Dzisiaj jest 26.04.2024 03:46

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18.10.2008 10:36 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.10.2008 10:24
Posty: 37
Pochwały: 0
Witam
Ja znalazłam inny sposób na ukorzenianie tui.Dolne gałązki tui przysypuję ziemią.Można to robić na wiosnę lub jesienią.Po kilku miesiącach sprawdzam czy gałązki są umocowane dobrze do ziemi.Jeśli tak to znaczy że puściły korzonki i wtedy lekko odgarniam ziemię i gałązkę z korzonkami odcinam od głównego krzaka.W ten sposób mam mnóstwo sadzonek młodych z tui złocistej.Ten sam sposób zastosowałam do rododendronów.Wszystkie dolne gałązki przysypałam ziemią i wilgotnym mchem.Zrobiłam to wczesną wiosną a teraz już mają korzonki i poodcinałam je od głównego krzaka.
Pozdrawiam M.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2008 16:31 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2008 19:16
Posty: 341
Lokalizacja: opolskie
Pochwały: 0
Marzenko, twój sposób też jest bardzo dobry, ja mam kilka iglaków tak pozzyskanych, ale powiem szczerze, że te sadzonki ukorzeniły się bez mojej pomocy.
Ale Stanley ma już te 400 doniczek.....
Pisałeś, że Twoje sadzonki są pod tarasem a na czym stoją doniczki - na trawie, ziemi czy może na betonie i jakiej są wielkości?. Bo tak właściwie to najważniejsze jest, żeby nie przemarzły młode korzonki. Może postaw te doniczki na płycie ze steropianu? i przykryj gałązkami świerkowymi albo agrowłókniną. Zyczę powodzenia. Teresa.

_________________
Serdecznie pozdrawiam. Teresa

W barwach jesieni i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.10.2008 18:42 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 29.06.2008 11:33
Posty: 173
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 0
Przeglądając ten wątek, dowiedziałam się jak rozmnożyć rododendrum. Dzięki Marzena. Iglaki też tak rozmnażam, mają mocniejszy system korzeniowy, bo wielu miejscach na łodydze mają korzonki, a odcinając od macierzystej rośliny są dość dużą rośliną.

Maria.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.10.2008 19:06 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.09.2008 11:25
Posty: 10
Pochwały: 0
Moje tuje pod tarasem (balkonem) stoją na suchej ziemi (suchej, bo tu nie docierają opady - muszę regularnie podlewać) - w donicach dużych (ok150szt). Reszta jest w małych doniczkach (ok 0,6L) - pod chmurką. Sprawdzalem - te pierwsze, po 4 tyg mają już male korzonki. Wszystko jest w donicach jak już wspominałem, ponieważ nie są na swoim właściwym miejscu (ogrodzenie powstanie na wiosnę i dopiero w przyszłym roku wsadzę je do ziemi). Tak duża liczba (w 3-ech gatunkach) to konieczność obsadzenia aż (tylko) 140 m bieżących ogrodzenia). Ceny w sklepach mnie odstraszyły, poza tym chciałbym się czegoś nauczyć...
;) Myślę, że jednak sie pofatyguję, wykopię duży (szeroki, nie głęboki ;) ) dół, wsadzę doniczki i przykryję tą samą ziemią. :idea:
Z góry dziękuję wszystkim za podpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.02.2009 10:11 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.02.2009 11:44
Posty: 18
Pochwały: 0
Wszystkie tuje mam ze swojej szkółki . Szczepię na wiosnę do małych doniczek, które ustawiam pod lipą , tam zostają do wiosny zabezpieczone liśćmi spadającymi z drzewa , podlewam ją aż do pierwszych przymrozków ,później już czekam aż do wiosny, przesadzam do większych doniczek, w dobrą kompostową ziemię i tak rosną dwa lata. W tedy mogę przesadzać do ogrodu, w którym dadzą sobie rade.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.03.2009 19:54 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2008 19:16
Posty: 341
Lokalizacja: opolskie
Pochwały: 0
Cześć Stanley, jestem bardzo ciekawa, jak tam Twoje tuje? Mam nadzieję, że wszystkie się przyjęły.

_________________
Serdecznie pozdrawiam. Teresa

W barwach jesieni i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.03.2009 21:29 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Myślę, że wszystkie się nie przyjęły, ale zdecydowana większość tak, gdyż bardzo łatwo je rozmnażać, co też sam osobiście czyniłem, ale jestem mało cierpliwy i wolałem zakupić większe okazy, a maluchami obdarowałem znajomych :D

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.04.2009 19:49 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.09.2008 11:25
Posty: 10
Pochwały: 0
Właściwie ponad 90% się przyjęło. Najwięcej strat spowodowanych jest przez psa, który szukał (kopał) najprawdopodobniej za myszkami, które tam grasowały(kilkanaście sztuk tuji).
Mogę przesłać foto ( na e-maila), nie wiem czy i jak tu zamieścić.
Tak jak już pisałem - problem już późną jesienią pojawił się z tujami, które wcześniej znajdowały się w ciepłej piwnicy na oknie. To właśnie część tych tyji poprostu przyschła (za późno wyniosłem na zewnątrz). Reszta wygląda atrakcyjnie - "przezimowały"!!!
Znajomemu obiecałem sporą część (też chce ogrodzenie z tuji wokół swojego nowo budowanego domu) więc teraz sprubuję z sadzonkami "wiosennie".
Poza tym sprubuję innych gatunków - wszystkimi doświadczeniami obiecuję się podzielić na forum.
Pozdrawienia...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.04.2009 15:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 12.04.2009 14:08
Posty: 4
Pochwały: 0
Wszyscy piszecie o rozmnażaniu tui , ale nikt nie napisał o ich siewie z nasion. Kiełkują i rosną równie dobrze jak te z ukorzenionych pędów. Wprawdzie trzeba dłużej czekać aż nasze roślinki osiągną oczekiwany wymiar, ale ten sposób jest także dobry, wymaga tylko troszkę więcej czasu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.04.2009 20:35 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.09.2008 11:25
Posty: 10
Pochwały: 0
Prosimy o wskazówki od tych, którzy próbowali tej metody...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl