Dzisiaj jest 26.04.2024 23:52

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02.12.2010 12:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2009 09:02
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 0
Witam,

Od dłuższego czasu mam problem ze skrzydłokwiatem. Liście dostają brązowych plam z żółtą otoczką, początkowo na obrzeżach liścia, potem to postępuje w głąb (tam gdzie jest brązowa plama liść robi się suchy).

Proszę pomóżcie mi to "zdiagnozować". Zastosowałam preparat na grzyby (Topsin M 500 sc, firmy Agrecol), w lato i jesienią środek chyba zadziałał - wszystkie liście, zwłaszcza te nowe wyrosły już zdrowe i zielone (te uszkodzone wycięłam) i stan taki się utrzymywał aż do teraz, zauważyłam, że znowu choruje. Wycięłam dziś sporo chorych liści jak na jeden raz :(
Zastanawiam się czy nie rozsadzić kwiatka na 2 sadzonki (kiedyś być dosyć pokaźny, teraz marnie wygląda w dużej donicy), nowa ziemia może coś poradzi?

Poniżej zdjęcia liści:


Załączniki:
004.JPG [145.87 KiB]
Pobrany 811 razy
005.JPG [114.43 KiB]
Pobrany 802 razy

_________________
Pozdrawiam,
Ewa
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2010 15:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:58
Posty: 514
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Podaj proszę więcej treści.. np. dotyczące podlewania, jaka temp. otoczenia, przeciągi itp.

_________________
Martyna
Na moim parapecie .. i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2010 18:27 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2009 09:02
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 0
Podlewanie: starałam się utrzymywać lekko wilgotną ziemię ale też nie przelewać

Stanowisko: raczej nie stał w przeciągu, początkowo na stoliku na przeciwległej ścianie od okna (mógł mieć nie wiele światła, ale przez I połowę dnia umiarkowanie, więc poparzenie też nie wchodzi w grę), we wrześniu przestawiłam go do kuchni na szafki (niskie są, niestandardowe) gdzie jest trochę więcej wilgoci, a od południa pada lekkie rozproszone światło (niebezpośrednie), wtedy też wycięłam może ze 2 takie chore liście więc wyglądało na to, że się poprawia.
Nadmienię że pryskałam go tym preparatem od wiosny przez lato w miarę regularnie (ok. raz na 10 - 15 dni), teraz jesienią trochę to zaniedbałam, ale wyglądał już na zdrowego.

Temperatura: na pewno nie było bardzo zimno, taka przeciętna, jak w mieszkaniu, myślę że ok. 19-20 stopni, przy okazji wietrzenia nie dosięga go raczej bezpośrednio przeciąg itp.

Takie liście pojawiły się już kilka miesięcy od zakupu (kupiłam 09.2009), kwitł chyba do końca października 2009 potem pojawiły się problemy. Na wiosnę wypuścił jednego żagielka, który bardzo długo się utrzymywał, ale jednocześnie pojawiały się takie liście jak na zdjęciach. Może to skład ziemi?

_________________
Pozdrawiam,
Ewa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.12.2010 21:19 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.05.2010 13:16
Posty: 184
Pochwały: 0
Też miałam podobne objawy u mojego skrzydłokwiatu i mimo, że stosowałam się do wszystkich zaleceń i tak stracił wszystkie liście. Chyba po prostu nie mam ręki do tych kwiatów, albo nie odpowiadało mu stanowisko w moim mieszkaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl