo w wodzie, nie podlewaj przez 7 -10 dni. Jeżeli stał dłużej i mogły obgnić korzenie wyciągnij z doniczki, wytrzep ziemię (delikatnie), możesz osuszyć dodatkowo papierowym ręcznikiem. Usuń wszystkie martw, zgniłe - posyp miejsca cięcia węglem drzewnym. Posadź do nowego podłoża dla storczyków, nie podlewaj kilka dni. Jeżeli straci te kwiaty, zakwitnie ponownie w następnym sezonie.
Wydaje mi się, że już pisaliśmy o tym, poszukaj na forum.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.02.2011 23:45 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.02.2011 12:47
Posty: 2
Pochwały: 0
Witam. Postawiłam storczyka na parapecie pod którym jest grzejnik. Chyba teraz było mu za gorąco bo nadal się zwija. W dodatku pąki się marszczą i zwijają. Może ma jednak za gorąco?
Hmmmmmm mam wrażenie, że gdy wrócę z nim do domu, padnie po tygodniu może dwóch bo u mnie temperatura to ok. 10-15 stopni, a tu ok. 20-25 stopni. Dostałam go będąc już na wyjeździe w Berlinie i tak sobie razem "siedzimy". Szkoda go bardzo.
Co mam robić?
Podlałam go dzisiaj. Trzymałam ok. 15 minut w wodzie (nie cały oczywiście, lekko doniczkę) a później położyłam na zlewie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.02.2011 10:11 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Zanurzaj całą doniczkę w wodzie na 15 - 20 min, potem osącz i wstaw do osłonki. U mnie w osłonkach na dnie jest keramzyt i troszkę wody.
Gdy będziesz wiozla storczyka opakuj go bardzo dobrze by nie przemarzł. Sądzę, że gdy przyjedzesz to będzie trochę cieplej w mieszkaniu :), rozpakuj go dopiero gdy się temperatura podniesie. Myślę, że gdy pogadasz z nim i namówisz na przeprowadzkę, odżyje i długo Cię będzie cieszył. Życzę sukcesu!

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.02.2011 14:57 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 15.02.2011 19:22
Posty: 36
Pochwały: 0
elka dobrze mówi. Mój też stoi na parapecie, pod którym jest grzejnik. Jak było za ciepło w mieszkaniu, to marniał. Teraz odkręcam grzejnik na kilka godz i przed wieczorkiem zakręcam, chwilę wietrzę pokój i storczyk pięknie kwitnie. Oczywiście jeszcze z nim rozmawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl