Dzisiaj jest 25.04.2024 06:44

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13.05.2008 06:38 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 13.05.2008 06:26
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam wszystkich serdecznie,
Mam problem z dwoma moimi kwiatkami, z draceną i zamią. Jakiś miesiąc temu zmieniałam ziemię we wszystkich moich kwiatkach (ziemia oczywiście z kwiaciarni). Wczoraj chcąc podlać kwiatki, zauważyłam, że dracena o dziwo miała całkiem wilgotną ziemię, ale gdy podniosłam doniczkę, na podstawce była odrobina wody, a w niej skaczą jakieś maluteńkie białe robaczki, proszę powiedzcie co to, skąd się wzięło i co mam zrobić.
Za to zamia (choć podlewam wszystkie kwiatki z tą samą częstotliwością) miała ziemię niesamowicie suchą. Podlałam więc ją nieco obficiej, a po dwóch godzinach z ciekawości zerknęłam na podstawkę żeby zobaczyć czy kwiatek już wszystko wypił. Podniosłam doniczkę, a tam na podstawce kupka białych jajeczek i to spora kupka. Poza tym na tej zamii, na łodygach pojawiły się ciemnie plamy.
Bardzo proszę o informacje i dziękuję za odpowiedź

Iza


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16.05.2008 22:40 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2008 22:12
Posty: 17
Pochwały: 0
Chciałabym móc ci pomóc i powiedzieć co to za szkodnik. Też czekam na opinie ogrodnika. Pozdrawiam mam nadzieję że nie stracisz swojej hodowli. Trzymam kciuki. A może spryskaj kwiaty jakimś preparatem na owady szkodzące roślinom. Może pomoże.

_________________
"... A wewnątrz domu było drewno cedrowe z płaskorzeźbami dyniowatych ozdób i girland kwiatów. Wszystko było z drewna cedrowego; nie było widać kamienia ..." ( 1Królów 6:18 )


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.05.2008 00:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Szkoda, że nie ma fotek. Te robaczki to albo ziemiórki lub jeżeli są faktycznie skaczące to skoczkonogi.Skoczkonogi nie są tak niebezpieczne, choć w dużych skupiskach potrafią nadgryzać młode korzenie. Ziemiórka jest bardziej niebezpieczna i o jej obecności może świadczyć również obecność w mieszkaniu małych czarnych muszek. O ziemiórkach masz tutaj
Ziemiórki jak i skoczkonogi, lubią wilgtne podłoże, wówczas się pojawiają.
Plamy na zami to wynik zbytniej wilgoci podłoża, jest to najczęstsza przyczyna utarty tej rośliny.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl