Dzisiaj jest 24.04.2024 19:33

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05.01.2012 13:22 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2011 21:02
Posty: 86
Pochwały: 0
Witam
Mój storczyk coraz gorzej się czuje, ma zółte kropki od spodniej strony kwiatów i na łodydze (przy kwiatach), od spodniej strony liści też ma jakieś kropki, które wyglądają na klejące (nie ruszałam, boję się rozwalić tego żeby nie pękło i nie pozarażało innych kwiatków), gleba zaczęła pleśnieć z wierzchu - wyjęłam wszystko co miało "kożuszek", oraz poobcinałam korzenie które były podgniłe, kwiaty ścięłam żeby roślina nie ciągnęła za bardzo do góry soków (nie za wiele zostało korzeni), jeszcze na dodatek zaczął żółknąć liść młody :( później dołączę zdjęcia
niestety został podlany (bez mojej wiedzy), co pewnie pogorszyło jeszcze jego stan, w domu mam dość chłodno i temperatura skacze 17- 22*C

zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/survivol/5 ... directlink

_________________
Lavenda


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2012 16:27 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 13.07.2011 19:38
Posty: 48
Pochwały: 0
Te małe robaczki to miseczniki, które często atakują storczyki, (akurat moje). Doraźnie polecam wilgotna ściereczkę i przecieranie liści i łodygi z robali, a dodatkowo zastosuj środek trujący takie robactwo, a co do gnicia to jest efekt przelania, przed kolejnym podlaniem troszkę przesusz podłoże.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2012 16:41 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2011 21:02
Posty: 86
Pochwały: 0
Zamierzam podłączyć wiatraczek, żeby trochę ją przesuszyć, a co do czyszczenia liści, to samą wodą czy np denaturatem przetrzeć??

_________________
Lavenda


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.10.2012 14:30 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Na początek opowiem Wam o tym, kim lub czym są miseczniki :) Są to szkodniki, które nakłuwają tkanki roślin (w tym przypadku mowa o storczykach) i wysysają z nich soki.
A więc, jak już wiemy co to za wredne szkodniki, to opowiem jak je zwalczyć :) Na początek musimy zaopatrzyć się w denaturat i szare mydło/płyn do naczyń :) Przygotowujemy roztwór z 1 litra przegotowanej wody do tego dodajemy 10 ml denaturatu i 3 g szarego mydła lub łyżeczkę płynu do naczyń. Mieszamy i roztwór gotowy jest do użycia. Używamy go w ten sposób, że każdego szkodnika ściągamy z liścia osobnym wacikiem nasączonym wcześniej sporządzonym roztworem. Pamiętajmy o tym by każdy był ściągnięty OSOBNYM wacikiem. Gdy pozbędziemy się już wszystkich, wtedy spryskujemy naszą roślinkę wywarem z tytoniu. Wywar ten przygotowujemy w następujący sposób: 400 g odpadów z papierosów, tzw. petów zalewany 10 litrami wody i odstawiamy na 24 godziny. Po upływie tego czasu odcedzamy pety i gotujemy przez 2 godziny. Po ostygnięciu wlewamy wywar do spryskiwacza i zraszamy naszą roślinkę i wystawiamy na świeże powietrze aż do całkowitego wywietrzenia.

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl