Dzisiaj jest 29.03.2024 11:48

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23.06.2011 09:11 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.06.2011 09:08
Posty: 2
Pochwały: 0
Witam wszystkich! Mam w skrzynce balkonowej (ustawionej na parapecie) liczi i bazylię. Dla pierwszej warunki idealne, dla drugich niestety słońce za ostre, ale studenckie warunki nie pozwalają wybrzydzać.
W każdym razie do niedawna rosła razem z nimi cebula, którą musiałem wyrzucić, ponieważ zaczęła gnić. Równocześnie zauważyłem, że w ziemi jest multum (chyba) roztoczy! Wystarczy, że lekko podmucham, a rozłażą się po całej powierzchni ziemi. Są bardzo malutkie, mają 8 nóg, kremowego koloru. Nie wiem, czy powinienem bać się tych stworzonek?? Nie chodzą po roślinach, tylko w ziemi. Obawiam się, czy nie będą podgryzać korzeni albo powodować jakichś chorób roślin?
Pozdrawiam i proszę o pomoc, w Google nie znalazłem niczego zbyt interesującego. Tylko tyle, że na żadnej stronie jaką odwiedziłem, mówiącej o szkodnikach, nie są wymieniane, ale ta plaga wygląda przerażająco.

http://imageshack.us/g/339/s1033807.jpg/
Zdjęcia roślin i zwierzątek. Na ostatnim zdjęciu porównanie do odcisku palca :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.06.2011 19:25 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 24.04.2009 21:46
Posty: 187
Pochwały: 0
Witaj, nie jestem w stanie rozstrzygnąć co też nawiedziło Twoje rośliny,
jednak roztocza, np. przędziorki, mogą źerować na roślinach i im szkodzić.

Możliwe też że masz skoczogonki, które ponoć nie zagrażają roślinom,
ponieważ nie odżywiają się nimi a jedynie, nazwijmy to, "odpadami wegetacyjnymi" tychże roślin.

Poszukaj w googlach, trzeba sprawę wybadać, bo jeśli to roztocza, należy je zwalczyć.

pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.06.2011 19:53 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.06.2011 09:08
Posty: 2
Pochwały: 0
Witam!
Gapa ze mnie, znalazłem już co mnie nawiedziło, a nie napisałem, i trochę się uspokoiłem. Hypoaspis aculeifer - jak to ktoś określił - "pozytywne roztocza". Prawdopodobnie same znikną, szkód nie wyrządzają. Niby drapieżne, aczkolwiek nie wiem co u mnie mogą jeść :roll: Szkoda że nie mam lepszego sprzętu, to na filmiku pokazałbym z czym mam do czynienia, jeszcze trochę i mógłbym je zacząć sprzedawać :D Znalazłem w Google, że można je kupić np. przydatne są przy zwalczaniu ziemiórki, także u mnie żadna się nie uchowa.

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl